HABER

Kırmızı listedeki teröristin cenazesini böyle uğurladılar

Şırnak'ta düzenlenen hava operasyonunda etkisiz hale getirilen aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride bulunan PKK terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden, ’Delal Amed’ kod adlı Hülya Eroğlu’nun cenazesi, Diyarbakır’da toprağa verildi. Cenazeye HDP’li milletvekilleri de katıldı.

Kırmızı listedeki teröristin cenazesini böyle uğurladılar

PKK’nın kadın örgütlenmesi olan YJA Star’ın en tepesinde bulunan ve İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinin kırmızı kategorisinde yer alırken, 13 Kasım’da Şırnak’ın Bestler-Dereler bölgesinde düzenlenen hava operasyonunda öldürülen PKK’lı terörist Hülya Eroğlu’nun cenazesi, Şırnak’tan Diyarbakır’a getirildi.

Yeniköy Mezarlığı’na güvenlik güçlerinin aldığı önlemlerle getirilen terörist Eroğlu’nun cenazesine, HDP Mililetvekilleri Feleknaz Uca, Sibel Yiğital ve Berdan Öztürk ile yakınları katıldı.

KANDİL’DE HDP HEYETİ İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Başına 4 milyon lira ödül konulan KCK’nın yürütme konseyi üyelerinden biri olan 43 yaşındaki PKK’lı Hülya Eroğlu, çözüm süreci sırasında Kandil’e giden HDP heyeti ile yapılan bazı görüşmelere de katılmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
bu Çakal ın gömülmesine ,,katılan bütün hdpkk lıla Çakal dır,,,Yazıkk,,bu ÜLKE den maaş almaları KANIMA DOKUNUYOR,,,,,
savcılar göreveee
Bunlar bir de halkın milletvekili ... Bol kepçeden maaş alıyor ... Aslında şaşırmamak lazım İmralıdaki de hala besleniyor ...
sonra terörle mücadele ediyoruz diyorlar külliyen yalan işte kendi ellerinizle besliyorsunuz herşey ortada .
@kalinka2013 Tutuklayınca halkın milletvekili değilmiydi?Halk bu politikalarını desteklediği için seçilip meclise geliyorlar.Yani vekillerin dile getirdiği aslında onlara oy veren 6 milyon vatandaşın talebidir.Bu 6 milyon vatandaş hem askerlik yapıp hem vergisini veren vatandaştır.
Geri Dön