HABER

İzmir'de menenjit paniği

İzmir'de bir ilköğretim okulu öğrencisinin yaşamını yitirmesi, bulaşıcı hastalık paniğine neden oldu.

İzmir'de menenjit paniği

Bir haftadır yüksek ateşi bulunan ve grip olan Mirza Nil İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Hüseyin Sert, geçen çarşamba akşamı 1764 sokaktaki evlerinde fenalaştı. Eve çağırılan sağlık ekiplerinin müdahalelerine rağmen Hüseyin hayatını kaybetti. Ölümünün şüpheli bulunması üzerine Hüseyin Sert'in cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Dün yapılan otopside, Sert'in menenjit olduğu belirlendi. Hastalığın pürülan menenjit olabileceğinden şüphelenilmesi üzerine sağlık ekipleri alarma geçti.

SAĞLIK EKİPLERİNDEN UYARI
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri ilk olarak Hüseyin Sert'in ailesini, ardından da okul yönetimi ile olaya müdahale eden polis ekiplerini uyardı. Ekiplerin korucuyu olması amacıyla birer doz antibiyotik hap almalarının istendiği öğrenildi.
Mevlana Camii'nde dün kılınan cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verilen Hüseyin Sert'in acısını yaşayan baba Mustafa Nazmi Sert, yaşananlara anlam veremediğini söyledi. Oğlunun grip olmasına rağmen çok hareketli olduğunu dile getiren Sert, "Sonra fenalaşınca hayatını kaybetti. Otopside de rahatsızlığından haberimiz oldu. Şimdi bizler de korunuyoruz" dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler