HABER

Kılıçdaroğlu yarın Almanya’ya gidiyor

Referandumun ardından Brüksel’e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Almanya’ya gidiyor.

Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz, Yeşiller Partisi yöneticileri Claudıa Roth ve Cem Özdemir, Sol Partisi Başkanı Klaus Ernst ile bir araya gelecek olan CHP Genel Başkanı’nın Almanya programı üç gün sürecek.

-ÜÇÜNCÜ YURT DIŞI GEZİSİ-

İlk yurt dışı gezisini 20 Temmuz’da KKTC’ye yapan CHP Genel Başkanı, referandumun ardından da Brüksel’e gitmişti. Kılıçdaroğlu, üçüncü yurt dışı ziyaretini ise yarın Almanya’ya yapacak.

CHP’den yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Almanya’ya gideceği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun üç gün sürecek Almanya ziyaretine Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve Genel Sekreter Yardımcısı Gülsün Bilgehan eşlik edecek.

-BERLİN’DE İLK ZİYARET HALK DERNEKLERİ FEDERASYONU’NA-

CHP Genel Başkanı, Berlin’de ilk ziyaretini yarın saat 15.00’te Halk Dernekleri Federasyonu’na yapacak. Kılıçdaroğlu, aynı gün saat 16.00’da Küçük İstanbul diye adlandırılan Berlin Kreuzberg de esnafla buluşacak. Ardından aynı gün akşam saat 19.00’da da Almanya Türk Toplumunun yemeğine katılacak.

-AP SOSYALİST GRUP BAŞKANI İLE GÖRÜŞECEK-

Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Danışmanı Ali Kılıç’ın hazırladığı program uyarınca, 20 Eylül Pazartesi günü saat 08.00’de AP Sosyalist Grup Başkanı Martın Schulz ile kahvaltıda bir araya gelecek. Pazartesi günü saat 09.15’te Koordinasyon Grubu ile buluşacak olan CHP Genel Başkanı, saat 11.00’de Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’ni ziyaret edecek.

-SPD GRUP BAŞKANVEKİLİ VE MİLLETVEKİLLERİYLE BULUŞMA-

Kılıçdaroğlu, 20 Eylül Pazartesi günü saat 13.30’da SPD Grup Başkanvekili ve milletvekilleri ile görüşecek. CHP Genel Başkanı, saat 16.30’da da SPD Genel Başkanı Sıgmar Gabrıel ile buluşacak ve ardından iki lider bir basın toplantısı yapacak.

CHP Genel Başkanı, 20 Eylül Pazartesi günü saat 19.00’da Frıedrıch Ebert Vakfı’ndaki konferansta konuşacak.

-ROTH VE ÖZDEMİR İLE GÖRÜŞECEK-

21 Eylül Salı günü kahvaltıda basın mensuplarıyla buluşacak olan Kılıçdaroğlu, daha sonra Yeşiller Partisi yöneticileri Claudıa Roth ve Cem Özdemir ile görüşecek. CHP Genel Başkanı, daha sonra Sol Partisi Genel Başkanı Klaus Ernst ile buluşacak. CHP Genel Başkanı ve beraberindeki heyet Salı günü akşamı Türkiye’ye dönecek.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön