Kış aylarının popüler estetik uygulamaları

Her türlü estetik uygulama, her mevsimde gerçekleştirilebilir. Ancak bazı estetik uygulamaları belirli mevsimlerde yapmanın avantajları ve dezavantajları bulunur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar, yaklaşmakta olan kış aylarında yapılması gereken popüler estetik uygulamaları bizler için paylaştı.

Kış aylarının popüler estetik uygulamaları

Bazı estetik operasyonların sonbahar ve kış aylarında yapılması daha idealdir. Havanın daha serin olduğu ve güneşli gün sayısı daha az olduğu için iyileşme süresi çok daha kısa ve konforludur. Bu nedenle büyük estetik operasyonların özellikle kış aylarında yapılması tavsiye edilir.

Ayrıca kış mevsiminde soğuk havadan korunmak için kalın giyinilir. Bu sayede operasyon sonrası kullanılması gereken koruyucu sütyen, korse gibi aksesuarların kullanılması daha kolaydır. Ayrıca kışın serin hava sayesinde ameliyat sonrası oluşabilecek ödem daha az olur ve daha kolay çözülür. Ayrıca terleme daha az olacağı için ameliyat kesi alanlarında enfeksiyon riski daha az olur ve iyileşme süresi daha kısalır.

KARIN GERME

Kışın uygulandığında vücudun yaza hazır hale gelmesini sağlayan estetik operasyonlardan biri de karın germedir. Doğum sonrasında ya da aşırı kilo kaybı sonrasında hem karın kasları hem de bu bölgedeki ciltte gevşeme meydana gelir.

Karın germe operasyonlarında fazla deri ve yağ dokusu alınarak meydana gelen sarkmalar ortadan kaldırılır ve düz bir karın görünümü elde edilir. Abdominoplasti adı verilen karın germe ameliyatı liposuction uygulaması ile beraber de gerçekleştirilebilir.

1

Bu şekilde uygulanan kombine operasyon sonucunda hem sırt hem de bel bölgesinde incelme elde edilir. Karın bölgesinde çatlakların nadir ve sarkmanın hafif olduğu durumlarda mini-abdominoplasti uygulaması yapılır.

Ancak çatlakların yarattığı görünüm bozukluğunun aşırı olduğu ve sarkmanın ileri boyutlarda meydana geldiği durumlarda total abdominoplasti uygulaması gerekir. Uygulamada dikişler deri altından yapılılır. Dikiş bölgesi iç çamaşırı ya da bikini altında kalacak şekilde gerçekleştirildiği için ameliyat izi belli olmaz.

MEME BÜYÜTME

Meme büyütme ameliyatları özellikle yaza hazırlanmak isteyen kişilerin kış mevsiminde en çok tercih ettiği estetik uygulamalar arasında gelir. Meme büyütme ameliyatlarında vücuda herhangi bir şekilde zarar vermeyen ve reaksiyon oluşturmayan protezler kullanılır.

Meme büyütme ameliyatları genel olarak göğüs altı kıvrımından gerçekleştirilir. Bu sayede ameliyat sonrasında dışarından bakıldığında bir iz görülmez. Operasyon yaklaşık 3 cm büyüklüğünde bir kesiden gerçekleştirildiği için ortalama bir yıl sonra belirsiz hale gelir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler