HABER

Karayalçın'dan yönetimde yeni sistem

ANKARA (ANKA) - CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Ankara'nın saydam yönetilmediğini ve yeni bir denetim sistemine ihtiyacı olduğunu belirterek, göreve geldiğinde Ankaralıların hizmetlere ilişkin sorunlarını iletecekleri bir "Ankara Hakemliği"nin kurulacağını açıkladı.

Karayalçın yaptığı açıklamada, Ankara halkının istediği ve beklediği biçimde yönetilmediğini savunarak, Ankara'nın yönetiminin kapalı kapılar ardında yapıldığını öne sürdü.

Hiçbir projesini Ankalılarla paylaşmayan, sivil toplum ve meslek örgütleri ile kavgalı, Ankalılarla mahkemelik olan yönetime son vermenin zamanının geldiğini vurgulayan Karayalçın, "Ankara'da kendisini padişah sananlardan hesap sorulacaktır. Biz yepyeni bir modelle halkımızın karşısına çıkacağız. Yeni denetim sistemi ile halkımıza hak ettiği yönetim biçimini sunacağız" dedi.

Karayalçın, yönetim anlayışlarının temel kriterlerini ise şöyle açıkladı:
"Ankara'da yaşayanların hizmetlerine ilişkin sorunlarını iletecekleri ve çözüm arayacakları bir ‘Ankara Hakemliği' kurulacak.
Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası'nın belirleyeceği, bedelini anakent belediyesinin ödeyeceği bir müşavirlik firmasının belediyeyi her yıl denetlemesi ve denetim sonuçlarının kamuoyuna duyurulması sağlanacak.
Belediyenin çeşitli işlevlerini değerlendirmek üzere TTB, TMMOB gibi meslek örgütlerinin ve üniversitelerin ilgili bölümlerinin her yıl değerlendirme raporları hazırlanması ve bu raporların Ankara Kurultayında tartışılması sağlanacak." (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön