Kadınlar rimel sürerken neden ağızlarını açar?

Makyaj söz konusu oldu mu garip davranışları olabiliyor biz kadınların. Erkeklerin anlamlandıramadığı hatta kadınların bile anlam veremediği rimel sürerken ağız açma mevzusunu araştırdık.

Kadınlar rimel sürerken neden ağızlarını açar?

Rimel sürmek bir kadın için en temel makyaj ihtiyaçlarından biri. Bir kadın makyaj yaparken şekilden şekile girebilir çünkü makyajın kusursuz olması gerekir. İşte o garip şekiilerden biri de rimel sürerken ağız açma anıdır.

Farkında olmadan rimel sürerken neden ağzımızı açıyoruz

Rimel sürmek meziyet ister. Bulaştırmadan, topaklandırmadan rimel sürmek için en zahmetsiz duruşu almak durumundayız. Bunun için göz kapaklarımızı kocaman açarız ya da çoğu zaman ağzımızı açarak rimel süreriz.

Tamamen refleks

Rimel sürerken gözlerimizi açtığımızda istemsizce ağzımızı da açıyoruz çünkü bu bir refleks. Bir şeye şaşırdığımızda nasıl ağız ve gözler aynı anda açılıyorsa, rimel sürerken de aynı durum yaşanıyor.

Bazen gözlerimizi daha iyi açabilmek adına kafamızı öne eğip yukarı doğru bakıyoruz. Ve o esnada ağzın açılması, göz kırpma refleksini de kontrol edebilmeyi sağlıyor. Çünkü ağzımızı açtığımızda göz kapaklarımız refleks olarak biraz daha açılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
erkekler ağzını kapatır mı? yaa erkekler rimel mi sürer diye sorarsanız da o vakit niye kadınlar olarak belirttiniz diye cevap veririm. ve erkekler baya baya sürüyor, alem yumuşuyor arkadaş :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler