HABER

Koronavirüs yanına yaklaşamıyor! 1600 rakımda sağlık dolu yaşam

Tokat'ta pandemiden uzak yaşam süren Ömer Çelik, 1600 rakımlı yaylada çobanlık yaparak geçimini sağlıyor.

Koronavirüs yanına yaklaşamıyor! 1600 rakımda sağlık dolu yaşam

Sulusaray ilçesine bağlı Buğdaylı köyünde Ömer Çelik (27) çobanlık yaparak geçimimizi sağlıyor. Sabah erken saatlerde yaylanın yolu tutan Çelik, keçilerini 1600 rakımlı Buğday yaylasında otlatıyor. Korona virüsten uzakta doğa ile iç içe yaşam süren genç çoban hayatından mutlu. Baba mesleğini yaptığını belirten Çelik, “Yaylada yaz kış keçilerimizi otlatıyoruz. Emek isteyen bir iş. Yani emek olmazsa yemek olmaz. Biz burada korona virüsten uzağız. Çok şükür köyümüzde öyle bir hastalık görülmedi. Dağlarımız bol oksijen, temiz hava biz hayatımızdan memnunuz. Rabbim hiç kimsenin emeğini ziyan etmesin. Bütün üreticilerimize kolaylıklar diliyorum” dedi.

'HAVASI TEMİZ, ÇOK RAHATIZ'

AW254924_03

Köyde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Hüseyin Limon ise günlerinin dağlarda hayvanlarla geçtiğini belirterek, “Hayvanlarımızı otlatmak için bir şekilde peşine gideceğiz. Ayrıca pandemiden uzak kalmaktayız. Bizim için sıkıntı olmuyor. Dağlarda güzel temiz havalarda yani şu an Buğdaylı Köyü'nün 1600 rakımlı dağlarında esen rüzgar göğsümüze esiyor çok rahatız. Havası tertemiz, hayvanların yayılmasını izliyoruz” diye konuştu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
virüs diye birşey yok yani bu uydurulan gibi virüs yok hepsi bir senaryo,eğer senaryo olmasaydı da dedikleri gibi olsaydı şu an dünyada bulaşmayacağı nokta yer kalmazdı,ne yazık ki kandırılıyoruz ve hala kandırmaya devam ediyorlar,müslümanlar namaz kılıyoruz diye şeytandan uzak duruyoruz zannediyorlar halbuki şeytan ona bir iki defa gelip ona çelke takar ve gider artık o kişileri çocuklarına devreder taki doğru yoldaysa ölmeye yaklaşdığı yıllardan önce uğrar ve onu doğru yoldan çıkarmak için elinden geleni yapar taki son nefesini vermeye yakın zamana kadar yoldan çıkarmak için uğraşır
Maskesi yok sokağa çıkma yasağınada uymuyor hemen saplayın cezayı gitsin.
zaten yaşamayan adama ölüm uğrasa ne olur uğramasa ne olur
Geri Dön