Kulisleri hareketlendiren bir ittifak görüşmesi daha! BTP seçimde kimi destekleyecek?

24 Haziran genel seçimlerine girmeye hak kazanan partilerin çoğu rengini belli ederken, Haydar Baş’ın liderliğini yaptığı ve geçen seçim 100 bine yakın oy alan Bağımsız Türkiye Partisi'nin kimi destekleyeceği merak konusu oldu.

Kulisleri hareketlendiren bir ittifak görüşmesi daha! BTP seçimde kimi destekleyecek?

Seçime 40 gün kadar bir süre kalırken, durumu belirsiz olan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) ile ilgili de kulisler hareketlendi. Kulis bilgilerine göre, CHP ile BTP arasında görüşme trafiği yaşanıyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, entelektüel çevrede Atatürkçü, Cumhuriyetçi aynı zamanda muhafazakâr olan Haydar Baş liderliğindeki BTP’nin bir denge partisi olabileceği konuşulanlar arasında.

OY ORANINI ARTIRABİLİR

"Hoş Geldin Atatürk" eseri ile toplumda çok geniş yankı bulması hangi ittifak kanadında yer alırsa o tarafın oy oranını ve ittifak ivmesini arttıracağı tespitleri yazarlar tarafından ortaya konuluyor. 1 Kasım seçimlerinde 100 bine yakın oy alan, ekonomik tezleri ve Atatürk çıkışıyla oy potansiyelini arttıran BTP'nin hangi ittifkta yer alırsa oy potansiyeline etki edeceği değerlendiriliyor.

BTP NASIL BİR YOL İZLEYECEK?

24 Haziran seçimlerine doğru geri sayım devam ederken, partiler ve adaylar da çalışmalarına hız verdi. Cumhur İttifakı sonrası, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti de Millet İttifakı olarak seçimlere girme kararı verdi. Son seçimde 100 bine yakın oy alan BTP’nin seçimlerde nasıl bir yol izleyeceği ise, kulisleri hareketlendirmeyi sürdürüyor.

CHP TABANI 'İTTİFAK' İSTİYOR

Sosyal medyada paylaşım ve yorumlara bakıldığına CHP tabanının bir kısmı BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın, CHP ile ittifak yapmasını istiyor. Son seçimde 100 bine yakın oy alan BTP ile ilgili sosyal medya platformlarında da yoğun bir tartışma sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
BÜTÜN ÜLKE MEMLEKET DÜŞMANLARI BİR ARAYA GELMİŞ MERAK ETMEYİN 40 GÜN SONRA GENE HAVA ALACAKSINIZ
@hdemirtasli şu düşmanları bir açıklarmısın kardeş .... şu alta bir sıralasan ... bilelim yani bizde oy vermeyelim....
entelektüel çevrede Atatürkçü, Cumhuriyetçi aynı zamanda muhafazakâr olan Haydar Baş üçü bir arada olmaz olmaz
Aman çok matah birisi sanki..topunuz gelsin nasul olmasa bir Erdoğan yapamıyorsunuz.bu kirli abidik kubudik gayrimeşru ittifaka gelin gelin sıradaki gelsin..!!!sonunuz tuş...!!
Hoşgeldin Atatürk eserini okuyun ufkunuz açılacak
@shaspulat_1971 BU SENİN UFKUNUN AÇILMIŞ HALİYSE VAY Kİ VAY ULAN BİHABER UYUYORSUN UFUK FALAN YOK SENDE
Yukarıdakiler birleşiyor tamam, acaba oy verme pozisyonundaki vatandaş ne düşünüyor.
AHMET KOZAK: Haydar Baş'ın en az 500 bin oyu var. Kesinlikle seçimin kaderini Haydar BAŞ değiştirir. İYİ ve CHP başta olamak üzere bütün partiler bunu görmeli derim.
Diğer Haberler