HABER

İşte "Ece Üner kovuldu mu" sorusuna yanıt

İşte "Ece Üner kovuldu mu" sorusuna yanıt

Show Tv'nin ana haber sunucu Ece Üner'in kovulduğu iddiaları gündeme bomba gib düştü. Sunucu" Ece Üner kovul du mu?" sorularına yanıtı, ünlü sunucu twitter adresinden verdi.

Turgay Ciner'in Show Tv'yi geri almasından sonra Ece Üner'in işten çıkarıldığı iddia edildi. Ancak Ece Üner sosyal medya hesabından kovulma iddialarını paylaşımlarıyla adeta yalanladı. Yaptığı retweetlere göre Ece Üner, grubun diğer kanalı Habertürk'te işine devam edecek. Öte yandan Jülide Ateş, Show Tv'nin akşam haberlerini sunacak.

İşte Ece Üner'in paylaştığı tweetler;
'Medyatava, @eceunerht Show TV'den kovulduğunu yaydi. Herkes kaynak olarak orayi aldi. Haber yalan cikti. Medyatava haberini duzeltmeli.'

'Ece Üner'in (@eceunerht) Show TV'den kovulduğu haberleri sorumsuzca.
Grubun, diğer kanalı Habertürk'te devam edecek.
Sadece görev değişimi.'

ECE ÜNER KİMDİR?

Özge Ece Üner (d. 1981, İstanbul), Türk sunucu ve haberci. Uzun bir süre CNN Türk'te çalıştıktan sonra Habertürk'e geçmiştir. Günümüzde Habertürk'te Enine Boyuna isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Ece Üner, 1981'de doğdu. Bir dönem CNN Türk'te genel müdürlük yapan Dinç Üner'in kızıdır. Liseyi Koç Özel Lisesi'nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Paris'te Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel'de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. Üner, kariyerine Avrupa Birliği muhabiri olarak başladı. Bir süre NTV'de çalıştıktan sonra 2006'da, CNN Türk'ün spor servisinde çalıştı ve haftasonu spor haberlerini sundu. Mart 2007'de CNN Türk'te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ece Üner, Ağustos 2009'da Habertürk'ye geçti. 2010'da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011'de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012'den beri Enine Boyuna'yı sunmuştur. 6 Ocak 2014'ten itibaren Ece Üner Show TV Ana Haber'i sunmaktadır.

Geri Dön