HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz telefon!

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan büyük kurultay öncesi ilginç 'dön' telefonu: "Yurda dön, CHP'de görev al"

Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz telefon!
Kurultay öncesi Gürsel Tekin ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu’nun asıl sürprizi, Kemal Derviş’e açtığı telefon oldu. CHP Lideri “Gel yönetime gir” dediği Derviş’ten “Çok arzu ederdim ama eşim hasta, politika yapacak durumda değilim” yanıtını aldı.
Habertürk'ün haberine göre, CHP’nin 17-18 tarihlerinde yapılacak büyük kurultayı öncesi kulisler hızlandı. Parti yönetimi için isim arayışını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3Mayıs’ta genel başkan yardımcılığı görevinden istifa eden İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile genelmerkezdekimakamında sürpriz bir görüşme yaptı. Edinilen bilgiye göre görüşmede CHP Lideri, yeni parti meclisini (PM) oluştururken hangi kriterlere dikkat edeceğini anlattı. Yeni dönemde parti yönetiminde kavgaya izin vermeyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Disiplin ve uyumiçinde çalışan birMYK istiyorum” dedi. Tekin ise “Taban değişim istiyor. Parti yönetimine yeni isimler alınmalı. Birbiriyle kavga yerine partide iktidar kavgası yaşanmalı. Bunu sağlayacak bir yönetimoluşturulmalı” önerisini dile getirdi.
**‘YUVAYA DÖN’ ÇAĞRISI**
Kılıçdaroğlu’nun diğer bir atağı da Kemal Derviş’le ilgili oldu. CHP Lideri, 2001 yılında yaşananmali krizin ardından Türkiye’ye davet edilerek Bülent Ecevit’in başbakanlığındaki koalisyon hükümetinde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini üstlenen, 2002’de seçildiği CHPmilletvekilliğinden üç yıl sonra istifa ederek BMKalkınma Programı Başkanlığı koltuğuna oturan Kemal Derviş’e “Yuvaya dön” önerisinde bulundu. Amerika’da yaşayan Derviş ile telefonla görüşen Kılıçdaroğlu, dönmesi durumunda kendisini parti yönetimine almak istediğini aktardı. Teklif için CHP Lideri’ne teşekkür eden Derviş, “Sizinle çalışmayı çok arzu ederdim. Ancak şu anda aktif politika yapacak durumda değilim. Eşim rahatsız, burada tedavi görüyor o yüzden bırakıp gelemem. Ancak buradan size her türlü katkıyı yapmaya hazırım” sözü verdi.
**5 İSİM İSTEYECEK**
CHP Genel Başkanı, 60 kişiden oluşacak partimeclisini belirlemek için atacağı adımları da belirledi. Kılıçdaroğlu cumartesi günümilletvekillerini, pazar günü ise 81 il başkanını genelmerkezde toplantıya çağırdı. Toplantıda CHP Lideri, 132milletvekili ve 81 il başkanından yönetimiçin 5’er isim bildirmelerini isteyecek. KılıçdaroğluMYK toplantısında il, ilçe başkanlarından kimseyi yönetime almayacağını da duyurdu. Kılıçdaroğlu “Seçimle gelenlerin yönetime alınmasını doğru bulmuyorum” dedi. CHP Lideri dün Odatv davasından kısa süre önce tahliye olan gazeteci-yazarMüyesser Yıldız’ı da kabul etti. Kılıçdaroğlu Yldız’ı “Silivri toplama kampından Türkiye açık cezaevine hoş geldiniz’’ diyerek karşıladı.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler