HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Konserve tüketimine dikkat

Kış mevsiminde konservenin çok miktarda tüketildiğine dikkat çeken Yardımcı Doç. Dr. Ahmet Serteser, tümsek kutular içerisindeki konservelerin zehir içerebileceğini söyledi.

Konserve tüketimine dikkat

Doç. Dr. Ahmet Serteser, konserve gıdaların iyi kontrol edilmediği takdirde ölüme yol açabileceğine dikkat çekerek, "Konservenin kutu tepesi veya tabanındaki tümsek oluşumu çok tehlikelidir. Bu tür gıdalar kesinlikle tüketilmemelidir. Gıda asitlerinin teneke lakı ile reaksiyonu sonucu oluşan hidrojen gazı, konservede bombe oluşumuna neden olur. Oluşan iç organizma tamamen zehir içerir. Sağlıklı yaşam için bilinçli ve dikkatli gıda tüketimi gerçekleştirilmelidir" dedi.

HER YÖNDEN İNCELEME ALTINA ALINIYOR

AKÜ Gıda Teknolojisi Bölümü, Afyon'da üretilen et, süt ürünleri, lokum, haşhaş, sebze ve meyveleri teknolojik ortamda bilimsel yöntemlerle her yönü ile inceleyecek.
AKÜ Gıda Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Ahmet Serteser, yapılacak incelemelerde besinlerin protein içerikleri hakkında üreticilere seminerlerle bilgi verileceğini ifade ederek, amaçlarının bilimsel ortamda üniversite desteğini üreticilerin arkasında hissettirmek olduğunu söyledi. Gelecek haftalarda hizmete sokulacak olan 'Gaz Kromotoğrafi' cihazı sayesinde gıda ürünlerinden kısa sürede bilgi sahibi olacaklarını vurgulayan Serteser, üniversite olarak eğitim ve teknolojik imkanlarla Afyon'da öncü misyon üstleneceklerinin altını çizdi.

ChefGPT


En Çok Aranan Haberler