Kırışıklıklar İçin Portakal Kabuğu

Yüzde kırışma ve sarkma problemleri bir çok kadın için sorun. Üstelik bu maalasef sigara  ve düzensiz beslenmeden dolayı  genç kızlarda da  büyük problem.

Kırışıklıklar İçin Portakal Kabuğu

Form kazanma yöntemleri kışın daha çok gündeme geliyor. Çünkü kış, depresyona sokan bir mevsim. Ve bu da cildi etkiliyor, bozuyor. Kadınların büyük çoğunluğu güzellik ve sağlık çözümleri için tercihini doğal olandan yana kullanıyor. Fakat yeni nesil de bu tabiattan gelen güzellik nimetlerini merak edip araştırıyor, kullanıyor. Çünkü bu çağda “doğal” güzelliğe daha çok kıymet verilmeye başlandı.

Şimdi size portakalın getirdiği güzellikten ama mucize bir güzellikten söz etmek istiyorum. İçeriğinde potasyum, protein, B ve E vitaminleri var. Diğer yandan, kabuğunda bulanan karoten kanı temizlediği için cildi de çok yararlı.,.. işte güzellik sırrı da bu kabukta sevgili hanımlar. Portakal kabuğu özü yine cilt için çok önemli bir şifalı bitki olan biberiye özü ile birleşince harikalar yaratıyor. Bu karışım ciltteki sorunları yok ediyor.

Turuncu kabuktaki gençlik sırrı

Biberiyenin yapraklarının özü, yaralar ve kesiklerin giderilmesinde kullanılıyor.. Portakal kabuğu uçucu yağı ise derideki bazı sorunları gideriyor. Limonda da cilt için çok faydalı maddeler var. Bizler lekelere, kırışıklıklara iyi gelen, gençleştiren bitkisel çözümler üzerinde duruyoruz. Bazı bitki ekstreleriyle saf yağların da güzellik, gençlik için yararlarını biliyoruz. Portakal ve limonun kabuklarındaki özler neticesinde, deride çok yönlü güzelleştirici etki yaratılıyor. Sorunları gideren, deriye aydınlık ve parlaklık veren portakal ve limon özleri, biberiye gibi doğal başka bir yağ ile buluşturulduğunda mükemmel bir cilde yol açıyor.

İki meyvenin özleri

Güzelliğe ve gençliğe yol açan, bir çok cilt sorunlarını gideren tabiattaki doğal bitkiler derinin onarılmasını ve korunmasını sağlıyor. Doğal kremlere olan ilgi de bu nedenle artıyor. Bu ilgi doğrultusunda bu iki meyvenin kabuğundaki özlerden özel bir krem ürettik. Portakal kabuğu özü, bir çok faydanın yanı sıra cildi kaldırarak, gerginleştirici etki gösteriyor. Aynı zamanda sivilce giderici etkisi de var. Portakal kabuğu özü ve biberiyeden elde edilen bu doğal krem, derideki kırışıklık ve izleri yok ediyor. Daha genç ve yumuşak bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. 12 haftadan sonra cildin daha sorunsuz, genç ve yumuşak bir görünüme kavuştuğu gözlemleniyor. Bu çok yarralı maddelirir er edığ bıtiker bir krömed topladı. Portakal, limon kabuğu yağını ve biberiyeyi bir kremde buluşmasıyla hanımlar güzelleştirici ve cilt sorunlarını giderici mucizeye kavuşmuş oldular.

Selülit düşmanı

Portakal kabuğu yağının bir başke özeliği daha var. Selülit düşmanı! İçeriğindeki mineral tuzlar, organik asitler (sitrik ve malik asit), yağları eritmede önemli etken maddeler de ihtiva ediyor. www.herbalium.net sitemizde de söz ettiğimiz portakal yağındaki etken madde, deri altındaki kan ve lenfatik dolaşımı hızlandırıyor. Zayıflama yöntemlerini uygulayan herkes, bu yağla masajı ihmal etmemeli. Metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını artırarak yağ hücrelerini küçültüyor bu sistem.

Bu arada okurlarıma bildirmek isterim: Telefonlarımız ve adresimiz değişti.

Maltepe’ye, “Grand Haus İş Merkezi”’ne taşındık. Yeni telefonlar 0216 305 88 84 - 0216 305 83 13. Her türlü sorunlarınızı telefonla veya maille iletebilirsiniz. Ulaştıracağınız her sorunuzu, zaman buldukça yanıtlayacağım…
Güzellik ve doğallık dileklerimle.

Volkan Kurt
Bitki Uzmanı
www.herbalium.net
volkankurt2006@mynet.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Kremin leke giderici ozelligi varmi fiyati nekadar nasil temin edebiliriz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler