HABER

Küçük Emine'den 5 aydır haber yok

KAHRAMANMARAŞ (İHA) - Kahramanmaraş'ta, boşanmanın eşiğindeki annesi tarafından 5 ay önce kaçırılan 3 yaşındaki Emine Coşkun, hala bulunamadı.

Hollanda vatandaşı Kahramanmaraşlı Mustafa Coşkun (26), 2001 yılında tatile geldiğinde, dayısının kızı Fatma'yla (22) evlenip, Hollanda'ya döndü. Coşkun çiftinin 1 yıl sonra Kifayet, 2003'te ise Emine adını verdikleri 2 kızları dünyaya geldi. Coşkun ailesi, daha sonra Almanya'ya yerleşti. Çift bir süre sonra geçimsizlik nedeniyle boşanma kararı aldı. Mahkeme, çifte düşünmeleri için 1 yıl süre verirken, Kifayet (4) ve Emine'nin (3) velayeti babada kaldı. Mustafa Coşkun kızlarıyla Hollanda'da, Fatma Coşkun ise Almanya'da yaşamaya başladı. Mustafa Coşkun, geçtiğimiz temmuz ayında kızlarını alarak, memleketi Kahramanmaraş'a geldi. Bu arada, Almanya'da yaşayan anne Fatma Coşkun da Kahramanmaraş'a gelerek, mahkemeden aldığı kararla küçük kızı Emine'yi 2 günlüğüne yanına aldı. Ancak bu süre dolmasına rağmen kızını geri getirmedi. Bunun üzerine Mustafa Coşkun, Cumhuriyet Savcılığı'na başvurup, annesi tarafından kaçırıldığını öne sürdüğü kızı Emine için "Yurt dışına çıkış yasağı" koydurdu. Türk polisi 81 ilde Emine'yi ararken, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla Hollanda ve Almanya da uyarıldı. Kasım ayında Fatma Coşkun'un İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Almanya'ya çıkış yaptığı belirlendi. Ancak yanında yurt dışına çıkış yasağı olan Emine'nin olmadığı belirtildi.
Mustafa Coşkun, kızı Emine'nin kaçak yollardan yurt dışına çıkarılma ihtimaline karşılık gümrük kapıları ve havalimanlarının bulunduğu kentlerde dolaşarak kızını aramayı sürdürüyor. Coşkun, "Gece gündüz Emine'nin fotoğraflarına bakarak teselli bulmaya çalışıyorum. Bir an önce kızımın bulunmasını istiyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön