HABER

İstanbul'da trafik krizi

İstanbul'da trafik krizi

İSTANBUL (İHA) - Papa 16. Benedict'in İstanbul ziyareti nedeniyle alınan güvenlik önlemleri, kilit bölgelerde trafiği durma noktasına getirdi. Trafikte uzun süre bekleyen bazı sürücüler duruma tepki gösterirken, bazı vatandaşlar ise duraklarda soğuğa rağmen saatlerce otobüs beklemek zorunda kaldı. Bir hastayı taşıyan ambulans ise trafikte ilerlemekte zorlandı.

Papa 16. Benedict, Ankara ve İzmir'den sonra son durağı olan İstanbul'daki ziyaretlerini gerçekleştirirken, ilde güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Atatürk Havalimanı'ndan çıkan Papa konvoyunun yolu kapatmasıyla basın mensupları yolda kaldı. Basın mensupları bir süre bekledikten sonra yollarına devam edebildi. Alınan güvenlik önlemleri nedeniyle İstanbul genelinde bir çok yerde trafik durma noktasına geldi.

Yaşanan yoğunluk, hem sürücüleri hem de polis ekiplerini çileden çıkardı. Zaman zaman polis ekipleriyle sürücüler arasında tartışmalar yaşandı. Bazı sürücüler Papa için alınan güvenlik önlemlerini protesto etmek için sürekli kornaya bastı. İçinde hasta taşıyan bir ambulans kilitlenen trafikte zorlukla ilerlerken, otobüslerde ayakta yolculuk eden vatandaşların, güçlükle durduğu gözlendi.

Taksim'de de İstanbul genelinde görülen manzaranın benzerine rastlandı. Trafik uzun süre kilitlenirken, bazı vatandaşlar da soğuğa rağmen otobüs duraklarında evlerine gitmek için uzun süre bekledi. Duruma tepki gösteren bir vatandaş, "Bir insan için bu kadar önleme değmez. Acaba bizim Diyanet İşleri Başkanımız oraya gitse, bu önlemler alınır mıydı?" dedi. Soğukta üşüyen 2 küçük kızıyla otobüs bekleyen bir anne, Papa için alınan önlemlere tepki göstererek, "Çocuklarım soğuktan çok üşüdü" dedi. Ataköy Sahil Yolu'nda kalan sürücüler ise, 1.5 saattir trafikte olduklarını ve evlerine gidemediklerini söyledi. Bazı vatandaşlar ise, Papa'nın ziyaretinin çok abartıldığını dile getirerek, artık evlerine gitmek istediklerini belirtti.

Trafiğin kilitlenmesi nedeniyle vatandaşların metroyu seçmesi, metroda da yoğunluğu neden oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler