Kulislerde konuşulan sürpriz Ankara adayı

CHP ’de, Eskişehir Belediye Başkanı Büyükerşen’in Ankara’dan aday gösterilmesi tartışılıyor.

Kulislerde konuşulan sürpriz Ankara adayı

Yerel seçimlere 7 ay kala siyasi partilerde hazırlıklar yoğunlaştı. CHP’de, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ’in ‘’Eskişehir’de yapacağı iş kalmadı’’ denilerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmesi tartışılıyor. Partide, ‘’Eskişehir’i aşan Başkan, daha büyük bir kentten aday olmalı’’ görüşü ağırlık kazanıyor.

Yerel seçimlerde AK Parti İzmir’i, CHP ise İstanbul’u alabilmek için stratejik planlar yapıyor. Gazeteport'un haberine göre, CHP lideri Kılıçdaroğlu İzmir’e özel önem verilmesini istedi ve 28 ilçe belediyesi CHP’li, 2’si ise DP ve AK Parti’li olan 30 belediye için ‘’Bu seçimlerde, 30’da 30 yapın’’ talimatı verdi. Son seçimlerde İzmir’de Tire Belediyesi Demokrat Partiden (istifa etti) Bayındır Belediyesi ise AK Partiden Başkan seçilmişti.

İZMİR VE ANTALYA

CHP 2014 yerel seçimlerinde halen elinde bulunan Antalya, İzmir, Mersin, Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri ile, Aydın, Ordu, Artvin, Çanaklale, Edirne, Kırklareli, Muğla Tekirdağ, Zonguldak,Giresun ve Sinop il Belediyelerine, yenilerini eklemeyi hedefliyor.

CHP’de Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ile bir dönem daha devam edilmesi planlanıyor. Mersin Büyükşehir’de, mevcut Başkan Macit Özcan ile, eski bakanlar Fikri Sağlar ve İstemihan Talay arasında tercih yapılacak. Antalya’da ise, Mıstafa Akaydın’ın yeniden aday gösteilip gösterilmeyeceği netlik kazanmadı.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
23 yıldır tır şöförlüğü yapan bir arkadaşımız var kahvemizde.....Türkiyenin gitmediği köşesi nerdeyse yok..kendisi anlatıyor..(mhp lidir) ""..akp ve belediyeleri iş başına gelene kadar, ülkede herşey yerinde sayıyordu...şehirlerin, ilçelerin çehreleri hep aynıydı..6 ay sonra gittiğim şehirde en ufak bir değişiklik göremezdim..ama akp geldikten sonra, ülkenin her yeri şantiyeye döndü..karayollarından, ilçelere, şehirlere her yer süratle değişmeye-güzelleşmeye başladı..çöp kokusundan camları kapattığım bir çok ilimiz mis gibi kokmaya başladı..temizlik, intizam, modernlik geldi..""
bende belediye çalışanıyım ve başkan akpli gel gör kasabayı köstebek yuvası heryer pislik toztoprak içerisinde ama emlakçılık yapmak konusunda üstüne adam tanımıyorum
katılıyorum. anadolu şehirlerinin merkezleri adeta metropolleşmiş hem şaşırdım hem de imrendim o şehirlere. darısı Güneydoğuya İnşallah.
sol partiler kadar zeki partiler yok.Fakat sol partilerin zeki olduğunu anlayacak sayıda zeki halk yok.Onun içindir ki sol partiler hep gölgede kalmaktadır.Sağ partiler cahilliği boşuna desteklemiyor.Cahil insanın elindeki fener uzağı gösteremiyor.Böyle olunca arada zeki ve akıllı insanlarda kül olup gidiyor.
Şu yazdığın yorumdan ne kadar zeki(!) ve akıllı(!) olduğunu belli ediyorsun bolulu :))Ahlak kısmına hiç girmiyorum bile :))
Doğru CHP'nin elinde 600 metreyi gösteren son teknoloji fenerler var. Ama gel gör ki ; doğruluğun ışığı olan iman nurundan eksikler.Işığın asıl kaynağı Kur'anı Kerim'i anlamaktan acizler..
Belediye Başkanlığında sağ sol olmaz dursun14 ama senin gibi tiplerin at gözlüğü ile partizanca oy verdklerinden sol partilerin başta olduğu yerler yerinde sayıyor çünkü iş bilmez partinin gösterdiği aday başkan oluyor 5 yılda bir şeyler i ancak öğreniyor sonra yerine partinin gösterdiği yenisi senin gibilerin oyu ile seçiliyor tabiki o şehire hiç bir şey yapılmıyor anladın sen zekisin yaa!!!!!!
o yüzden dünyadaki teröristlerin hepsi solcu adamlardan zeka fışkırıyor )))))
sol parti zeki diyorsun bu zamana kadar bu ülkeye ne hizmet yapmış nere ne çivi sökmüş tek amacı dinle ugraşmak olmuş sen sol partinin canı cehenneme
Sol partililer Zeki mi dedin. Rüyadasın galiba Hangi Türkiye de yaşıyorsun kendine gel. Sol cehape nin başındaki adam seks skandalıyla başkan olmuş biri. Bürokratlığındaki başarısızlığı gibi girdiği seçimlerin hepsi de mağlubiyetle sonuçlandı. Peşinde halen koşan binlerce solcu. Hakikatten Zekiymişsiniz.
ben ankaralıyım.yıllardır melih gökceğin himayesinde belediyecilik yapılıyor.ama bu kişi kendi çocuklarını ve yandaşlarını himaye etmekten başka birde chp ile uğraşmaktan başka önemli hiç bir icraatı yok.ne metro nede başka verdiği sözleri tutmadı.hayatı kömür,pirinç.
işci partisinin lideri yerine chp liderini alsalardı ya içeri...
trabzon pkkya destek verenlere oy vermez. pkk ve akp trabzondan içeri giremez. bir trabzonlu olarak seçimde sülalece chp diyorum. önceden akp demiştim.
CHP Lİ BELEDİYELERİN...İŞİ HEYKEL DİKMEK..KONSER..VERMEK SOL GÖRÜŞLÜ SANATÇILARI..İHYA ETMEK..BİLBORTLARDA BOLBOL RESİMLER..HAVA CİVA..AK PARTİDEN..ÖGRENE BİLDİKLERİ KADARDA....BELEDİYECİLİK..
belli oluyor bak ANK B.Ş belediyesi bir metroyu yapamadı eline yüzüne bulaştırdı belediyeyi iflas ettirdi gazı bedelsiz sattırdı ve şimdide ulaştırma bakanlığına devretti onlar uğraşıyor oysa karayalcın hem metro hem ankarayı yapmış açılışını melihe bırakmıştı evet CHP li belediyeler eskişehirde olduğu gibi hem iş yapmakta hemde festival yapmakta yani şehri güzelleştirirken halkında mutluluğunu sağlamak için eğlendiriyorlar ülkenin halkı için ülkesi için çalışaçak siyasetçilere ihtiyacı var yoksa dışardan yüksek paralarla getirtilen ağaçlara verilen paralarla halkın paraları boşa gitmesin
sende kan varmı?
Öncelikle birilerinin seçim hilelerini önlemek gerek.Sandık güvenliği,sayım,birleştirme,seçim kurulları,sonuçların bilgisayarlara doğru girilmesi,elektronik ortamdaki olması muhtemel büyük oy kayıpları,yanmış oy pusulaları,sahte seçmenler,polislerin iki kez farklı sandıklarda oy vermesi iddiaları,parmağa mürekkep uygulamasının kaldırılması,...Bu denetimleri sade vatandaşlar olarak bizler ancak sandık sayımını izleyerek bir yere kadar yapabiliriz...Ama gerisi..? Kalan partiler mutlaka her konuda güç birliğine gitmeliler yoksa yine... :(
İNADINA MELİH GÖKÇEK İNADINA AK PARTİ,KEÇİÖRENDE MHP,BÜYÜKŞEHİRDE AK PARTİ,
senin gibi sineklerin oyuna ihtiyacı yok milliyetçilerin hadi ordan
ülküçü bir şahıs yine ülküçülere kalleşlik yapan birine destek olmaz keçiörendede mhp büyükşehirdede mhp diğer ilçelerdede inadına gecen secimde senin gibi ortalık karıştırıcılar yüzünden secimi kaybettik yoksa büyük şehir mahsur yavaşla mhp nin olmuştu melih aynı tongaya birdaha düşüremiyecek ülküçüler gelmiyeçekse melih hiç gelmesin solcular gelsin ondan daha iyi hiç olmasa dürüstçe müçadele olur kalleşçe müçadele yerine
istabnulda dalanı da gördük sözeni de ne zaman sol bir belediye kazandı orasını pislik götürdü.çöp dağlarının içinde yaşadık.su 3 günde bir akardı.zorunuza gitmesin solcu beyler belediye yönetmek sizin harcınız değil çünkü sizin halka hizmet diye bir derdiniz yok.varsa yoksa vur patlasın çal oynasın.şöyle bir oturun kendinizi muhasebe edin .neden halk size itibar etmiyor.samimi değilsniz değil Büyükerşen bütün erşenleri getirseniz bu golü yer.
ankarayı alalım derken eskişehirden olmayalım.. bu melih iti her türlü hileyi yapar yinede bırakmaz baskanlığı...
CEMİLATAR...SEN..KARADENİZLİYSEN VE HEMŞERİNE..BUKADAR.HAİNCE YORUMLAR YAZIYORSAN..KANINDA BİR PROKLEM VAR..Bİ KONTROL ETTİR..
istersen sen kanına bir baktır senin kanın bozuk olmasın karadeniz insanı birbirini bilir hangi köy ermeni hangi köy rum hangi köy gürcü hepsi bilinmekte meseleyi kana dökersek birilerinin kesinlikle Türk kanı taşımadığı örtaya cıkar açılımlar kimin ne olduğunu ortaya koydu Türkler hariç herkese açılım yaptılar şimdilerde onun anayasasını oluşturmaya çalışıyorlar hemşeri dediğin adamın köyünü soyunu iyi bil
ZEBEY.....SANA KEMİK ATAN OLDUMU HAVLIYORSUN..GİT CHP NİN KAPISINDA HAVLA HADİ BAKİM..
akpnın sovalyesı makarnacı prensı albayrakmurat
yazık etmeyin bizim hocamıza
eskişehirde gider ankara zaten yok elinde o ayrı konu.
BU İSMİ DUYUNCA GÖKCEK ÇOK ENDİŞELENMİŞTİR VALLAHİ.
89 yilinda bütün belediyeleri shp almadimi bir dönem adam olsalardi bu millet onlarida iktidar yapardi ama bok atmak kolay tabii sen calisma ondan sonra secmene aptal de oh negüzel suyundanda koy.
zındıklar görünüzüde yırtsanız bi cacık olmayacak sizden
Makarnacılığa devam diyorsanız İ...Melih Gökçek'i seçersiniz Ankara'da. Festivallerde çocuklara top dağıtır, yaşlılara da bedava yıllık EGO kartı verir olur biter, seçimleri yine alır çalışmayan tek belediye başkanı...
akp izmir ve antalyayı alacak 12 yıldır oy çalma taktiklerinin hepsini öğrendiler artık önemli şehirleri kaptırmazlar
HA İŞTE BU OLUR HER KESİMDEN OY ALACAGINA EMİNİM.
Oyları bölmeyin...Ankarayı MHP ye teslim et,onu destekle...MHP de İstanbulda seni desteklesin... veeee akp finish...
O kadar kolay yani. Melih Başkan'ın Meslek Hanesinde Belediye Başkanlığı yazıyor. Adam 1994'ten beri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Hemde her seçimde oyunu katlaya katlaya geliyor. Adam Alex Ferguson'un Manchester daki rekorunu kırmaya çalışıyor. Bu Rüyalardan uyanın bence :))
TC..EN İYİ BELEDİYELERİ HİÇ ŞUPHESİZ..AK PARTİ BELEDİYELERİ...BU SEÇİMLERDE...TÜRKİYE GENELİNDE...YÜZDE DOKSAN AK PARTİ BELEDİYELERİ TOPLAR...CHP BELKİ BİR İKİ BÜYÜK ŞEHİR ALIR BELKİ..
Yaa bi AKP li olarak böyle makul adaylar çıkarsa oy veririm sonuçta ülke menfaati eskişehir de yaptıkları orta da CHPnin artık iş yapanları bünyesine alması lazım tabanı mutlu edecek şaklabanlardan artık kurtulması lazım az laf çok iş yapacak adamları barındırsa hem CHP düzelir hem AKP hem de TÜRKİYE düzgün bi ülke için sağlam bi mualefet şart ama bugünkü CHP ile zor chp li kardeşlerim....
Ankara yı melih ten kurtaralım İnşallah CHP alır
DOLAR 2.0066 %0.59 EURO 2.6848 %0.65 BENZİN 5 TL siz daha neyin peşindesiniz yeter lan yeter
cehepeden halen umudu olan salak varmı aranızda. ölmüş bitmiş partye halen oy veren salaklar var.
Mersinde bu sefer büyükşehir MHP nin olabilir? Burhanettin
İZMİRİ AZİZ KOCAOĞLU İLE ALAMAZLAR.BENDEN SÖYLEMESİ.İZMİRLİLER ONU İSTEMİYORLAR ARTIK.HİZMET YOK.
yakışır yılmaz başkan!a ....ankarayı almak istiyorsak yılmaz başkan'ın kesinlikle aday gösterilmesi gerekir....çünkü dünyada ün yapmış bir başkan
TERKEDİLMİŞLİĞİN YOKSULLUĞUN HEYKEL DİKMENİN BELEDİYECİLİK SAYILDIĞI, YILLARDIR BELEDİYECİLİĞİN UNUTULDUĞU TÜRKİYENİN EN BÜYÜK KÖYÜ İZMİR BU SEFER KIRACAK ZİNCİRLERİNİ İNŞAALLAH.
ÇOK İSABETLİ BİR KARAR OLUR HEM ANKARA İÇİN HEM TÜRKİYE İÇİN DÜRÜST ÇALIŞKAN BİR KİŞİ İNŞŞALLAH ADAY OLUR
erşan hocamız eskişehir in gözdesi onun başka bi yerde olmasını istemiyiz o bizim başımızdan hiç eksik olmasın eskişehir i eskişehir yapan odur...
BENCE KILÇDAROĞLU ADAY OLSUN
MİDYATTA BULGURAMI GİDİYOR ACABA!
ANKARADA...KEMAL ADAY OLSUN İSTANBULDA...YENİLDE...ANKARA DA ŞANSINI DENESİN
Allah tan Büyükerşen var geri kalanınız ne yapar. Koca partide bi tane adam var demekki. Onu da nere koyacaklarını şaşırdılar. Ulen millet 3 dönemden fazlasını yasaklar. Sizin düştüğünüz duruma bak.
eger Yılmaz hocayı Eskısehır den alırsanız hem Eskısehır ı kaybedersınız hem Ankara yı alamayıp hocayı bitirirsiniz.sacmalamayın.......
artistmi bunlar oyuncumu ne kulisleri anlayamadık açıklasalar ya ŞOKLARDAYIM MUCİZEYE TANIK OLDUM şimdi iyi okuyun gördüklerinizi unutun BAYANKUPON diye bir site buldum kadınlar 4 günde dokuzyüzkırkbeş milyar tutturmuş hemen bu kadınları görün zengin olun bedava tahmin veriyorlar BAYANKUPON diye aratın ilk site süper muhteşem yaaa
CHP ile MHP biraraya gelemezlerse yazık olur ülkeye.Hiç olmazsa CHP + İşçiPartisi + Demokrat Parti +DSP + ÖDP+ SadettinTantanın Yurt Partisi + HaydarBaşın BTPsi + OsmanPamukoğlu'nun HEPARı +TKP + EMEP+...TürkiyeGençlikBirliğinin enerjisi +... + HulkiCevizoğlu + Yılmaz Büyükerşen + belki Mustafa Sarıgül ve MansurYavaş + AbdullatifŞener(
Diğer Haberler