HABER

Karabük'te su kaynakları temiz

KARABÜK (İHA) - Karabük Tarım İl Müdürü Muhsin Temel, 2006 yılı başından bu güne kadar 88 adet su numunesi alınarak yapılan su kirliliği izleme çalışmalarında, suların temiz çıktığını söyledi.

Karabük Tarım İl Müdürü Muhsin Temel, su kaynaklarında bulunan su ürünleri stoklarının sağlığını ve devamlılığını korumak, kalitesi ve güvenirliliğini sağlamak, su kaynaklarının kirlenmesini önlemek amacıyla 2006 yılı başından bu yana perakende balık satışı yapılan 12, Su ürünleri yetiştiricilik tesisi olarak faaliyet gösteren 5 yerde denetim yapıldığını ve bu denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığını ifade etti.

Temel, "Tarım alanlarında kullanılan gübreler ve yapılan ilaçlamalar sonucu su kaynaklarında oluşabilecek nitrat kirliliğine karşı, yüzeysel ve yer altı su kaynaklarının korunması amacıyla, 11 sabit ölçüm istasyonundan rutin olarak ayda bir defa su numunesi alıp ölçümler yapıyoruz. Yapılan ölçümlerde il genelindeki su kaynaklarında nitrat kirliliğine rastlamadık. 2006 yılı başından buyana 88 adet su numunesi alınarak yapılan su kirliliği izleme çalışmalarında 561 analiz yapıldı ve sonuçlar temiz çıktı" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön