Lincoln "Ağzımdan çıkmayan şeyi yazmayın"

İSTANBUL (İHA) - Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızı Lincoln, Sarı-kırmızılı takımda mutsuz olduğuna dair basında çıkan haberleri yalanlayarak, "Galatasaray'da çok mutluyum, bunu üstüne basa basa söylüyorum, bir gün mutsuz olursam kendi ağzımla söylerim" dedi.

Brezilyalı futbolcu Lincoln, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde akşam yapılan antrenman sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Galatasaray'da mutsuz olduğu şeklinde basında çıkan haberleri yalanlayan Brezilyalı futbolcu Lincoln, "Öncelikle hepinize saygı duyuyor, profesyonel insanlar olduğunuzu biliyorum. Artık belli bir süre geçti, birbirimizi tanıdık, sizler de beni tanıdınız. Şeffaf bir kişiliğe sahip olduğumu, içimin dışımın bir olduğunu sizler de gördünüz. Özellikle benim ağzımdan duyduğunuz şeyleri yazabilirsiniz, ama rica ediyorum benim ağzımdan olmayanları yazmayın. Bu saygının gösterilmesini rica ediyorum sizden" dedi. Galatasaray'da son derece mutlu olduğunu ifade eden Lincoln, "Sezon başında Galatasaray beni çok istedi. Benim de Galatasaray'a gelmek için büyük bir isteğim oldu. Bildiğiniz gibi Almanya'dan Türkiye'ye transferim o kadar da kolay olmadı. Başka teklifler de vardı. Ben buraya gelmek için elimden gelen her şeyi yaptım, geldiğim günden bu yana da çok mutluyum. Bunu
üstüne basa basa söylüyorum. Eğer bir gün mutsuz olursam, çıkarım karşınıza ve bunu kendim söylerim, ama dediğim gibi şu an ben burada son derece mutluyum. Burada herhangi bir insanı gücendirdiysem özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Lincoln, sakatlıkların futbolcuların bir gerçeği olduğunu, büyük bir sakatlıktan yeni kurtulduğunu belirterek, "Son oynadığım maçtaki performansımdan memnunum. Her geçen gün kendime geliyorum. Sezon başındaki performansını her maçta göstermek istiyorum. Takıma çok daha faydalı olmak istiyorum, ama bunun için de biraz zaman gerekiyor" şeklinde konuştu.