HABER

"Karar dışlayıcı politikanın parçasıdır"

Ankara -(AA) DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Fransız Parlamentosunca sözde Ermeni soykırımını inkar edenlere ceza verilmesini öngören yasa teklifinin kabul edilmesinin, "akıl tutulması" değil, Türkiye'ye yönelik bilinçli ve dışlayıcı politikanın bir parçası olduğunu belirtti.

Sezer, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Akıl tutulmasına yakalanan Fransa, kendi bindiği dalı kesmektedir" şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Erdoğan'ı, "Sayın Başbakan herhalde kaybedenin Fransa olacağı rahatlığı içinde, Fransızların akıllarının başlarına gelmesini bekleyecek" şeklinde eleştiren Sezer, Fransız Meclisinin söz konusu kararının, "akıl tutulması" değil, Türkiye'ye yönelik bilinçli ve dışlayıcı politikanın bir parçası olduğunu belirtti. Sezer, açıklamasında "Bunu görmemek büyük yanılgı olur. Görmediğimiz ya da görmezden geldiğimiz takdirde dört koldan üstümüze gelen olumsuzluklara karşı yeterince uyanık ve hazırlıklı bulunmamız da mümkün olmayacaktır" dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın, "yasanın çıkmaması için elinden geleni yapacağını" söylediğini anımsatan Sezer, ancak Chirac'ın, söz konusu yasa Meclis'ten geçmeden önce ağzını açıp tek bir kelime söylemediğini de ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön