HABER

Kapadokya yılbaşına hazırlanıyor

NEVŞEHİR (İHA) - Yılbaşına az bir zaman kala Kapadokya Bölgesi, yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanı oldu. Yılbaşı öncesi bölgedeki turistik tesislere yapılan rezervasyonlarla otellerdeki doluluk oranı yüzde 90 seviyesine ulaştı.

Kapadokya Turistik İşletmeler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri Nazif Demir, Türkiye'de kültür turizminin en önemli merkezleri arasında yer alan Kapadokya'nın yabancı turistlerin yanı sıra bölgede çekilen dizi filmler ile birlikte yerli turistlerin de ilgisini çekmeye başladığını söyledi. İyi geçen turizm sezonunu geride bırakmaya hazırlandıklarını kaydeden Demir, bölgeye yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin turizmcilerin yüzünü güldürdüğünü söyledi. Yeni yıl kutlamaları için bölgedeki turistik tesislerin tüm hazırlıklarını tamamladığını belirten Nazif Demir, yılbaşı için turistik tesisler ve eğlence merkezlerinin balo ve yarım pansiyon konaklama için müşterilerine 100-290 milyon lira arasında fiyat seçenekleri sunduğunu açıkladı.

Bölgede doluluk oranının yılbaşında yüzde 90 seviyesinde gerçekleşmesini beklediklerini ifade eden KAPTİD Genel Sekreteri Demir, "Yılbaşına değişik mekanlarda girmek isteyen yerli turistler için Kapadokya Bölgesi'ndeki oteller ilginç programlar hazırladı. Gündüz yapılacak olan kültür turlarının yanı sıra, Erciyes Kayak Merkezi, yılbaşı balosu ve canlı müzik de bu özel paket programında sunulacak" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön