KADIN

Mart 2015 aylık burç yorumları

Mart 2015 aylık burç yorumları

Mart ayında burçları neler bekliyor?

[Nasıl TV - Koç burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Koc-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

KOÇ MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

4 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek ve aya bu dolunayla adım atmış olacağız. Öncelikle çalışma hayatı ile ilgili konularda önemli bir dolunay olacak. Burada bir hassasiyet olacak. Bir yandan da rutin hayatımıza bir bakacağız.Diğer yandan ise sezgiler güçlenecek.

Merkür 13 Mart tarihinde Balık burcunda seyrine başlayacağı için bu dolunay iç sezgilerimizin yükselmesini sağlayacak. Mantığınızı daha fazla öne almanızı tavsiye ederim.

Bu dolunayda çalışma hayatı incelenecek Merkür-Balık burcu geçişinden sonra da gerçekleri göz önüne alarak kendi dünyamıza ve iş hayatımıza önem vereceğiz.

14 Mart- 2 Ağustos tarihleri arasında Satürn gerileyecek. İlk bölümü 14 Haziran'a kadar Yay burcunda olacak.Aralık ayından bu yana olan gelişmelere bir bakacağız. Finansal ortaklıklar, bankalar, krediler, kredi borçları, ödemeler konusunda bir düşünmek isteyeceksiniz. İçsel anlamda yeniden bir yapılanma sürecinde olacaksınız.

Satürn geri hareketinde köklenmeye önem vermek gerekir, tekrar borçlanmadan mevcut durumunuza bakmanız gerekiyor.

14 Mart -2 Ağustos tarihleri arasında Satürn geri hareketi gerçekleşecek. Koçlar için bunun anlamı: Yüksek eğitim, yurt dışı, akademik eğitim ve kariyer hayatınıza hazırlık dönemindeki üniversite hayatının ele alınması konusunda size yardımcı olacak. Hayata bakış açınızı yeniden içsel anlamda restore etmenizde kıymetli olacak. Yeni bir planlama yapabilirsiniz.

17 Mart tarihinde Venüs Boğa burcunda seyredecek. Gerek mali konularda gerek ikili ilişkilerde güvenilirlik duygusunu esas alacaksınız.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Balık burcu güneş tutulmaları iç sezgi ve ruhani bir bakış açısı, farklı bir pencereden dünyayı görmek anlamındadır.

Güneş tutulması oluştuğu 29 derece ile moral motivasyon gücümüzün yüksek olduğunu gösterir.Güneş tutulması size lidersiniz diyecek.

21 Mart tarihinde güneş Koç burcunda seyrine başlayacak. Koç burcu canlılıktır, yiğitliktir, güzelliktir. 21 Mart tarihi herkes için canlandırıcı olsun dileklerimle.Endişe ortadan kalkacak,aktivite gelecek ve canlanma olacak.

31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcuna giriyor.Genellikle sağlam olan ne varsa onu hedefleyeceğiz belki yavaş hareket edeceğiz ama gayet olumlu bir ay olduğunu söylemeliyim.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: İlişkiler açısından bu hafta oldukça yoğun enerjilere ev sahipliği yapacak. Öyle bir hafta ki, hakikaten tüm yılın ilişkiler anlamında en önemli dönemi diyebiliriz. 1 Mart tarihinde sosyal ilişkiler canlanıyor. Bazı Koçlar eski aşkına geri dönerken, bazıları yeni bir ilişkiye başlayabilirler. 2 Mart tarihindeki görünüm, evlenmeler veya ayrılık anlamında verilecek kararları işaret ediyor. 3 Mart tarihindeki önemli bir görünüm, aşkta aktif ve oldukça coşkulu olmanızı sağlıyor. Kararlarınızı özgür bir şekilde verebilmeniz için sizi destekliyor. Bu gayet hızlandırıcı, aşkı sizlere getirici, pozitif düşünmeyi sağlayıcı ve kendinizden emin olmanızı teşvik edici bir enerjidir. 4 Mart tarihinde, eğer ilişkinizden memnunsanız, partnerinizle yeni bir hayata adım atarsınız. Eğer sorunlar varsa, kendi yolunuza gidebilirsiniz.

9-15 Mart arası: Aşk hayatınızdaki hareketlenme 10 Mart tarihindeki görünümle bir hayli artıyor. Bütün güçlü yönlerinizi ilişkide en ateşli şekilde gösterebileceğiniz bir gündesiniz. Doğru bildiğiniz yoldan şaşmadan aşkın peşinden koşabilirsiniz. Bu güçlü enerjiniz aşkta sizi beğenilen, cesur, aktif bir kişi olarak öne çıkarıyor. Önümüzdeki bir gün boyunca aşk size, siz de aşka gülümseye, onunla sarmaş dolaş olmaya hazırlanın.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde başlayacak Venüs-Boğa geçişinde, aşkta sadakati önemseriz. Değerlerimize bizim kadar sahip çıkacak bir sevgili ararız. Sevgilimizin bize saygı duymasını bekleriz. Bekar Koçlar bu dönemde çalışan kişileri, hali vakti yerinde olan insanları tercih ederler. Cinselliğimizi ön planda tutarız.

20 Mart tarihinde Balık burcunda Tam Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu tutulma, bir yanıyla aşk hayatınız, ailevi yaşamınızla ilgili konularda zihninizi ve bedeninizi sakinleştirme, hayatı oluruna bırakmaya çağırsa da, gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda siz hem maddi konularda arzulusunuz hem de yenilikler için heveslisiniz. Görülüyor ki bu Tutulma benzetme yerindeyse şarj ediyor ve hedefiniz için harekete geçiriyor.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde, Merkür burcunuzda ilerleyecek. Fikirlerinizi kendinizden emin bir şekilde ifade etmenizi sağlayacak. Ancak ikili ilişkilerde partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkilerden bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışınız. Her ikinizin de, hedef ve kişilik farklılıklarına saygı duyunuz. Denge, saygı, sevgi ve anlayışın iletişimde önemi bir hayli fazla. Çekişmelerin, bencilliklerin hiç kimseye faydası olmaz. Sen ve ben demek yerine biz demeyi başarmamız gereken günlerdeyiz.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 5 Mart tarihindeki görünüm, iş hayatında güçlenmek, toplum içindeki yerinizi sağlamlaştırmak, durduğunuz yeri bilmek istediğinizi gösteriyor. Hedefinize varmak, isteklerinizi elde etmek amaçlı aceleci ve baskın davranabilirsiniz. Ancak dış etkenler nedeniyle sabırlı olmak zorundadır. Bu kişi açısından yorucudur. 6 Mart tarihindeki Dolunay, çalışma hayatınız, iş çevrenizde yaşanabilecek gelişmelerin simgesi olabilir. Sorumluluklarınız fazlasıyla ağır gelebilir. Üst konumda bulunan kişiler istekleri konusunda direnebilirler. Sistemin iyi bir şekilde işlemesi için düzenlemelerde bulunabilirler. Detaylı işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Patronlarınızla ilişkinize dikkat etmeniz lazımdır.

9-15 Mart arası: 11 Mart tarihinde, özgürlük arzusu sizi olur olmadık girişimlerde bulunmaya, yanlış kararlar almaya sevkedebilir. Önünüzü göremediğiniz hangi konuda olursa olsun beklemede kalarak resmin bütünü görmeye çalışınız. Kendinize olan aşırı güven duygunuzun nedeniyle boyunuzu aşan kararlar vermeyiniz. Ne kadar bilginiz var, nerelerde zorluklar yaşayabilirsiniz bunları mutlaka gözden geçiriniz. Yeni başlangıçlarda bulunmadan önce varacağınız sonucu, önünüzdeki seçenekleri ve gücünüzü lütfen hesaba katınız.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde iş hayatınızla ilgili konularda zihniniz biraz karışabilir. Ne yöne gitmeli, nasıl kararlar vermeli, bunları tam olarak oturtmak zor olabilir. Karşınıza çıkan engeller veya zorluklar aslında uyarıcıdır. Sizin aklınızı başınıza toplamanız, işlerinizi daha düzgün şekilde yapmanız, gereksiz meselelerin üzerinde durarak vakit kaybetmemeniz içindir.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, uzun vadeli planlar yapmanın ve bunları kararlılıkla uygulama arzunuzun işaretçisidir. Mars burcunuzda ilerlediği için, 31 Mart tarihine kadar kişisel girişim, eğitim, ticaret, yolculuklar, akademik uzmanlık veya ilgilendiğiniz bir alanda kendinizi gayet rahatlıkla ifade edebilir, hedefinize ulaşabilirsiniz.

PARA

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde finansal konularda kendi isteklerimizi elde etmekten yanayız. Ne olursa olsun kazancımız hususunda bencil düşüneceğiz. İş veya evlilik türü kurulan birlikteliklerde kazançlı çıkmaktan yanayız. 4 Mart tarihinde maddi konularda güzel gelişmeler yaşanabilir. Elimize bir miktar para geçebilir. 5 Mart tarihinde kazandırıcı işlere yöneleceğiz. İşimizden elde etmek istediğimiz geliri önemseyeceğiz. Bu konuda ne düşündüğümüzü öne süreceğiz.

9-15 Mart arası: Maddi çıkarlarımızı zedeleyebilecek kişi ve durumlara karşı sert tepkilerde bulunabiliriz. Sözgelimi işimizi iyi yaptığımız halde birileri hakkımız olanı vermemekte ısrar ediyorsa, üzerimizde baskı kuruyorsa buna göz yummayız, gerekeni yaparız. Parasal konularda takibimizi iyi yaparız. Alacağımızın peşini bırakmayız. 12 Mart tarihindeki görünüm, iş veya kişisel anlamda mücadeleci olacağımızın göstergesidir.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Maddi kazanç, huzur, güven ve konfor duygumuz ön planda olacak. Seçkin bir zevk anlayışımız olacak ve kaliteli olana yöneleceğiz. Elimizde olanı koruruz. Paranın gücünün farkına varırız. Gördüğümüz kaliteli ve uzun seneler kullanacağımız ürünleri tercih ederiz.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihindeki Venüs-Neptün görünümü, parasal konulardaki işlerinizi halletmeniz için size ışık oluyor. Ben derim ki, ideallerinize sahip çıkınız, hesabınızı iyi biliniz ve değerlerinizi koruyunuz. Çünkü bu görünüm, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz için gerçekçi olmanın da gerekli olduğunu gösteriyor.

31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor. Hem hesabımızı bileceğiz hem de bastığımız yere dikkat edeceğiz. Bu enerji maddecilik ve kişinin kendi değerini sahip olduklarıyla ölçmesi şeklinde bir yansıma yaratabilir. Risk faktörü göz önüne alınmalıdır. Başarısız girişimlerin önüne geçilmesinin yolu, kişinin ne yapmak istediğini tam manasıyla bilmesiyle mümkündür.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 2-3-12-13-17-21-25-29-30
Zayıf enerjili günler: 1-7-8-14-15-27-28
Aşkta en şanslı günler: 2-3-29-30
Parasal açıdan şanslı günler: 23

Yeniay: 20-21-22
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 7-8-9

(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Boğa burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Boga-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

BOĞA MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

İlk oluşum 5 Mart tarihindeki Başak burcunda yaşanacak olan dolunay olacak. Aşk hayatı, çocuklarla ilgili olan konular ve yaşamın her alanını kontrol edeceğimiz bir dolunay olacak bu.

İnce eleyip sık dokuyarak, yanlışa adım atmak istemeyeceğiz.
Bu dolunaya bakıldığında ileriye dönük hedeflerin yeniden ele alınması gerekiyor, yer yer baskı altında hissetsek bile mantıklı bir şekilde gözden geçirildiğinde hiç bir şekilde yorulmak mümkün olmayacak.

13 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyredecek. Burcunuzla uyumlu gözüküyor fakat astrolojik açıdan bakıldığında Merkür Balık'ta rahat değildir. Zihin karışabilir.

Satürn geri hareketlerinde genellikle bir yapılanma söz konusudur. Dayanıklılık verir. Aralık ayından bu yana mali konularda ne durumlar yaşandığı değerlendirilir.

17 Mart tarihinde bonus bir enerji devreye girecek. Venüs burcunuzda seyrine başlayacak. Gayet olumlu olacak. İçsel anlamda dayanıklılık olacak. Venüs Boğa'da maddi düşünülebilir, ilişkilerde ise karşı tarafa duruşunuzla güvenilir bir insan olduğunuzu ifade edersiniz.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Umutlarınız, ümitleriniz ve hedefleriniz ele alınacak. Ertesi gün güneş koç burcuna gireceği için çok önemli bir tutulmadır.

21 Mart tarihinde güneş koç burcuna girdiğinde hedef koymak zorunda kalacak olan Boğa'lar bunun farkında olursa daha iyi olacak. Kendinizi ifade etme anlamında neleri kıstas aldığınız önem taşıyacak.

Geri planda kendinize bakıp biraz daha iyimser bir şekilde konuları ele alabilir, gerçekleri göz ardı etmeden bütün koşulları ve ailevi konuları restore edebilirsiniz.

31 Mart tarihinde Mars Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bir yandan aktif olmanız sağlanırken, diğer yandan da boğalar hangi hedefler üzerine odaklanacaklarını belirleyecekler.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 6 Mart tarihindeki Dolunay, beraberliğinizde sorunlar varsa, kendinizi mutsuz hissediyorsanız, ilişkinizin geleceği konusunda tepkisel düşünmeniz, eleştirel yönde hareket etmeniz mümkündür. Bir yandan özverili davranmak diğer yandan aradığınızı bulamadığınızı düşünmek zorlayıcıdır. Karşınızdakini mutlu etmek için kendinizden ödün vermeyiniz veya tam tersine yanlış yapan siz iseniz buna bir son veriniz. Bu Dolunay, aşk hakkındaki görüşlerinizi titizleştirici, ince eleyip sık dokurken kendinizi garanti altına alma ihtiyacınızı yükseltici bir oluşumdur.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm, ikili ilişkilerde partnerinizin hal ve tavırları kendine dönük bir şekilde gerçekleşir. Elinde olmadan, spontan bir şekilde takındığı bu davranışlar, iç dünyanızda sizi bir hayli yorabilir. İkna edici olmayan, hatta bazen sınırını aşan bu davranışların ardındaki sırrı çözmek de kolay olmaz. Ne var ki diye karşılık verir. 12 Mart tarihinde özel veya iş anlamındaki ortaklıklarda bizi bir şeyler içten içe rahatsız edebilir. Bizim ölçülerimize ve prensiplerimize uymayan durumlar yüzünden sıkılırız.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs burcunuz üzerinde transitine başlıyor. Güven duygusu veren işler, ilişkiler. Güzellikleri satın almamızı sağlayan para ve sağlamlık duygusu uyandıran her şeye sahip olmak isteği dönemin etkileri arasında yer alıyor. Hem dış dünyada hem de kendi içinizde huzur, güven ve sağlamlık yönünde olumlu gelişmeleri simgeliyor. Fiziki anlamda sizi çekici kılıyor.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün olumlu görünümünde, karşınıza fırsatlar çıkabilir. Renk, koku, lezzet, düzenleme, şekillendirme gibi çalışmalar için uygun bir gündür. Gönülden kucaklaşmak, sevgiyle yol almak, başkasını kendiniz gibi görerek yardımcı olmak yine bu görünümün şifalı enerjisi altında mümkündür. Dostlarınızla kaynaşabilir, fiziksel görünümünüzle insanları kendinize bağlayabilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünüm, iş konularında durumu çok iyi analiz etmek gerekiyor. Mevcut durumunuz bir çok açıdan sizi rahatsız edebilir. Ancak bu, gerginlikle kendinize veya başkalarına yüklenmenize, gereksiz meseleler üzerinde durup zaman kaybetmenize yol açmamalıdır.

3 Mart tarihindeki önemli görünüm, bir yandan aileniz, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili konulardaki gelişmeleri, destekleri işaret ediyor. Diğer yandan çalışma hayatınız ve günlük yaşantınızın değişimi ve sürpriz gelişmeleri işaret ediyor. Kısaca hayat size farklı bir pencere, kapı aralıyor. Muhtemel değişimler sayesinde siz de canlanacak, yeni ortamlara, insanlara alışacak ve üstünüzdeki ağırlıklardan kurtulacaksınız. O zaman hoş geldin diyelim güzelliklere.

4 Mart tarihindeki görünüm, kendi aşmak ve yaşamın sıkıntıları karşısında duyduğu endişelerden kurtulmak isteyen bireyin kendi yolunu çizme arzusunun simgesidir. Doğaldır ve hakkıdır. Ancak şu nokta gözden kaçırılmamalıdır. Kişi uygulamak istediği yenilik için her şeyi gözden geçirmiş midir, bütün önlemleri almış mıdır, bu arzusunun temeli güçlü müdür? Bu soruların cevabını çok iyi düşünmek lazım.

5 Mart tarihindeki gergin görünüm, isteklerinizi elde etmek adına mücadele edeceğinizi gösteriyor. Bu mücadelede galip gelmek isteyen kişinin asıl arzusu endişelerinden kurtulmak. Çünkü biliyor ki, arzularına kavuşamadığında hayat lezzetsiz hale gelecek. İçinizdeki öfke ve aşırı arzuların sizi teslim alması mümkündür.

9-15 Mart arası: 11 Mart tarihindeki görünüm zorlayıcı olabilir. Hayatın gerçeklerinden kopuk yaşamamalı, güç ve prestij kazanma arzumuzun bizi esir almasına izin vermemeliyiz. Sağlığımıza özel önem göstermeli, ufak rahatsızlıklarımızı hafife almamalıyız. Öfkeden uzak durunuz. Sizi içten içe rahatsız eden hangi mesele olursa olsun bunun üzerinde mantıklı bir şekilde durmakta yarar var. Çünkü dışa yansıtılmayan bu gerginlik, fiziksel ve ruhsal sağlığınız için zorlayıcı olabilir.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihindeki burcunuzda ilerleyecek Venüs, elit ortamlarda bulunmak, çalışmak, yaşamak arzumuzu güçlendirecek. Huzur hissi veren bakım, estetik, güzellik ürünleri, müzik ve ağız tadının önemsendiği meslek sahipleri için kazandırıcı bir dönem olacaktır. Yönetici olduğu bir burçta ilerlemesi, onun güçlü ışığından, nimetlerinden, olumlu niteliklerinden yararlanmanız anlamına geliyor. 20 Mart tarihindeki Tam Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Aileniz, yuvanız, çevreniz, eğitim hayatınızla ilgili konularda ileriye yönelik olarak yaratıcı düşünmenizi, olumlu bir ruh haliyle yaşamı ele almanızı sağlıyor. Egonuzu geriye çekip, dünyaya ılımlı, umutlu bir şekilde yaklaştırıyor. Ancak gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda, bir yandan da kendi içinizde gergin olduğunuzu, fiziksel ve bedensel anlamda zorlandığınızı görüyoruz. Enerjinizi doğru şekilde yönlendirmek için sağlığınıza özen göstermeyi unutmayınız. Venüs burcunuzda ilerliyor. O toparlanmanızı sağlayacaktır.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde, Merkür, Koç burcunda ilerleyecektir. Bu geçiş bazı günler durumları gerginlikle ele almaya neden olabilir. Boğa'ların olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken sadece kendi işimize gelecek şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım. Aynı gün Mars burcunuzda ilerleyecek. Genel olarak iş, ilişki, iş ortaklığı, sağlık ve kariyerinizle ilgili gelişmeleri işaret etmektedir. Girişimleriniz için şimdiden kolları sıvamalısınız. Artık kolaylıkla kendinizi ve isteklerinizi ifade edeceğiniz bir süreç başlıyor. İşinizi büyük bir özen ve dikkatle ve her zamanki çalışkanlığınızla sürdürmenizin size getirileri oldukça fazlalaşacaktır.

PARA

2-8 Mart arası: 1 Mart tarihinde maddi kazanç getirici işlere ihtiyacımız var. Sıkışık durumdan kurtulmak için, yeni bir iş arayışında bulunabiliriz. Mali konularda bütçemiz zorlanabilir. Görüşmelerde bulunarak, değişik bir şeyler yaparak bu duruma çözüm bulmaya çalışacağız.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihinde, ailenizle ortak bölüşümlü bir miras işinin veya ev alış-satış işlemlerinizin dikkatlice gözden geçirilmesi gerekiyor. Hesabınızı iyi yapınız. 13 Mart itibariyle kazanç evimizin yöneticisi Merkür-Balık burcunda seyrine başlayacak. Maddi açıdan rahat ettirecek kazanç alanları yaratabiliriz. Sanatla alakalı işler, yazı ve edebiyat gibi, mistik faaliyetler, sezgi gücüyle yapılan çalışmalar buna dahildir. Hesabımızı bilme vaktidir.

16-22 Mart arası: Maddi konularda 16 Mart tarihinde finansal bölüşümler, ortaklaşa mal ve mülk meseleleri iyice gözden geçirilmelidir. Bir takım anlaşmazlıklar, engellemeler meydana gelebilir. Ortağınız, eşiniz veya başka kişilerle mali konularda yaşanabilecek iletişim sorunlarına karşı dikkatli olunmalıdır.

23-31 Mart arası: 31 Mart itibariyle mali konularda ben hesabı bilmenizden yanayım. Cüzdanımıza, önemli evraklarımıza dikkat edelim, saklayalım, kontrol edelim, gereksiz harcamalardan kaçınalım. Mars, burcunuzda ilerleyecek. 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, beklediğiniz bazı destekler, kredi, miras, hukukla alakalı konularda mücadele etmenizi, sabırlı olmanızı gerektirir. Bazı durumlar, engeller nedeniyle işlerinizi ancak 31 Mart sonrası yoluna koyabilirsiniz. Bugün tedbirli davranmayı unutmayın. Aceleyle kararlar vermeyin.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-5-6-14-15-19-23-27-28
Zayıf enerjili günler: 2-3-10-11-17-29-30
Aşkta en şanslı günler: 5-6
Parasal açıdan şanslı günler: 25

Yeniay: 22-23-24

(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 9-10-11

(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - İkizler burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Ikizler-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

İKİZLER BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunay oluşacak. Bu dolunay yuvamız, ailemiz açısından son derece kıymetli aynı zamanda da iş ve ev arasındaki konuların gözden geçirilmesi anlamında da önem taşıyor. İnce eleyip sık dokuyacağız.

İleriye dönük olarak baktığımızda da mali konularımız üzerinde de dolunayın etkili olacağını görüyoruz.

Bu dolunay Merkür'ün 13 Mart tarihinde Balık burcunda seyrine başlayacak olması nedeniyle özellikle hesap konusunda da şaşmamamız gerektiğini söylüyor.

5 Mart tarihinde verilen bir kararı çok iyi bir şekilde düşünmek gerekiyor ki yanlış bir karar vermeyelim.

İş ve ev konusundaki dengeyi çok iyi kurgulayalım, yuvadan ayrılacaksak, bir nafaka sorunumuz bir mutsuzluk varsa evin içinde bunların da hukuki açıdan ele alınması gerekiyor.

13 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyredecek. Özellikle iş hayatımız üzerinde mutlaka durmak gerekiyor. Mevcut işimizin bizi yanılttığı konular varsa, mantığımızı devreye sokmamız gerekiyor.

14 Mart 2 Ağustos tarihleri arasında Satürn geri hareketini deneyimleyeceğiz. Bu da ilişkimiz ile ilgili konulara dikkat çekmemizi sağlayacak.

Satürn geri hareketleri dayanıklılıktır, insana tahammül ve sabır kuvveti verir. Ancak biz burada karşıt burcumuzda olduğu için bu tahammül sınırlarını iyi bilmeliyiz.

17 Mart tarihinde Venüs Boğa burcunda seyrine başlıyor ve gizli bir dünyaya çekiliyoruz. Hayatı lezzetli yanlarıyla görmek istiyor, finansal yönden de kaliteli bir yaşam arzu ediyoruz.

Venüs-Boğa bu devrede iki yönlü hareket ettirebilir.

20 Mart tarihinde Balık burcunda tam güneş tutulması meydana gelecek. Bir şeyler bitecek ve ertesi gün güneş Koç burcuna geçecek. Fedakarlıklar ve mevcut işimizin bizi tatmin edip etmediği üzerinde duracağız.

Bu tutulmayı olumlu yönleriyle ele alacak olursak hoş bir tutulma etkisindeyiz diyebiliriz.

21 Mart tarihinde Güneş Koç burcunda seyrine başlıyor. Ekip çalışmaları ve takım çalışmalarında lider olmak istiyoruz. Rehaveti bırakırsak takım lideri olabiliriz.

İleriye dönük planlarımız ve projelerimiz anlamında da Güneş-Koç burcu seyri bizi oldukça hareket ettirecek.

31 Mart tarihinde de Mars-Boğa burcu seyrine başlayacak. İlişkilerimizde ne istediğimizi ele alacağız ve içsel dayanıklılık sağlanacak.

Mart ayı olumlu, iş ev arasındaki dengenin kurulduğu, finansal ilişkilerin gözden geçirildiği, hedeflerin tekrar belirlendiği bir ay olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünüm, sosyal ilişkilerimiz başta olmak üzere, özel anlamdaki her türlü paylaşımın adil, dengeli, ölçülü ve işbirliğine açık şekilde yapılması gerekiyor. Sadece ben diyerek başkalarına önemsememek nasıl yanlışsa, başkalarına öncelik tanıyıp kendi haklarımızdan vazgeçmek de o denli yanlıştır. Her şeyin bir ayarı olması gerekir. Dostlarınız, sevgiliniz ve dünya ile olan temasınızda nezaketlilik esastır. Eskilerin deyimiyle yol yordam bilmek gerekiyor.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm, ciddi ilişkilerde hareketlendirici, fikirsel anlaşmaları güçlendirici, yeni tanışmaları işaret edicidir. Devam eden ilişkide taraflar birbiriyle olmaktan, ortak aktivitelerde bulunmaktan büyük haz duyarlar. Hedeflerinizin aynı oluşu, motive edici moral sözcükleri, aynı yöne gidiyor olmanın sevinci hakikaten rahatlatıcıdır. Ayrıca sosyal ilişkiler güçlenir. Sizler için bu tarihin olumlu yönde ve bir hayli aktif edici olacağını söylemek isterim.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Boğa burcunda ilerleyecek Venüs süreci huzur bulmak, güven duymak, rahatlamak ve sizi rahatsız eden her şeyden uzak durmak arzunuzu işaret eder. Kendinizi yormak ve üzmek istemezsiniz. Fiziksel ve duygusal hayatınızı ilgilendiren konularda geriye çekilip, olan bitene bakarsınız. Suya sabuna pek dokunmadan, fazla zora gelmeden yaşamak istersiniz. Size göre aşk, ruhumuzu canlandıran, hayatı güzel yaşamımızı sağlayan bir duygudur. Bunun dışındaki ihtimaller yorucudur. Sizin de yorulmaya, üzülmeye müsaadeniz yoktur. Sanat, müzik, huzurlu ve seçkin ortamlarda bulunma arzusu, dönemin etkileri arasında yer alır.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. İlişkide, ilerisi adına kararların gözden geçirilmesini sağlıyor. İlişkisi olmayanlar biraz geriye çekilip, aşkta ne aradıklarını tam olarak kafalarında oturtmaya çalışırlar. Bir yandan maddi güvence arayışınız diğer yandan aktif bir partner arzunuz yoğundur. 25 Mar tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, ilişki meselelerinde karşı tarafın kararlılığını gösteriyor. Pek taviz vermek istemeyecektir. Onunla ılımlı bir şekilde konuşmakta yarar var. İlişkinin bir ortaklık olduğunu, fikirlerin, hedeflerin, hayata bakış açılarımız ayrı olsa da, yönümüzün aynılığı önemlidir. Olgun tavırlı olmakta yarar var.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki özel görünüm, eğitim-iş-ticari konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz yeniliklerin göstergesidir. Hızlı öğreniyor, hızlı gelişiyorsunuz. İşte aradığınız yenilikler, işte kendinizi en güçlü şekilde ifade edeceğiniz değişimler yakın bir süre içinde sizi kucaklıyor. Hevesle, cesaretle bunları karşılamaya hazır olunuz.

4 Mart tarihindeki görünüm, somut, belirli ve kendine özgü bir yön ve hedef duygusu içinde yenilikte bulunmak isteyen bireyin simgesidir. Kendini tanıyan, özünün farkında olan kişi doğal olarak sürüklenmeden, hedefinin üzerine gidebilir. Ancak tam tersine gelip geçici hedefleri olan kişi karmaşıktır ve yanılgılar içindedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, hedeflerinize uygun kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutmak ve ne yolda ilerlemek istediğinizi bilmektir. İşte o zaman üzerinizdeki baskılardan kurtularak kendiniz adına en doğru tercihi yapabilirsiniz.

6 Mart tarihindeki Dolunay, yerleşim konuları, satın alma-kiralama, ev sahibiniz, kiracınızla ilgili yaşanması muhtemel durumlar da aynı şekilde önemli gelişmelere neden olabilir, sorumluluklarınız artabilir. Mesleki konularda değişime açık olmalı, yeniden durumları ele alarak sisteme uygun şekilde eksikleri tamamlamalı, inancınızı güçlü tutmalısınız.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm bir hayli yüksek enerji anlamına geliyor. Yenilik yapmak, yeni insanlarla bir araya gelmek, özgürce karar vermek ve uygulamak adına önem taşıyor. Beklentilerinizin neler olduğunu bir kez daha gözden geçirmelisiniz. Yeni planlamalarda bulunmadan önce enine boyuna düşünmelisiniz. Geleceğiniz için bir amaç belirlemeli ve bu amacı gerçekleştirmek neler yapılması gerekiyor bunları ele almalısınız.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde evliliğiniz, iş ortağınız veya rakiplerinizle aranızda iletişimsel anlamda zorluklar yaşanabilir. Anlaşmazlıkların ardında yatan en önemli sorun görüş, inanç, hayata bakış açınızın farklılığıdır. Bu farklılık karşısında kaygısız olmak, görmezden gelmek pek mümkün değildir. Problemin çözülmesi için, her iki tarafın da kendini ayarlamasında yarar vardır.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün arasında oluşan faydalı görünüm yeteneklerinizi ortaya koyabilmeniz, insanlara beğendirmeniz yönünde olumlu bir tesirdir. Burada önemli olan, hayata nasıl tutunduğunuzdur. En ufak bir rüzgarda yıkılmamak, en zorlu engelde pes etmemek gerekir. Hayallerinizi gerçek kılmak sizin elinizdedir. 31 Mart tarihinde Merkür Koç burcunda ilerleyecek. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu.

PARA

2-8 Mart arası: 5 Mart tarihinde zorlayıcı bir görünüm var. Maddi ve manevi paylaşımlar anlamındaki hassasiyetin göstergesidir. Tutkularınız oldukça yoğundur. Karşı konulamaz bir güçle sahip olmayı istediğiniz her şeyin peşinden koşabilirsiniz. Bu mücadelede sabırla hareket etmenizi tavsiye ediyorum. Sizi kimsenin etkilemesine veya üzmesine izin vermeyiniz.

9-15 Mart arası: 12 Mart tarihinde çıkarlarımıza uygun şekilde başkalarıyla ortaklaşa çalışmalar yoluyla para kazanabiliriz. Projelerimizi sunduğumuzda insanların dikkatini kolaylıkla çekebiliriz. Eğer kafamızda iyi bir plan varsa buna sponsor olabilecek kişilerle bağlantıya geçebiliriz. Güçlü kişilerden destek alarak mali anlamdaki işlerimizi halledelim. Bu pek öyle kolay değil ancak denemeye değer.

16-22 Mart arası: 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, yakın çevre, maddi kazanç elde etme yolunda kariyer planlamanızı yapmanız gerektiğini gösteriyor. İşleri oluruna bırakmak, Allah ne verdiyse diyerek tembellik etmek zamanı değil. Çünkü gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda bu Tutulma, aslında size hedefinize ulaşmanız yolunda destek veriyor. Gruplar, ekip çalışmaları, ileriye dönük düşünmek, harekete geçmek anlamında enerjiniz gayet yüksek. O zaman dağılmadan, şu zihninizi, enerjinizi işinize odaklayınız.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, mali ortaklıklar yönünde önem taşıyor. Kimlerle ilişkimiz veya meselemiz varsa, bunların karşılıklı şekilde sağlamlaştırılması veya sorun varsa görüşülmesi gerekir. Miras, hukuk, kredi, yatırımlar, bölüşümler gibi konularda tutarlılık çok önemlidir. Eğer bir iş yapılacaksa, bunun temelinin sağlam olması için en başında her şeyin prensipler çerçevesinde ele alınması gerekir.

**Mart ayı astroloji takviminiz

**

Pozitif enerjili günler: 2-3-7-8-17-21-25-29-30
Zayıf enerjili günler: 5-6-12-13-19
Aşkta en şanslı günler: 7-8
Parasal açıdan şanslı günler: 1-27-28

Yeniay: 24-25-26

(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 12-13-14

(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Yengeç burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Yengec-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

YENGEÇ BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunayla Mart ayına adımımızı atıyoruz, merhaba diyoruz. Bu dolunayla yakın çevremizle alakalı konuları ele alıyoruz, ilişkilerimizi bir gözden geçiriyoruz. Yaşımıza göre eğitim veya iş hayatımızda, konuları gözden geçiriyoruz. Sağlıkla ilgili meseleleri ele alıyoruz. Diğer yandan bulunduğumuz çevrenin hijyeni, insanların bakış açılarını da bu dolunayda önemsiyoruz. Bu dolunayın bir başka özelliğiyse görünümleri. Bu görünümler de bizim iki konuda baskı altında olduğumuzu gösteriyor. Birisi kariyer hayatı diğeri evliliğimiz veya ikili ilişkilerimiz. Bir baskı var ve iletişimde bulunmak istiyoruz karşımızdaki insanla. Burada bir sıkışma var, sanki yengeçler tatmin olmuyorlar. Kafaca birliktelik kurabilecekleri insana rastlamak arzusundalar. Mevcut işte ya da ilişkide sorun varsa, bu dolunayda bu yüzeye doğru çıkıyor. Biraz sakin olmamız gerekiyor ve çok da endişeyle olaylara yaklaşmamalıyız. Hangi konuda anlaşamıyorsak mantık çerçevesinde ele alırsak dolunayı çok iyi değerlendirebiliriz.

13 Mart tarihinde Merkür, Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu biraz rahatlama sağlayacak. Ancak burada ince elemek, düşünmek gerekiyor. Çünkü karşıtı Başak. Bizim Yengeçler olarak iyi niyetimizin suistimal edilmemesi için öncelikle hayata bakış açımızı kontrol etmemiz gerekiyor. Bu dönemde çok dikkatli
hesaplamalar yaparsak yanılmamış oluruz.

14 Mart - 2 Ağustos tarihleri arasında Satürn geri hareketini gözlemleyeceğiz. Satürn geri hareketini her zaman olumlu bulmuşumdur, bu içsel dayanıklılıktır. 15 Haziran'a kadar ki bölümü Yay burcunda, bu da bizim çalışma hayatımızla ilgili meseleler. Çok fazla kuruntu etmeden, sağlık kontrollerimizi önemseyelim. Satürn geri hareketi bizi hem çalışma hayatımızı hem de moral duygumuzu yerli yerine koyma anlamında rahatlatacak.

17 Mart tarihinde Venüs, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Yengeçlerin en hoşlarına giden enerji; güven veriyor, sadakat duygusunu besliyor. Venüs, Boğa burcu geçişini huzur anlamında çok iyi buluyorum.

20 Mart tarihinde tam Güneş tutulması, Balık burcunda gerçekleşecek. Bu tutulmanın faydalı taraflarının daha fazla olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bu tutulma, inanç gücü veriyor. Bir dilek dileme zamanı olarak da görebiliriz. Bu Güneş tutulmasının iki yönlü bir tutulma olduğunu söylebiliriz; hem kariyerimiz üzerine gitmemizi sağlarken hem de inanç gücümüzü motive edici bir yeni ay. Evet her şeye rağmen hayat güzel diyeceğiz. Bir lütuf olarak bize güzelliklerin gelmesini diliyoruz ve geleceğine dair de bir inanç geliştiriyoruz.

21 Mart tarihinde Güneş, Koç burcuna ilerleyeceği için tutulmanın yönü bize aktif ol, iş hayatında kendini göster, artık geçmişi kenarda bırak diyor. Öncülük gücü harekete geçecek. Şimdi yeni bir sayfa açma anlamında Güneş'in bu desteğini mutlaka kullanın.

31 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda seyrine başlıyor. İşte size bonus! Size kendinizi gücünüzü göstermede yardımcı olacak. Sağlam adımlar atmak için dayanıklılık gücümüz artıyor.

Yengeçler için Mart ayı, hem kariyer anlamında aktivite dönemi hem de inanç anlamında bizi güçlendiriyor. İlişkilerimizi ele almamızı sağlıyor. Ben zorlayıcı bulmuyorum, sizlere güç ve kuvvet versin.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, ev içinde ve ailevi konularda ise, nezaket, ölçülü olmak, dengeli hareket etmek ve gönül birliğine açık olmak vaktidir. Bu durum bizi biraz zorlayabilir. Hep ben mi anlayışlı olacağım diye düşünebilirsiniz. Ancak huzurunuz açısından yine yüce gönlünüzün anlayışına ihtiyacımız var dostlarım.

6 Mart tarihindeki Dolunay, yakın aile bireylerinizle alakalı önemli gelişmelerin göstergesi olabilir. Bu gelişmeler size fazladan sorumluluk yükleyici olabilir, üzerinizde baskı yaratır. Eğitimini sürdürenler veya iş başvurularında bulunanlar açısından da bu dolunayın anlamı oldukça büyüktür. Yaşanabilecek gelişmeler hayatınızın bundan sonrası adına önem taşıyabilir. Çıkacağınız bir seyahat veya alacağınız bir haber yaşamınıza yeni bir yön çizmenizi sağlayabilir. Oturduğunuz çevrenizde değişimler meydana gelebilir. Bu arada yazılı belgeler veya kontratlar konusunda dikkatli olmanızı, iyice incelemenizi öneriyorum.

9-15 Mart arası: 12 Mart tarihi ilişki konularda zorlayıcı bir gün. Hele bir de ilişkide sorunlar varsa, bu iki misli rahatsız edici demektir. Partnerin egosu yine ön planda. Esip geçiyor, gürlüyor sanki. Baskıcı ve inat mı inat. Eh biz de üstüne gittik mi, durum daha da büyüyecek gibi. Bizim de kaldıracak halimiz yok bu durumu. Her iki tarafın da birbirine karşı elden geldiğince anlayışlı olması gerekiyor. Kolay olmasa da, bugünü huzurlu geçirmenin yolu bu. 13 Mart Merkür-Balık burcu geçişi, anlaşmazlıkları düzeltici konuşmalara vesile olabilir.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Aile ilişkilerinde huzur, yarınlarımızı garanti altına arzusu öne çıkacak. Ağzımızın tadı yerinde olsun isteyeceğiz. Güven duygusunu önemseyeceğiz. İşimizden evimize geldiğimizde, her anlamda kendimizi rahat hissetmek isteyeceğiz. İlişkilerde güven uyandıran kişiyi tercih edeceğiz. Huzurumuzu kaçıran insanlardan, ortamlardan uzak durmaya çalışacağız. Değer verdiğimiz, inandığımız her şeyin arkasında duracağız.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Aşkta kriterleriniz biraz daha seçici olabilir. Hem güvenilir hem de maddi-manevi anlamda güçlü birini arzularsınız. Belli bir hedefiniz vardır. Öyle kolay kolay kimseye kapılmazsınız. İlişkide huzuru, rahatlığı önemsersiniz. İlişkinizden memnunsanız, gayet huzurlusunuzdur. Sorunlar varsa, bunları inatlaşarak çözmemek gerekir.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünüm, iş hayatımızda birebir çalıştığımız kişilerle olan ilişkilerin önemini ve bu ilişkilerde bencil düşünen kişilere karşı dikkatli olunması gerektiğini işaret ediyor. Aynı şekilde bizim de bunu göz önüne almamızda yarar var.

4 Mart tarihindeki görünüm, toplum içinde kendini ifade etmek ve kişisel açıdan doyuma ulaşabileceği bir konum elde etmek isteyen bireyin ani ve dürtüsel olarak kararlar alması anlamına gelir ki, çok iyi düşünmek lazımdır. Bazen hayat bizi anlamsız bir rolün içine hapseder. Kendimizi kısıtlanmış ve bir çember içine hapsolmuş hissederiz. İşte bu duygunun baskısıyla gerginleşiriz ve ne olacaksa olsun diyerek radikal bir karar alırız. Böyle bir noktada düşünülmesi gereken, alacağımız karar ne derece doğrudur, bu isyan bize ne kazandırır veya kaybettirir, bunu çok iyi düşünmek lazım.

5 Mart tarihindeki gergin görünüm, mesleki ve özel hayatınızla ilgili konularda güce duyduğunuz yoğun ihtiyacın, ilişkilerde başarılı olma arzunuzun göstergesi. Hayatınızın iplerini elinizde tutmak istiyorsunuz. Ne zaman değerinizi anlamıyor ve sizi kırıyorlar işte o zaman direnciniz düşüyor. Bu görünüm, her şeye rağmen umudunuzu kaybetmeden ilerlemenin önemli olduğunu söylüyor.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihinde, iş hayatımızla ilgili konularda aktif bir enerjimiz var. Hem cesur hareket etmemizi sağlıyor hem isteklerimizin peşinden gitmemizi. Eğer yeni bir iş düşünüyorsak başvuruda bulunabiliriz. Eğer mali yönde bizi doyurmayan bir işimiz varsa, işverenle görüşmek iyi bir zamandayız. Diyelim ki, bir projemiz var veya sunum yapacağız. İşte size uygun bir gün. Ancak çok gergin bir dönemdeyseniz o zaman sakin olunuz. Çünkü bugün etrafınızdaki insanlarla daha dikkatli bir şekilde konuşmanız gerekecek.

11 Mart tarihindeki görünüm, iş hayatınızla ilgili bir değişimin işaretçisi. Ancak bu değişim ani bir şekilde meydana gelebilir. Eğer gergin bir ortamda çalışıyorsanız ve uzun zamandır canınız sıkkınsa, bir anda işten ayrılmaya karar verebilirsiniz. Bazı Yengeçler, başka bir işe karar verip, uzun zamandır sürdürdükleri işi sonlandırabilir. Kimi Yengeçler, çok önemli bir proje için start verebilirler. Hangisi olursa olsun, bugünkü görünüm, dikkatli, tedbirli ve üzerinde düşünülmesi gereken bir oluşumun işaretçisidir.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde sizin görüşleriniz, inandığınız doğrular, hayalleriniz, çalışma ortamınızdaki insanlarla uyuşmayabilir. Sınırlanmaktan hoşlanmadığınız gibi, düşüncelerinize, planlarınıza uymayan bir takım işlerin veya durumların karşınıza çıkması rahatsız edici olabilir. Denetlendiğinizi, işinizde verimsiz ve tatminsiz çalıştığınızı, iyi niyetinizin kıymetinin bilinmediğini, anlaşılmadığınızı düşünebilirsiniz. 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, maddi kazanç, girişim, imajınız, hedefiniz yönünde besleyici, inancınızı yükseltici, moralinizi güçlendirici bir etkidir. Evet hayatta zorluklar var. Ancak sahipsiz değilim diye düşünmenizi sağlayacaktır. Tutulmanın gerçekleştiği gökyüzü tablosuna baktığımızda iş hayatınızla ilgili konularda hırsınızın yükseldiğini, hedefinize varmak yolunda bir hayli istekli olduğunuzu görüyoruz. Rakiplerinizi devrede bırakmak istiyorsanız, onlarla tartışarak değil, bilakis ilişkilerinize dikkat ederek ilerleyebilirsiniz.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, kafanızın içindeki soru işaretleri gidermeniz adına size ışık olabilir. En güzelini düşleyen kişiler böyle bir enerji sayesinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini keşfedebilirler. Sorunları olanlar bu şifalı enerji ile manevi anlamda güç kazanırlar. 31 Mart tarihinde, Merkür Koç burcunda ilerleyecektir. iş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızda yarar var. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. Tabii ki aşırıya kaçmamamız gerekiyor. 25 Mart tarihinde Güneş-Satürn arasındaki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili konularda sistemli, disiplinli ve uygulanabilir projelere, planlara yönelmenin önemini vurguluyor.

PARA

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki önemli görünüm, bir yanıyla kazanç getiren işlerin göstergesi, diğer yanıyla, mesleki hayatınızdaki yeniliklerin işaretçisidir. Bu değişimlerin ardında yatan en önemli faktör, artık eskisi gibi baskılara gelemeyişinizdir. Ancak düşünmeden yapılan harcamalar yine zorlanmanıza sebep olabilir. Ben derim ki, hele bir bakalım gelişmelere, karşınıza çıkan olumlu yöndeki değişimlere, ona göre hareket edersiniz. Ayrıca birikimleriniz varsa, bunları da riskten uzak, piyasanın durumuna göre yatırım şeklinde değerlendirmeniz yerinde olur.

9-15 Mart arası: Maddi konularda harekete geçmek için 10 Mart tarihindeki enerjiniz bir hayli güçlü. Ancak yine de bütçenizin sınırlarını aşmayınız. Bu aktif enerjinizi, kazanç getirici işler için girişim ve cesaretlilik olarak kullanınız.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihindeki Venüs-Boğa geçişinde, kazanmak ve kazandığımızın tadını çıkarmak, güvence unsuru taşımayan her şeyden uzak durmak isteyeceğiz. Seçkinliği önemseyeceğiz. Evimizle ilgili alışverişlerimizde uzun ömürlü ve garantili olanı tercih edeceğiz. Konforu önemsediğimiz kadar, paramızı nereye yatırdığımızın da bilincinde olacağız.

23-31 Mart arası: Maddi konularda 25 Mart tarihindeki görünüm, işinizle ilgili konuların önemini vurguluyor. Gelir durumunuz sizin için doyurucu ise, tabii ki sorun yok. Ancak gelir-gider dengesinde sorunlar varsa, ona göre hareket etmek lazım. Bazı Yengeçler bu hafta mali konularda bütçelerini iyice gözden geçirmeliler.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler : 1-5-6-10-11-19-23-27-28
Zayıf enerjili günler : 7-8-14-15-21
Aşkta en şanslı günler : 10-11
Parasal açıdan şanslı günler : 2-3-29-30

Yeniay: 1-26-27-28-29

(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 14-15-16

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Aslan burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Aslan-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

ASLAN BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcundaki Dolunay'la aya adım atıyoruz. Bu dolunay finansal ilişkilerimiz ve kazançlarımız anlamında son derece önemli. Bu dolunayın bir başka önemli yanı ise uzaklarla ilgili ilişkiler meseleler ve çalışma hayatımızla ilgili konuları da kapsıyor. Yurt dışı ile ilgili temaslarımız ve yeni iş arayışlarımız yeni kazanç kapılarını aralamak arzumuz çok önemli. Artık boş, gereksiz veya başkalarına bizi tabi tutan düzen içinde yaşamak istemiyoruz.

Kazanç kapılarını aralamak gerekiyor, şu an mevcut yeteneklerimizi değerlendirmek ve bundan edindiğimiz gelirle mutlu yaşıyor muyuz, buna da bakmak gerekiyor.

13 Mart tarihinde Merkür-Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu geçişin zararlı tarafları da olabilir.Hayali işlerden kaçınmak lazım.

14 Mart-2 Ağustos tarihleri arasında Satürn gerileme hareketinde olacak. Aralık ayından bu yana yaşanan, gerek aşk hayatı gerek iş hayatı gerekse dış meseleleri Haziran ayına kadar bir gözleme durumunda olacağız. Çocuklarımızla alakalı konularda da sorumluluk duygumuz yükselecek.

17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda kariyer evinizde seyrine başlayacak.Venüs geçişleri ilişkilerin simgesidir. Mali anlamdaki durum da önem kazanacak. Şu andaki mevcut işimizle ilgili durumları değerlendireceğiz.

20 Mart tarihinde Balık burcunda tam güneş tutulması meydana gelecek. Doğal olarak bir yanı ile finansal ilişkileri simgeliyor.

21 Mart'ta güneş Koç burcuna geçeceği için bu tutulma gerçekleştiği günün ertesi günü daha hareketli olma gereği duyacağız. Sizi suistimal eden ya da hayal kırıklığı yaşatan kişilerle ilgili durumları gerçekçi bir şekilde ele alırken bir taraftan da harekete geçeceksiniz.

31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda seyrine başlıyor. Kariyer hayatımızla ilgili konulara ve ilişkilerdeki sadakat durumumuza önem vereceğiz.Biraz ağır hareket edeceğiz ama bunun nedeni yanlışa adım atmamak olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünüm, ilişkilerimizde yeniliklere açık olmamızı, çabucak bağlantı kurmamızı, dünyayı tanıma arzumuzu, atılımda bulunma hevesliliğimizi, başka bir ülkeye, şehre yerleşme istekliğimizi gösteriyor. Ancak bütün koşulları da iyi incelemek lazım. Çok bencil, düşünmeden, sırf dürtülerimizle karar vermemeliyiz. Bir anda karşımıza çıkan birini hayatımızın merkezine oturtmak böyle bir görünüm altında yanlış olabilir. Onu tanıyalım. Yine hiç düşünmeden kararlar vermeyelim. Olur ve olmazları gözden geçirelim. Dengeli, ölçülü ve adil bir şekilde düşünelim, öyle karar verelim.

4 Mart tarihindeki görünüm, kişinin kendi adına belirlediği yüksek hedeflerinin peşinden gitme istekliliğinin işareti ve yenilik arzusunun önlenemez yükselişidir. Değişimi akıllı ve planlı bir şekilde gerçekleştirmeniz yararlı olur.

5 Mart tarihindeki zorlayıcı görünüm, partnerinizle aranızdaki gerginliğin işaretçisidir. Sanki hayat sizi test etmektedir. Sabırlı olmak, öyle kolay bir şey değildir. Hem iş hem de genel olarak sizi biraz rahatsız edici bir gün diyebiliriz.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki olumlu, aktif, bir hayli yüksek olan enerjiniz aşkta sizi hevesli, çekici, aktif ve bir hayli coşkulu kılacaktır. Bu öyle bir gün ki, size hayır denmesi mümkün değil. Karşı cinsin tercih ettiği, oldukça beğendiği kişi olarak, fikirlerinizle ikna edemeyeceğiniz kişi yoktur. Tüm olumlu özelliklerinizle göz önünde olduğunuz bugün, aşk size hem de çok yakından gülümseyecek.

16-22 Mart arası: 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, bugüne dek yaşanmış ve sizi bir hayli üzmüş, tedirgin etmiş, elinizi kolunuzu bağlamış durumların, ayrılıkların, kayıpların yüreğinizdeki izlerini hatırlatıyor. Bunlar yaşandı, bunlar bir tecrübeydi ve aslında seni büyüttü diyor. Ve bundan böyle kiminle el sıkışacağını kiminle ilişki kurabileceğini bilmelisin diyor. Ortaklaşa mal, mülk, para bölüşümlerinde akıllıca hareket etmek gerektiğini, iyi niyetini suistimal edebilecek kişilere karşı dikkatli olmanın önemini vurguluyor. Atını sağlam kazığa bağlamanı söylüyor. Gökyüzünde tutulmanın gerçekleştiği güne baktığımızda zaten kariyer, toplumsal ilişkiler, girişimler yönünde enerjinizin gayet yüksek olduğunu görüyoruz.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, parasal ve mesleki konularda ideallerinize sahip çıkmanın, yanlış seçimlerden uzak durarak ilerlemenin önemini hatırlatır. Borçlarınızı borçla kapamak veya birilerinin eline muhtaç olmak yerine, gerçekten istediğiniz bir noktaya ulaşmak için yapmanız gereken en önemli şey, kendinize güvenmektir. Bazen insan umudunu kolayca yitiriyor ve kendini güçsüz zannetme hatasına düşüyor. Oysaki siz Güneşin en güçlü enerjisiyle donatılmış insanlarsınız. Eğer bir şeyi istiyorsanız önce onu elde edeceğinize inanmalısınız. Bu şifalı enerjinin size çok hayırlı kapılar açabileceğinden kuşku duymayın.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, karşınıza çıkacak fırsatların, sürprizlerin hem iş hayatınız hem kişisel ilişkileriniz hem de dış dünya ile olan her türlü bağlantınızın güçlenmesini sağlıyor. Girişimlerde bulunarak, farklı yerlere seyahatler ederek, yeni insanlarla tanışarak, cesur adımlar atarak hayatınıza yeni bir yön çizebilirsiniz. Artık eskiye dur, yeniye buyur demek ve buna gönülden inanmak zamanıdır. Haberler gelir, harekete geçebilir, karşınıza çıkan fırsatlar sayesinde yeni bir sayfadan hayata bakabilirsiniz.

9-15 Mart arası: 11 Mart tarihindeki Mars-Uranüs kavuşumu, yüksek eğitimden, seyahatlere, ticaretten, akademik uzmanlığa kadar geniş bir alanda meydana gelebilecek yeni bir değişimin, kararın işaretçisidir. Bu bir sürpriz durum da olur. Karşınıza bir fırsat çıkar ve siz bir anda karar verebilirsiniz. Ancak ben derim ki, iyice bir düşünmeden hemen olur yanıtı vermeyiniz. Bu haftaki gelişmeler hakikaten insanı teşvik edici, itekleyici gibi görünse de, fikirleriniz, projeleriniz, düşündüğünüz yenilikler ve karşınıza çıkanların uygulanabilirliği, uzun vadeli olup olmadığına bakalım.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihi itibariyle Venüs-Boğa burcunda seyrine başlıyor. İşinizde huzur, maddi ve manevi anlamda güvence olguları bir hayli öne çıkıyor. Bu süreçte uzun vadeli düşünecek ve garantili işi tercih edeceksiniz. Eğer mevcut işinizde gelecek görmüyorsanız veya yeni bir iş düşünüyorsanız, bu süreçte şöyle enine boyuna düşününüz. Bu dönemde işinizdeki saygınlığı karmaşadan uzak durmayı önemseyeceksiniz. Sürekli baskı kuran, kendi bildiğinin doğru olduğunu düşünen kişilerle anlaşmakta zorlanabilirsiniz.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, uygulamak istediğiniz planlarınızı, yürürlüğe koymak istediğiniz işleri, titizlikle gözden geçirmeniz yönünde önemlidir. Olumlu bir enerjidir. Özellikle eğitimden, ticarete, yurtdışıyla alakalı konularda da karşınıza güzel fırsatlar çıkabilir. İşlerinizi belli prensipler dahilinde halledebilirsiniz. Kişisel anlamda arzularınız bir hayli yoğundur. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Mars da iyi bir destek veriyor. 31 Mart tarihine kadar girişimde bulunmak için enerjileriniz bir hayli olumlu gözüküyor. Merkür Koç burcunda seyrini sürdürecek. Biz de istekli bir şekilde düşüncelerimizi, inancımızı, hayata bakış açımızı öne sürmek isteyeceğiz. Aynı gün, Mars da Boğa burcunda seyrine başlayacak. Etrafınızdaki insanlarla ne denli kuvvetli bağlar kurabilirseniz, o denli başarılı olursunuz. İsteklerinizin gayet iyi bilincinde olduğunuzdan çatışmaya düşmeden görevlerinizi yerine getirebilir, işinize bağlı bir çalışan olarak sorumluluklarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

PARA

2-8 Mart arası: 6 Mart tarihindeki Dolunay, gerek dışarıdan gelecek maddi destekler gerekse kendi kazancınızla ilgili yaşanabilecek gelişmeler bir hayli önem kazanıyor. Meydana gelen olaylar veya durumlar bundan sonrası adına etkili olacağından acil kararlar vermemek, temkinli hareket etmek gerekir. Ayrıca bu Dolunay finansal yaşamanızla ilgili mevzularda aksayan, sorun çıkaran ve problemlere neden olan her şeyin daha net görülmesi ve saptanması adına önemlidir.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihinde Merkür-Balık burcunda ilerleyecek. Mali konularda üzerinde zihnimizi şöyle bir odaklamamızda yarar var. Öylesine değil, bilakis aklımızı kullanarak çıkarlarımızı gözeterek hesabımızı bilerek hareket edersek, başkalarıyla ortaklaşa güzel paylaşımlarda bulunuruz. Ancak iyi niyetliliğin ölçüsünü de bilelim. Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olmayalım.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde, finansal anlamda hesaplarınızı, ilişkilerinizi, birileriyle olan paylaşımlarınızı dikkatlice gözden geçirmelisiniz. Çünkü bazı durumlar sizi sınırlayabilir. İstediğiniz gibi hareket etmenizin önüne geçebilir. Aşk hayatınız, çocuklarla alakalı meseleler, sosyal aktiviteler, zevk aldığınız konularda denetim altına alınabilirsiniz. Siz iyi niyetli düşündükçe, daha fazla zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Bütün bunlar zihninizin karışmasına neden olabilir.

23-31 Mart arası: Kazanç evinizin yöneticisi Merkür-Koç burcunda 31 Mart itibariyle seyrine başlıyor. Bu yurtdışı, ticaret, aktif girişimler, haberler, fırsatlar, hızlı kararlar vermek yönünde etkilidir. Ayrıca yolculukların da simgesidir. Kişi iş girişimlerinde bulunmak veya eğitim, ticari konularda aktiftir. Ancak aynı gün Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Eğer ortaklıklar, eş veya mali anlamda işlerimiz varsa, bunların sağlam ve uzun vadeli olmasına dikkat edelim.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler : 2-3-7-8-12-13-21-25-29-30
Zayıf enerjili günler : 10-11-17-23
Aşkta en şanslı günler : 12-13
Parasal açıdan şanslı günler : 5-6

Yeniay: 2-3-4-29-30-31

(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 16-17-18

(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Başak burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Basak-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

BAŞAK BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

İlk etkili oluşum 5 Mart tarihinde gerçekleşecek. Burcunuz üzerinde bir dolunay meydana gelecek. Hem kişisel anlamdaki kararlarımız hem de ilişkimizle alakalı meseleler üzerinde önemsediğimiz bir dolunay olacak.

Her şeyi inceleyeceğiz, tatminlik ölçümüze bir bakacağız.

13 Mart tarihinde Merkür karşıt burcunuzda Balık'ta ilerlemeye başlayacak. Genellikle bu süreç zihnin daha hülyalı çalışmasıdır. Sezgilere dayalı karar verilmesidir.

14 Mart-02 Ağustos arası Satürn gerileyecek. İki ayrı burçta bu hareket meydana gelecek. Bu dönemde özellikle ailevi konular üzerinde fazlasıyla duracağız. Evle alakalı meselelerde Aralık ayından bu yana ne yaşadıysak, tüm durumlara bakacağız.

17 Mart tarihinde Venüs Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu başak burçları için olumlu bir etkidir. Başak burçları rahatlayacak, sakinleşecek ve aradıkları güven olgusunu yakalamış olacaklar.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması ilişki evinizde oluşacak. Bu alanda hayallere uygun ilişkilerin olup olmadığı gözden geçirilecek. Bu tutulma biraz daha aktif olma ve korunma zamanınızın geldiğini ifade edecek.

21 Mart tarihinde güneş Koç burcunda seyrine başlayacak.Bu geçiş sayesinde finansal konuları ele alacağız. Bu geçiş sabırsız hareketlere sebep olabilir.

31 Mart tarihinde Mars- Boğa burcunda ilerleyecek. Bu ilerleme bir anda canlanma yaşatabilir, sorunlar geride kalabilir ve arzu ettiğiniz dayanıklılığı elde edecek olabilirsiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, ilişkimize iyice bir bakalım. Sadece kendini düşünen veya beraberlikte kontrolü elinde tutmaya çalışan bir kişiyle berabersek, ileriyi görmekte zorlanabiliriz. Erotizm, bu enerji altında bir hayli yükselir. Güzel yanlarınızı öne sürerek, etkileyici olabilirsiniz. Fakat bir yandan da baskın taraf olmayı tercih edersiniz. İlişkinin niteliğine göre bunun ayarını bilmek yararlı olacaktır.

3 Mart tarihinde, dostlarınızdan destek görürsünüz. İnsanların ilgisini kolaylıkla çekersiniz. İlişkilerde yenilenme vaktidir. Mevcut beraberliğinizdeki sorunlar birlikte çözüme kavuşturabilir. Gerçekten sizi rahatsız eden, yoran, üzen, üzerinizde baskı kuran bir partner hayatınızdan çıkıp gider.

4 Mart tarihi, ciddi ilişkiniz, partner veya iş ortaklarınızla aranızda yaşanabilecek beklenmedik gelişmelerin işaretidir. Bir yandan kendi sorumluluklarınızın üstesinden gelmeye çalışırken diğer taraftan hayatınızda yer alan kişilerin veya karşınıza çıkan kişilerin özgür ve farklı olan kişilikleri nedeniyle iki derede bir arada kalıyorsunuz. Eğer ilişkinizde adil bir paylaşım yoksa ve eğer birlikte olduğunuz kişi sizden farklı düşünüyorsa bu kavuşum, kopmalara neden olabilir. Burada şu nokta çok önemli. Artık ilişki konusunda mutlaka gerçekçi olmak, paylaşım anlamında dengelerin yerli yerine oturuyor mu bunları gözden geçirmek lazım. Eğer tarafların sevgi birliği yüksekse bu görünüm altında, her iki kişi de ilişkilerinde yepyeni bir sayfa açabilirler.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm ilişkide aktif gelişimlerin işaretçisidir. Partnerin kendine güveni, cesareti, fiziksel çekiciliği, size yönelişi aklınızı başınızdan alır. Öylesine istekli ve arzuludur ki, söylediği her sözüyle kalbinizi fetheder. Hayır demeniz pek mümkün değildir. Hedefi sizinle beraber olmaktır. Olumlu ve beraberlik yönünde gayet hızlı gelişimlerin yaşandığı bir gün diyebiliriz. 11 Mart tarihindeki görünüm, ani bir evlilik kararı veya ilişkinizin durumuna göre boşanmanın işaretçisi olabilir. Karar verilmeden önce mutlaka iyi düşünülmesinde yarar var. Bugünkü enerjiniz öylesine kuvvetli ki, gerek siz veya partnerinizin dünya gözünde olmaz. Yapılması gereken, her ne olursa olsun kararların ortaklaşa verilmesi, iyice gözden geçirilmesidir.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde, ilişkilerde, aile hayatında sağlamlık, huzur, güvenlik, kalıcılık, birlik, sevgi olgularının güçlendirilmesi gerekiyor. Venüs-Boğa burcu seyri, duygusal anlamda huzura duyulan ihtiyacı, kaliteli olana ulaşma arzusunu simgeler.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, sağlamlık ve güvenlikten yana olan kişinin kendi içindeki hesaplaşmasının göstergesidir. Gerek partner gerekse bizzat siz durumları gerçekçi bir şekilde analiz etmeniz halinde, doğru ile yanlışı birbirinden ayırabilirsiniz. Burada esas olan, her iki kişi arasında paylaşılanın ne olduğunu tespit etmektir. Aşk mı, güvence mi, bağlılık mı, tutku mu, romantizm mi? yoksa hepsi mi? ayrıldığınız noktalar tamir edilebilir mi yoksa tümüyle çözümsüz mü? İşte bugünkü görünüm bütün bunlar üzerinde bir yandan gerçekçi diğer yandan ılımlı bir şekilde düşünmenizde rehberlik edicidir. Ancak şunu da belirteyim ki, sevilmeye, inanmaya en yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunuz bir gündür. 25 Mart tarihinde ilişkinizle ilgili konularda ortaklaşa konuşmak, partnerin ileri sürdüğü fikirlerine bir bakmak ve tabii ki ailenizi yakından ilgilendiren konulara da uzun vadeli olacak şekilde ele almakta yarar var. 31 Mart tarihinde Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, fiziksel ve ruhsal anlamdaki yenilenmenin, güçlenmenin, eski sorunlarınızı şimdi tekrar ele alarak bunları gözden geçirmenin işaretçisidir. Öyle olaylar veya deneyimlerden geçirir ki sizi, artık neyin ne olduğunu gayet iyi bilirsiniz. Dış dünyada etkin olmanın yolu, kendi iç dünyamdaki zenginlikleri keşfetmekmiş dersiniz. Yaşanan bazı sürpriz gelişmeler, belki sizi durdurucu etki yaratmış olabilir. Davalar, hukuksal konular, sağlık problemleri, sadece kendini düşünen kişiler nedeniyle yaşanmış her ne varsa bunları bir tecrübe olarak görerek, bundan sonrasında çok daha seçici ve dikkatli olmayı öğrenirsiniz.

9-15 Mart arası: Bu hafta, hangi konuda olursa olsun, bilinçli bir analiz şart gözüküyor. Görünenin ardındaki gerçeklere ulaşmak lazım. Birileri kendi çıkarı için düşünür, bizi devre dışı bırakmaya çalışır. Kimileri tamam canımsın der, bir bakmışsın tam tersi bir yol izler. Kuşkucu olun demiyorum ancak finansal konular başta olmak üzere iş hayatında, ilişkilerde önümüze ardımıza bakalım. Bütün enerjilerin özünde, başkalarının hayatımızdaki yeri ve önemi belirginleşiyor. Kendimizi bilelim, gölge yanlarımızın farkında olalım. Böylece kiminle ne kadar yol yürüneceğini, el sıkışılacağını biliriz. Öyle her şeyi de kafamıza dert etmeyelim. Biraz tedbirli olmak, biraz da hayatı kendi akışına bırakmak iyidir dostlarım.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihindeki Venüs-Boğa burcu sürecinde, hayatımızda neyin önemli veya önemsiz olduğu üzerine düşüneceğiz. Ahlaki açıdan değer yargılarımızı koruyup gözeteceğiz. Elimizdekinin kıymetini bileceğiz, üretime de önem vereceğiz. Özel veya iş ilişkilerinde hakkımızın çiğnenmesine izin vermeyeceğiz. Yeri geldiğinde savunmayı, sınır çizmeyi, kazanmayı göz önüne alabileceğiz. Hemen güvenmeyeceğiz. Prensiplerinize sahip çıkabileceğiz. Ticari ilişkilerde garanti arayacağız. İleriye bakarak, bu yararlı olur bu zarar verir diyerek kendimizi koruyacağız.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. İster eğitim hayatınız olsun, ister çevrenizle olan ilişkiniz, tümünde ilerlemeye hazır olmalısınız. Mars Boğa burcu süreci size, ektiğiniz tohumları yeşertmenizi, emeklerinizin karşılığını almanızı ve uzun süreli bir sistemi kurabilmenizi sağlamada yardımcıdır.

PARA

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, finansal konularda da, dürtüsel hareket etmemek lazım. Ödenmesi zor bir borcun altına girmeyelim. Bütçemizin ayarını, dengesini, ölçüsünü mutlaka gözetelim.

3 Mart tarihinde, maddi ortaklıklarınızı, özel hayatınızı farklı bir bakış açısıyla ele almaya başlarsınız. Destek gördüğünüz gibi köstekleyen insanları da bu görünüm sayesinde daha iyi anlarsınız. Paranızı korumayı, kiminle iş yapılır, kiminle yan yana gelinir, kime sırlar verilir, bütün bunları kafanızın içinde oturtmayı öğrenirsiniz.

4 Mart tarihinde, sağlam yatırımlarda bulunmak için gözünüzü dört açınız veya yaşanabilecek finansal dalgalanmaları göz önüne alarak dikkatli olunuz. Kimlerle iş birliği yapıyorsunuz, kimlerle yola çıkıyorsunuz veya neye güvenerek yeni bir adım atmak istiyorsunuz bunları iyice düşününüz.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihinde, başkalarıyla olan her türlü maddi alışverişte, yatırım, miras ve girişim anlamındaki konularda ben dikkatli olmanızdan yanayım. Çünkü aceleyle verilecek bir karar sonrasında zor durumda kalmanıza neden olur. Ben imza atmadan önce her türlü evrakı çok dikkatle gözden geçirmenizden yanayım.

11 Mart tarihindeki görünüm, bir hayli hızlandırıcı kararların işaretçisidir. Ortaklaşa bir mal veya paranın bölüşümünde yaşanması muhtemel bir gerginliğin işaretçisi olabilir. Borç alıp vermek, ev almak, satmak yanlış olabilir. Ani bir kararla banka kredisi çekerek bir borcun altına girmek de sakıncalı olabilir. Ortağınızın, eşinizin mali durumunda ani bir gelişme olabilir. Her yönüyle yatırım veya paylaşımların incelenmesinde yarar var.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. İşimizden elde ettiğimiz kazancımız üzerinde bilhassa duracağız. Para kazanmak ve hedefimize ulaşmaktan yanayız. Tercihlerimizi yaparken, garantili olanı ve ilerisi adına güvence sağlayanı tercih edeceğiz. Yatırım ve ihtiyaçlarımızı karşılamada da yine bu iki unsuru önemseyeceğiz.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki görünüm, maddi konularda dikkatlice incelemede bulunmanın iyi olacağını gösteriyor. Yatırım, iş ortaklığı, eş veya diğer kişilerle alakalı her türlü maddi konunun sağlamlık ilkesi çerçevesinde ele alınmasında yarar görüyorum. Bir şeyler olumlu gibi dursa da, hesabımıza gelse de, biz yine de bir bakalım. Enine boyuna düşünelim. Ev satın alımı, kiralama, ilerisi adına yatırımlar, miras, bölüşümler, kredi borçlanmaları hususunda özellikle hesabımızı bilelim. 31 Mart tarihinde Koç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, muhasebe kafasına sahip Başaklar için, mali konularda etkili olacak. Çözüm bulmak amacıyla hızlı kararlar verilebilir. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın. Borçlarımız, kredi kartı harcamalarımız, nafaka, miras, ortaklaşa yapılan parasal alışverişler ve bunlarla ilgili davalar veya bir takım meseleler üzerinde dikkatli olunuz.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-5-6-10-11-14-15-23-27-28
Zayıf enerjili günler: 12-13-19-25
Aşkta en şanslı günler : 14-15
Parasal açıdan şanslı günler: 7-8

Yeniay: 4-5-6-7-31
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 18-19-20

(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Terazi burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Terazi-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

TERAZİ BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunay oluşacak. Bu dolunay üç önemli konu başlığını işaret ediyor: İç dünyamız, ilişkilerimiz ve aile hayatımız. Bu vurgulayıcı konulara odaklanalım. Öncelikle titiz ve eleştirel bir şekilde biraz hayatı ve hedeflerimizi gözden geçireceğiz. Bazı sorunları kafamıza takmamız bu dolunayda hayatın tümüne sirayet edebilir. Bu dolunayda iyi niyetimizin suistimal edilmemesi için savunmaya geçiyoruz ve inceliyoruz. Bu dolunayda bizim istediğimiz sağlıklı bir ilişki yaşamak, huzurlu bir düzen kurmak. Bu yüzden de pek yaş tahtaya basmayacağımız bir dolunay bu.

13 Mart tarihinde Merkür, Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Merkür astrolijik olarak algı gücümüzdür, her şeyi bir radar gibi süzmemize, algılamamızı sağlar bu yüzden de kıymetlidir. Fakat Balık burcu görünenin ardındaki bölüme odaklandırır bizi, bu yüzden sezgiler biraz öne çıkar. Özellikle çalışma hayatındaki konularda dikkatli olmamız gerekir. Gerçekçi olursanız Merkür, Balık seyrinde günlük temponuzu çok daha kolay şekilde kurgulayabilirsiniz.

14 Mart - 2 Ağustos tarihleri arasında Satürn gerileme hareketinde bulunacak. Biz burada 15 Haziran'a kadar olan Yay burcundaki hareketi ele alacağız. Nedir bu; durup resme bakmak! Özellikle çevresel ilişkilerde bu çok kıymetli. Çevre değişimlerinde de bunu önemsiyoruz. Satürn geri haketlerinde dayanıklılık gücü verir, özellikle de burcumuzla da uyuştuğu için çok rahatsız edici olduğunu söyleyemem. Sadece biraz daha sabırlı ve vakur olduğumuz bir dönemdir. Daha olgun davrandığımızı farkedeceğiz, olumlu geçireceğimizi de düşünüyorum.

17 Mart tarihinde Venüs, yönettiği Boğa burcunda seyrine başlıyor. Sizler de Venüs'ün özel insanları olduğunuz için, burada finansal konulara birazcık önem vereceğiz. Kazanmak isteyeceğiz, bize destek olabilecek ya da uzun vadede iş olsun, ilişki anlamında olsun ayaklarımızı sağlam şekilde yere basacağımız şekilde pek çok durumu ele alacağız. Finansal anlamda adım attığmız konuların uzun vadeli olmasına dikkat edeceğiz. İlişkilerimizde sadakat unsuru çok önemli olacak. Eğer bir ilişkimiz yoksa huzuru, sadakatı yüksek insanlara yöneleceğiz. İlişkimizde sorunlar varsa, "kol kırılır yen içinde kalır" şeklinde gözden geçireceğiz. Yani dışarıya bunları yansıtmayacağız. Eğer eşimize, işimize ve mali durumlarla ilgili konulara önem gösterirsek bu dönemi güzel geçirebiliriz.

20 Mart tam Güneş tutulması, Balık burcunda gerçekleşiyor. Bu tutulma 29 derece Balık'ta gerçekleştiği için, çalışma hayatımızla ilgili gözden geçirmenin de habercisi. Belki daha fazla ilgi bekleyeceğiz, belki de biraz daha hassalaşacağız bu tutulmada. Ancak bu tutulmanın iki yönlü etkisi var. Rehavete kapılmak yerine, öncelikle ilişkilere ve iş ortaklıklara bakılıp, enerjine ve sağlığına özen göster diyor.

21 Mart tarihinde Güneş, Koç burcunda seyrine başladığı zaman, ruhumuzun farklı bir yanını keşfediyoruz. Bencil yanlarımız biraz ön plana çıkıyor, özellikle ikili ilişkilerimizde ipleri ele almak isteyebiliriz. Bunun ayarının iyi yapılması gerekiyor. Görüneni değil, görünenin ardındaki gerçeklere mantıklı bir şekilde bakma zamanımız.

31 Mart tarihinde, Mart ayının son enerjisi Mars Boğa başlıyor. Bu geçişte de finansal ortaklıklarda bu konuların sağlamlığı ve uzun vadeli oluşuna dikkat edilmeli.

Artık Teraziler tamamıyla güvenilir ve sadık partnerleri seçerek, agresif insanlardan uzak durmaya, biraz da kontrolü ellerinde tutmaya başlayacaklar. Ayrıca finansal konularda hesaplarına dikkat edecekler. Bu dayanıklılık gücü de verir ancak sürekli olarak çıkarlarını gözeten partner veya ortağımız varsa ona pek göz yummayacağız. Paramızın hesabını iyi tutacağımız bir zamana giriyoruz. Olumsuz görmüyorum ancak ikili ilişkilerin bir hayli vurgulayıcı olduğunu söylemek isterim.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, ilişkimize iyice bir bakalım. Sadece kendini düşünen veya beraberlikte kontrolü elinde tutmaya çalışan bir kişiyle berabersek, ileriyi görmekte zorlanabiliriz. Erotizm, bu enerji altında bir hayli yükselir. Güzel yanlarınızı öne sürerek, etkileyici olabilirsiniz. Fakat bir yandan da baskın taraf olmayı tercih edersiniz. İlişkinin niteliğine göre bunun ayarını bilmek yararlı olacaktır.

3 Mart tarihinde, dostlarınızdan destek görürsünüz. İnsanların ilgisini kolaylıkla çekersiniz. İlişkilerde yenilenme vaktidir. Mevcut beraberliğinizdeki sorunlar birlikte çözüme kavuşturabilir. Gerçekten sizi rahatsız eden, yoran, üzen, üzerinizde baskı kuran bir partner hayatınızdan çıkıp gider.

4 Mart tarihi, ciddi ilişkiniz, partner veya iş ortaklarınızla aranızda yaşanabilecek beklenmedik gelişmelerin işaretidir. Bir yandan kendi sorumluluklarınızın üstesinden gelmeye çalışırken diğer taraftan hayatınızda yer alan kişilerin veya karşınıza çıkan kişilerin özgür ve farklı olan kişilikleri nedeniyle iki derede bir arada kalıyorsunuz. Eğer ilişkinizde adil bir paylaşım yoksa ve eğer birlikte olduğunuz kişi sizden farklı düşünüyorsa bu kavuşum, kopmalara neden olabilir. Burada şu nokta çok önemli. Artık ilişki konusunda mutlaka gerçekçi olmak, paylaşım anlamında dengelerin yerli yerine oturuyor mu bunları gözden geçirmek lazım. Eğer tarafların sevgi birliği yüksekse bu görünüm altında, her iki kişi de ilişkilerinde yepyeni bir sayfa açabilirler.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm ilişkide aktif gelişimlerin işaretçisidir. Partnerin kendine güveni, cesareti, fiziksel çekiciliği, size yönelişi aklınızı başınızdan alır. Öylesine istekli ve arzuludur ki, söylediği her sözüyle kalbinizi fetheder. Hayır demeniz pek mümkün değildir. Hedefi sizinle beraber olmaktır. Olumlu ve beraberlik yönünde gayet hızlı gelişimlerin yaşandığı bir gün diyebiliriz. 11 Mart tarihindeki görünüm, ani bir evlilik kararı veya ilişkinizin durumuna göre boşanmanın işaretçisi olabilir. Karar verilmeden önce mutlaka iyi düşünülmesinde yarar var. Bugünkü enerjiniz öylesine kuvvetli ki, gerek siz veya partnerinizin dünya gözünde olmaz. Yapılması gereken, her ne olursa olsun kararların ortaklaşa verilmesi, iyice gözden geçirilmesidir.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde, ilişkilerde, aile hayatında sağlamlık, huzur, güvenlik, kalıcılık, birlik, sevgi olgularının güçlendirilmesi gerekiyor. Venüs-Boğa burcu seyri, duygusal anlamda huzura duyulan ihtiyacı, kaliteli olana ulaşma arzusunu simgeler.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, sağlamlık ve güvenlikten yana olan kişinin kendi içindeki hesaplaşmasının göstergesidir. Gerek partner gerekse bizzat siz durumları gerçekçi bir şekilde analiz etmeniz halinde, doğru ile yanlışı birbirinden ayırabilirsiniz. Burada esas olan, her iki kişi arasında paylaşılanın ne olduğunu tespit etmektir. Aşk mı, güvence mi, bağlılık mı, tutku mu, romantizm mi? yoksa hepsi mi? ayrıldığınız noktalar tamir edilebilir mi yoksa tümüyle çözümsüz mü? İşte bugünkü görünüm bütün bunlar üzerinde bir yandan gerçekçi diğer yandan ılımlı bir şekilde düşünmenizde rehberlik edicidir. Ancak şunu da belirteyim ki, sevilmeye, inanmaya en yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunuz bir gündür. 25 Mart tarihinde ilişkinizle ilgili konularda ortaklaşa konuşmak, partnerin ileri sürdüğü fikirlerine bir bakmak ve tabii ki ailenizi yakından ilgilendiren konulara da uzun vadeli olacak şekilde ele almakta yarar var. 31 Mart tarihinde Merkür-Koç burcu geçişinde, İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir. Fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihinde, sosyal ilişkilerin canlanması, yeni insanlarla tanışma, projeler, organizasyonlar, arkadaşlıklar, aktiviteler anlamında bir hayli güçlendiricidir. Ayrıca karşınıza çıkan fırsatların da birebir işaretçisidir. Kabınıza sığmazsınız. Yeniliklere öyle bir hevesle katılırsınız ki, artık geriye bakmak, geçmişe takılı kalmak gibi bir durumunuz yoktur.

5 Mart tarihindeki gergin görünüm sizi biraz zorlayabilir. Etrafınızdaki insanlara ve olaylara tepki göstermeden önce sakin olunuz. Partneriniz, iş ortaklığınız ve ailevi konularda soğukkanlı davranınız ve dengenizi korumaya çalışınız.

6 Mart tarihindeki Dolunay, iş ve özel hayatınızla ilgili hayallerinizle, dış dünyanın gerçekleri arasındaki farkı deneyimlemenizi sağlayan güçlü bir yansımadır. Bu ışık altında kimi zaman yalnız olduğunuzu fark edebilirsiniz. Fakat şu var ki ruhunuzun arınması, korku ve şüphelerinizin son bulması açısından bu Dolunay sizin açınızdan son derece değerlidir. En azından potansiyel gücünüzün farkına varırsınız. Kaos içinde olduğunuz konuları çözüme kavuşturabilirsiniz.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihindeki Merkür-Balık burcu geçişi, özellikle çalışanların işlerini dikkatli, özenli ve akıllı biçimde yapmaları gerekecektir. Teraziler bu süreçte sağlığınıza dikkat edin ve kontrollerinizi ihmal etmeyin. Dağılmadan, planlı çalışmanız gereken bir dönemdir. Bunların üstünde durmamın nedeni, Balık burcunda ilerleyen Merkürün yaratabileceği hayal kırıklıklarına, hassasiyete, aklımızı karıştırıcı özelliğine karşı tedbirli olmak içindir. Merkür bu dönemde sanatsal çalışmalar, mistik faaliyetler, şifacılık, doktorluk, hemşirelik, müzik, moda hasta bakımı, evcil hayvanlar, rehabilitasyon gibi meslek dallarında çalışmanın ve bu alanlara merak salmanın işaretçisidir. Sağlık açısından ayaklarımız, soğuk algınlığı, kabuklu yaralar, romatizma ve ağrıların mutlaka doktora gösterilmesi yararlı olacaktır.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda işlerinizi bilinçli bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Çünkü sağlam ve doğru şekilde ilerlemenin, mücadelede başarılı olmanın yolu iyi bir planlamadan geçiyor. Şu sıralar işler yavaş ilerliyor, sizi düşündürüyor olabilir. Ancak ideallerinizi gerçekleştirmek, sizin sabrınıza bağlıdır. 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, sosyal ilişkiler, hedefiniz, kariyer hayatınızla ilgili konularda dağılmadan, yaratıcı düşünerek, egonuzun esiri olmadan hizmet ederek, fiziksel sağlığınıza da özen göstererek, moralinizi yüksek tutarak ilerlemeniz gerektiğini vurguluyor. Bir şeyler sizde hassasiyet yaratıyor, şefkat duygunuzu körüklüyor ve sizi asıl yolunuzdan alıkoyuyorsa, burada yanlış bir şey var demektir. Oysaki Tutulmanın gerçekleştiği gökyüzüne baktığımızda sizin öncelikle ikili ilişkiniz, evliliğiniz, iş ortaklığınız konusunda problemleri aşmanız lazım. Karşı tarafın bencil yaklaşımları veya seçtiğiniz kişilerin sadece kendini düşünüyor oluşu problem yaratıyor. Onun içindir ki, kafanızı sakinleştirip, önünüzdeki asıl soruna odaklanmanız lazım. Yoksa fiziksel ve bedensel anlamda sağlıklı olmak, verimli çalışmak mümkün değildir.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, başkalarıyla ortaklaşa yapılacak işler ve girişimlerimiz konusunda şartların gözden geçirilmesi ve uygulanması yönünde önem taşıyor. İş ortaklıklarında veya birileriyle yapılacak önemli görüşmelerde taleplerinizi iletirken her türlü incelemeyi yapınız. İşinize gelmeyen bir madde varsa, onun üzerinde durunuz. Sizi kısıtlamamasına veya sonradan bir problem çıkarmamasına özen gösteriniz.

PARA

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünüm, parasal, iş hayatı veya girişimlerde getiri-götürü hesabını iyi yapmamız gerektiğini işaret ediyor.

9-15 Mart arası: Parasal açıdan 10 Mart tarihinde iş ortaklarınızla aranızdaki parasal alışverişlerin aktif günüdür. Kazanmak adına her iki tarafın da anlaşmaya varması için, temeli köklü bir iş anlaşması yapılmalıdır. Eğer ortaklar arasında bir problem varsa, böyle bir günde, oturulup konuşulması, sorun çıkartan noktaların ele alınması şarttır.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Maddi ve manevi anlamda güvence olgusu, ilişkilerde ön planda olacak. Eş veya iş ortaklıklarında her iki taraf da kendisini garanti altına almak isteyebilir. Eğer taraflar olarak ortaklaşa mal ve para paylaşımında en başında anlaşmış iseniz, bu süreçte yatırım için birlikte karar verir, paranızı sağlam şekilde yönlendirirsiniz. Ancak tam tersine, aranızda mal, mülk, para konusunda sorunlar yaşanıyorsa, bu dönemde her iki taraf da kendi geleceğini düşünmeyi, parasını harcamayı tercih edebilir. Yeni başlayan ortaklık veya ilişkilerde güvence unsuru bir hayli önemsenir. Hali vakti, kazancı yerinde olan kişileri veya iş ortaklarını tercih edebilirsiniz.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Başta ortaklarınız olmak üzere, eş kaynaklı gelirlerin, boşanma veya eşinizin bir miras işinin sonuçlanması, hukuksal bir konunun çözüme bağlanması, kredi alımı, bu dönemin enerjileri altında mümkündür. Burada esas olan eşit paylaşımdır. Yani kimsenin kimseden gizlisi saklısı olmamalı, yapılacak iyileştirmeler el birliği içinde çözüme kavuşturulmalıdır.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 2-3-7-8-12-13-17-25-29-30
Zayıf enerjili günler: 1-14-15-21-27-28
Aşkta en şanslı günler: 17
Parasal açıdan şanslı günler: 10-11

Yeniay: 7-8-9

(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 20-21-22

(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Akrep burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Akrep-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

AKREP BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay hedefler anlamında oldukça kıymetli olacak, dostluklar ve sosyal ilişkiler de ele alınacak. Aşk hayatı ile ilgili konularda ise hayatı güzel tarafları ile ele almak isteyeceğiz. Çalışma hayatını ise çok iyi incelemek gerekebilir.

13 Mart tarihinde Merkür Balık burcunda seyrine başlayacak. Aşk hayatı ile ilgili konularda biraz ılımlılık gerektirebilir. Gerçekçi olmanın da mutlaka gerektiği bir geçiştir.

14 Mart -2 Ağustos tarihleri arasında Satürn gerileyecek. Bu gerileme durup bir resme bakmak gerektirecek. Özellikle maddi konuları bir kez daha gözden geçireceğiz. Paraya bakış açımız ne olursa Satürn'de bize o anlamda bir dayanıklılık verecek.

17 Mart tarihinde Venüs güçlü olduğu Boğa burcunda seyrine başlıyor. İlişkiler güçlenmeye başlayacak. Özellikle sorunsuz güçlü beraberlikleri olan kişiler için bu dönem lezzetlidir.

İlişkisi sorunlu olanlar açısından ise yine çok olumsuz bir durum olmayacak. Huzur arzusu yükselir, ilişkide biraz kendi isteklerini öne sürebilirler. Akrepler tutkuludur, aşkı derinlemesine yaşarlar.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Güçlendirici bir etkiye sahip olan tutulmanın ardından bir Koç etkisi de geleceği için çalışma hayata ve sağlığa önem vereceğiz.

21 Mart tarihinde güneş koç burcunda ilerleyecek. Plan ve projeler kendini öne sürme isteği yükselecek. Kural ve koşullara uyulması istenirken, öne çıkmak isterken şartların göz önünde bulundurulması gerekir.

31 Mart tarihinde ise Mars -Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu odaklanmada ise partnerin bazı hallerde agresif tutumları olabilir, durup düşünebilir, inatlaşabilir, yavaş hareket edebilir, sorunlu bir alan değildir, çok büyük bir problem çıkmayacaktır. İlişkisi olmayanlar açısından ise, özellikle bayan akrepler için partnerin yönelmesi anlamına da gelebilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünümde, iç dünyamızda huzura, dengeli bir ilişkiye, haz dolu bir yaşama özlem duyuyoruz. Çok mu şey istiyorum diye içimizden geçireceğiz. Belki de dışarıda bulamadığımız güzellikleri içimizde yaratmaya çalışacağız.

6 Mart tarihindeki Dolunay, gerek hedefleriniz ve gerekse aşk hayatınızla ilgili konularda bir yandan kaçış gösterirken diğer yandan bağımlılıklarınızın esiri olmamaya lütfen dikkat ediniz. Sorumluluklarınız ağır, önünüzde kocaman bir hayat duruyor. Kimi zaman aşkla terbiye olurken bazen hedeflerinizin ne kadar doğru olup olmadığıyla imtihan edilebilirsiniz. Kimi zaman yeter diye bağırmak gelir içinizden lakin hep ilerlemek durumundasınız. Geçmiş ve gelecek arasında durduğunuz şu anki noktada ihtiyacınız olanları iyice belirlerseniz, hangi oluşum veya hangi engel karşınıza çıkarsa çıksın üstesinden gelebilirsiniz.

5 Mart tarihindeki görünüm, size anlamlı gelen her şeyi elde etme yolundaki mücadelenizin göstergesi. Öylesine arzulunuz ki, önünüze çıkabilecek ve sizi yolunuzda alıkoyabilecek her türlü engelle savaşabilirsiniz. Belirsizlikler sizi öfkelendirebilir, beceriksiz insanlar sinirlendirebilir, size boş yere akıl verenler kızdırabilir.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihinde, romantik yakınlaşmalar, yazışmalar, konuşmalar bizi fazlasıyla etkiler. Rüyalar ve sezgiler o denli güçlenir ki, ileride karşınıza çıkacak kısmetinizi rüyanızda görmeniz mümkündür. Hatta bunu daha sonra bir araya geldiğinizde siz veya o dile getirebilirsiniz. Yaşanan aşkın bu dünyanın kirliliklerinden uzak hatta içinde bulunduğunuz zorlukların bile ilacı olarak görebiliriz.

16-22 Mart arası: Aşk hayatınızı ilgilendiren konularda, 16 Mart tarihindeki görünüm, hislerimizin mantığımızın önüne geçebileceğini işaret ediyor. Güzel bir şeyler duymaya, rahatlamaya ihtiyaç duyuyoruz. Ancak bütün bunların bize yarar veya olabilecek zararlarını iyice ölçüp tartmak gerekiyor. 17 Mart tarihinde Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu geçiş ilişkilerde ciddiyet dolu konuşmaların, paylaşımın, ortak hareket etmenin, birlikte yol almanın, kısaca biz olmak adına gerek maddi ve gerekse manevi açıdan el birliği yapmak anlamına gelir. İlişkisinde sorun olanların sadakat, güven, huzur, saygı ve sevgi ilkelerini yeniden gözden geçirmelerinde yarar var. Yeni tanışanlar da aynı şekilde bu hususlar üzerinde durmalılar.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, partnerinizin sizin üzerinizdeki etkinliğini ve sizin de aşkla büyülenmeye hazır olduğunuzu gösterir. Her iki taraf da, güzel bir şeyler duymak ister. Güçlü olmak ve güven içinde yaşamaktır tüm arzunuz. Baştan çıkmaya hazır olan yüreğiniz, aslında neyin doğru neyin yanlış olduğunu gayet iyi bilmektedir. Bu faydalı görünüm, iyi niyetin ve sağlam olanın size doğru yönelmesini sağlayabilir. İlişkinin ciddiyeti kadar aşkın kutsallığı da esastır. Sorunlar varsa dahi, bu etki altında kimse kimseye hayır diyemez. Yeter ki bir taraf diğerine doğru bir adım atsın. Öbür taraf olanı biteni unutmaya hazırdır. 31 Mart tarihindeki Mars-Boğa geçişinde, ilişkinizle ilgili konularda bir problem söz konusuysa, aksayan noktaları her iki kişinin de ciddi anlamda ele alması şart. Sizler el ele yürüyecek kadar birbirinizi seviyorsanız sorun çıkmaz. Ancak anlaşmazlık halinde, partnerin inatla kendini savunması, kendi gittiği yolun doğruluğunda diretmesi problem yaratabilir.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde çalışma hayatımızla ilgili konularda durumumuzu gözden geçireceğiz. İnsanların bencil yaklaşımları, sadece kendilerini düşünüyor olmaları, çoğu zaman farkında veya değil kaba davranışlarıyla karşılaşıyoruz. Bir yandan mücadele ederken diğer taraftan anlayış, nezaket, iyi niyetlilik bekliyoruz.

3 Mart tarihindeki görünüm, mesleki anlamda yeni bir yol, yeni bir ortama girmek anlamına geliyor. Bu eğitim alanında da görülür. Staj, kurs veya bir eğitmen aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Değişimler iş hayatında öne çıkıyor. Sıkı çalışarak başarıya ulaşabileceğini, yeniliklerden korkmamak gerektiğini biliniz. Farkınızı gösterin.

4 Mart tarihindeki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili yeni değişimlerin işaretçisi olarak önem taşıyor. Ayrıca sağlığımız konusunda daha dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Yaşam şekliniz, çalışma ortamınız, bugüne dek yaşanılanların üzerinizde yarattığı baskı ve gerilim, anlamsız işler yüzünden kendinizi ikincil roller üstlenmiş kişi gibi hissedebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus, eğer bir değişim istiyorsanız bunun size olan artı ve eksilerini gözden geçirmeniz veya yaşanabilecek gelişmelere göre neler yapabilirsiniz bunları bilinçli bir şekilde ele almanızdır. Bazen öyle gelişmeler yaşanır ki, bunlar başta bizi rahatsız eder ancak hayrımızadır.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm, çalışma hayatınızla ilgili konularda girişimde bulunmak için uygundur. Eğer bir alanda söz sahibi olmak, girişimde bulunmak, öne çıkmak ve lider olmak istiyorsanız, böyle bir günde harekete geçebilirsiniz. Ancak yine de dikkatli olunuz. Bencil davranmayınız. İşinizi iyi yapacağınızı gösterin. Fakat iş ortamındaki ilişkilerinizde de paylaşımcı olmaya özen gösterin. 11 Mart tarihinde önemli ve oldukça etkili bir görünüm meydana gelecek. Çalışma hayatınızla ilgili konuda dikkatlice işlerin takibinde yarar var. Ani bir kararla işten ayrılmak mümkündür. Bugün yaptığınız işlere çok dikkat ediniz. Çünkü aşırı hızlılık kazalara sebep olabilir. Sağlığınıza da mutlaka özen gösterin. Stresten uzak durmaya çalışalım.

16-22 Mart arası: 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, kariyer hayatınız, eğitimden ticarete kadar olan hedefleriniz, hayatı ele alış biçiminizin ardındaki en büyük isteğiniz aşk. Aşk sizin için moral ve itekleyici bir güç. Her şeyde başarılı olmanın, mutlu yaşamanın ön koşulu aşk ile yaşamaktan geçiyor. Bu tutulma aşkın ne kadar kıymetli ve zengin bir olgu olduğunu vurgulayıcıdır. Ancak Tutulmanın gerçekleştiği gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda görüyoruz ki, çalışma hayatınıza, sağlığınıza, işinize odaklanmanız, hedef belirlemeniz ve mücadele etmeniz de gerekiyor. Çünkü gerçekten huzurlu bir ilişki yaşamak için, seçimlerimizi de doğru yapmak zorundayız.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda yapılacak tüm görüşmelerin sağlamlaştırma, köklendirme adına önemini vurguluyor. Eğitim hayatında olanlar, sizler de sıkı çalışmalı, ders notlarınızı gözden geçirmelisiniz. Ticari işler yapanlar, işlerinizi iyice takip etmelisiniz. Plan ve projelerini bu hafta sunmayı, yürürlüğe koymayı düşünenler sizler de tekrar bir kontrolünüzü yapınız. İş başvurusunda bulunacaklar, nerede nasıl bir ortamda çalışılacak, şartları bir gözden geçiriniz. İş ortamındaki ilişkilerinizde olgun yaklaşımların önemi büyük. Bir de sağlık kontrollerimizi yaptırmamızda yarar var. Sözleşmeli çalışacaklar haklarınızı gözetiniz. 31 Mart tarihinde Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur. Ancak dikkatli olacağız. Önümüzdeki şartlara iyi bakacağız.

PARA

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, mesleki anlamda yeni bir yol, yeni bir ortama girmek anlamına geliyor. Bu eğitim alanında da görülür. Staj, kurs veya bir eğitmen aracılığıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Değişimler iş hayatında öne çıkıyor. Sıkı çalışarak başarıya ulaşabileceğini, yeniliklerden korkmamak gerektiğini biliniz. Farkınızı gösterin. Bu size finansal anlamda olumlu yansıyabilir.

9-15 Mart arası: Parasal konularda 11 Mart tarihinde öyle hızlı gelişmeler yaşanır ki, biz bile ne olup bittiğini anlamadan kararlar veririz. Kazançlı çıkacağımız işlere adım atabiliriz. Her şeyin en iyisini elde etme arzumuz yükselir. Birilerine güveniriz, tamamdır deriz. Ancak yanılma payı bırakmayız. Ben derim ki, paranıza sahip çıkın, yaptığınız iş veya adım attığınız alanda bilgi sahibi olun. Sabırlı olmak da gerekiyor. Hemen para kazanayım, hemen işler yoluna girsin, hemen bir şeyler olsun demek, ayrıntıları görmezden gelmeye sebep olur ki, yanlıştır.

16-22 Mart arası: Maddi konularda 16 Mart tarihindeki görüşmeler, haberler veya gelişmelerin aslını astarını iyice öğrenelim. Çünkü maddi anlamda zorlukları aşayım derken, üzerinde hesap kitap yapmadan verilecek bir karar, daha sonra değişebilir, bir işimize yaramayabilir.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihinde maddi konularda hesabımızı bilelim. İşin getirisi, şartları, uzun vadedeki yarar ve zarar hesabını iyi yapalım. Paramızı hangi alana, hangi işe, hangi yatırıma yönlendireceğimizin farkında olalım. Sağlık harcamaları veya sağlıkla ilgili sigortalanma anlamında işlerimizi halledebiliriz.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-5-6-10-11-14-15-19-27-28
Zayıf enerjili günler: 2-3-17-23-29-30
Aşkta en şanslı günler: 19
Parasal açıdan şanslı günler: 12-13

Yeniay: 9-10-11

(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 22-23-24

(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Yay burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Yay-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

YAY BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda oluşacak dolunayla ilk etkileşim gerçeklemiş olacak. Bu dolunay ile sadece kariyer hayatımız değil ailevi yaşantımız ve aşk yaşantımız da önemli olacak. İnce eleyip sık dokuyacağımız bir dönem olacak. Bir yandan da aile hayatında merhamet olgusuna ve şefkatli paylaşımlara çok ihtiyacımız olacak.

13 Mart tarihinde Merkür Balık'ta seyredecek. Bu da aile içinde iletişimin olmasını beklediğimiz bir durum olacak. Birbirinize dürüst ve açık davranmak, doğruyu konuşmak çok kıymetli olacak.

14 Mart-2 Ağustos tarihleri arasında gerileme hareketi meydana gelecek. Bu dönemde, Satürn dizginleyici olacağı için Aralık ayından bu yana verdiğiniz kişisel kararları bir kez daha ele almanız gerekecek.

17 Mart tarihinde Venüs Boğa burcunda ilerleyecek. Bu da çalışma hayatınızda plan ve projelerin ele alınması demek olacak.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması aile evinizde oluşacak. Bu güneş tutulmasında merkezde aile yer alacak. Her şeyi çok idealize etmek yerine güzel günlerin sizi beklediğine inanmanız gerekecek.

21 Mart tarihinde güneş istediğiniz bir hareketle sizleri selamlayacak. Yayların istediği gibi özgürlüğün ve hayatın eğlenceli yanlarının tadını çıkarırken bir anda aşk kapınızı çalacak.Anın tadını çıkaracak ve hayatın mutlu yanlarını göreceksiniz.

31 Mart tarihinde Mars Boğa burcu seyri yaşanacak. Çalışma hayatı ile ilgili konularda huzurun hakim olması sağlanacak. Şüphelerden arınacak ve kuvvetleneceksiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, aşkta bizzat elde etmekten yanayız. Kovalayan değil, kaçan tarafız. Dünyayı tanımak, gezmek, görmek, yaşamak istiyoruz. Öyle uzun sürmese de olur belki, ancak aşık olmak, aşkla başımız dönsün diye düşüneceğiz. İçgüdüsel bir şekilde hayatın tüm lezzetlerinin tadına varmak için bir çocuk kadar hevesliyiz. Kim ne düşünmüş, ne der, ne söyler umurumuzda değil. Ancak unutmayalım ki, bir toplumda yaşıyoruz. Başkaları söz konusu olduğunda bu kadar bireysel davranmak yanlış olabilir. Onun ayarını bilirsek, enerjiyi doğru manada kullanmış oluruz.

4 Mart tarihindeki görünüm, aşk hayatınız başta olmak üzere, kendinizi öne çıkarmak istediğiniz her konuda söz sahibi olmak, sivrilmek arzunuzun işaretidir. Yenilik arzunuz öylesine büyür ki yüreğinizde, size keyif katabilecek, gerçek özünüzü ortaya çıkarabilecek her alanda özgürce kararlar verebilirsiniz. Ancak biraz sonra izah edeceğim gibi Ay, tüm gün boşlukta olacak. Lütfen kararlarınızı iyice gözden geçiriniz.

5 Mart tarihindeki görünüm, etrafınızdaki insanların gözlerini üzerinizde hissederseniz hiç şaşırmayın. Hele karşı cins üzerinde etkiniz oldukça yükselişte.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihinde öyle güçlü bir enerjiniz var ki, aşk kapınızı öyle bir güçlü şekilde çalar ki, hiç şaşırmayınız. Bugün aşk erosun okuyla tam da hedeften vurulacak. Yazdığınız her sözcük, aşk, her eyleminiz aşka dair, yüreğinizdeki sıcaklık aşkla bezenmiş şekilde karşı cinse ulaşacak. Sevdiğiniz kişiyle birbirinize aşkı fısıldayacağınız bir gündesiniz. Bekar Yaylar, aşk bugün size gülümsüyor. Ne zamandır hoşlandığı kişiyle konuşmak için zamanı kollayanlar sizler için harika bir gün. Ona ulaşın ve onu ne kadar istediğinizi söyleyin. Geri çevirmesi mümkün değil. 11 Mart tarihindeki önemli görünüm, yıldırım aşkı dedikleri türden gelişmeye sebep olabilir. Bir anda aşık olursunuz veya bir anda ayrılırsınız. Yenilik anlamında değişim öylesine hızlı gerçekleşir ki, ne olduğunu anlamak dahi mümkün olmaz. Olumlu yönleri de vardır. Bir bebeğin erkenden doğumu, hamile kalmak, piyango biletinize para çıkması v.b durumlar da yaşanabilir.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde, ev içinde, ailevi ilişkilerde veya bir takım özel meselelerde huzurumuzu kaçırabilecek durumlara karşı uyanık olalım. Sırf sorunlardan kaçmak, bizi kısıtlayan her ne varsa ondan uzaklaşmak için fazladan sorumluluk alabiliriz. Şu sıralarda dış dünya üstümüze geldikçe bize kendimizi iyi hissettirecek sözlere ihtiyacımız var. Fakat bütün bunlar bir yere kadar etkilidir bilesiniz.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümünde hem ilişki hem iş konularında güven olgusu kıymetlidir. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişi olumlu yöndeki sürprizlere açıktır. İşte bu görünüm bir şifalı elin, size dokunması haline benzer. Rüyalarını gerçekleştirmeniz için sizi teşvik eder. Neye inanıyorsanız onu idealleştirmenizde destekleyicidir. Fırsatları kovalayarak, kendinize sahip çıkarak, pozitif düşünerek inandığınız yolda korkmadan ilerleyebilirsiniz. 31 Mart tarihinde Koç burcunda ilerleyecek Merkür, bekar Yay'lar için yeni tanışmaları simgeler. İletişim anlamında fikirlerinizi gayet cesur şekilde öne sürebilirsiniz. Bu haliniz yeni tanışmalarda partner üzerinde epeyce etkili olur. Ancak bir problem varsa, biraz lafımızı bilmemizde yarar var.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, sizi başka diyarlara, başka yollara, güzelliklere, başarılara, yeni hedeflere, yeniliklere, olumlu yöndeki değişimlere çağırıyor. Çağırmakla kalmayıp, önünüze fırsatlar çıkarıyor, hevesli kılıyor, cesaretlendiriyor, hadi artık önünde bir hayat var ne duruyorsun diyor. Değişimi isteyenler, yeniliklere kucak açarlar. Bu tarihteki özel görünümü, bir start gibi düşünelim.

6 Mart tarihindeki Dolunay mesleki konulardaki sorumluluklarınızı hatırlatabilir, üzerinizdeki baskıları arttırabilir, kimi zaman ani tepkilerde bulunmanıza neden olabilir. Bilgi ve tecrübenizden emin olduğunuz müddetçe yani kendinize güven duyduğunuz sürece Dolunayın ışığı altında bugüne dek göremediğiniz birçok ayrıntıyı fark edebilirsiniz. Üst pozisyonda bulunan kişilerle ilişkinizi olumlu ve ılımlı bir şekilde sürdürmeye çalışınız.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihindeki Merkür-Balık burcu geçişi, ilişki- iş hayatınız-eviniz ve ailenizle ilgili konularda etkilidir. İş hayatınızla alakalı konuların eviniz alanı içinde görüşülmesi, tarafsız ve gerçekçi bir şekilde ele alınması, karar verilmesi iyi olur. Eğer sıkıntılı bir dönemden geçiyorsanız, kafanız dalgın, ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilmiyorsanız, benim tavsiyem, duygusal düşünmek yerine gerçekçi bir şekilde durumunuzu analiz etmenizdir. Bazen dışarıdaki dünyanın zorlukları, karmaşası evimizdeki huzuru da etkiler. Biz sakince neler yapabileceğimizi düşünelim.

16-22 Mart arası: 17 Mart itibariyle Boğa burcunda ilerleyecek Venüs, çalışma hayatınızdaki verimlilik, huzur ve güven duygusu, maddi ve manevi kazancınız, iş ilişkileriniz, sağlığınız gibi geniş bir alanda önem taşıyor. Huzurlu musunuz, beklentileriniz nedir, güven içinde misiniz, geleceğe dönük düşündüğünüzde kaygılanıyor musunuz yoksa rahatınız yerinde mi? işte bütün bunları Venüs-Boğa geçişinde düşüneceğiz ve duruma bir bakacağız. Bu süreçte, kalıcı olanı isteyeceğiz. İşlerimizi dikkatli ve sabırlı bir şekilde yapacağız. Sıkı çalışacağız ve prensiplerimizden ödün vermeyeceğiz. Venüs lezzet duygusudur. Boğa burcunda kilo alımınıza dikkat ediniz.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, gayet dürüst bir şekilde isteklerinizi ilgili kişilerle iletmeniz, kendinizden emin ve kurallar çerçevesinde hareket etmeniz yönünde olumludur. İnancınız çok güçlüdür. Elinizi attığınız bir işi başarılı şekilde yerine getireceğinizi bilirsiniz. Kimseye de kolay kolay eğilmezsiniz. Özverili bir şekilde çalışarak girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonucu alırsınız. Burada önemli olan yaptığınız işten zevk almanız ve zaten istediğiniz bir yönde ilerlemenizdir. Yayıncılık, bilgi paylaşımı, iletişim, sunum, tanıtım işlerinde başarılı olursunuz. 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Döneme pozitif açıdan bakarsak, size olan en önemli faydası, dağılmanızın önüne geçmesi böylece işlerinizi yaparken zaman kazandırması, ayrıca hedefleriniz konusunda kararlılık vermesi şeklinde özetlenebilir. Sanatsal konulardaki çalışmalar, parayla birebir alakalı meslekler, hizmet olgusu, moda ve güzellik endüstrisi, artistik kabiliyetleriniz bu dönemde yoğunlukla ön plandadır.

PARA

2-8 Mart arası: 5 Mart tarihindeki görünüm, hayatın tüm nimetlerinden yararlanma arzunuzu yükseltiyor. Yenilik hevesiniz oldukça yüksek. Yaşamınızda ileri adımlar atabilmek için paranın sağlayacağı güce fazlasıyla ihtiyaç duymaktasınız. İşte bunun için her türlü mücadeleyi verebilirsiniz. Yeter ki arzularınızı elde etmeniz mümkün olsun.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihinde, ev değiştirme, evden ayrılma, satın alma, ailevi konularda hayalci olmayalım. Bir bakalım duruma. Paramıza, işimize, ilişkimize güvenerek yola çıkmadan önce, durumu iyi analiz edelim. Merkür Balık burcunda gerçekçi düşünmenin önüne geçebilir. Biz tedbirli olmayı bilelim. Bu dönemde ev alanı içinde yaratıcı ve hayal gücüne dayalı çalışmalarda bulunabilirsiniz. Home-ofis tarzı çalışabilirsiniz. Huzur bulmak adına yapılan ritüel çalışmaları da yine bu süreçte tercih edilebilir.

16-22 Mart arası: 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, yüksek eğitim, ticari konular, girişimlerimiz, maddi ilişkilerimiz, yatırımlar, miras bölüşümü, kredilerle ilgili konuları gündemimize taşıyor. Ev içinde, alevi ilişkilerde ve geleceğimizi teminat altına alma yönünde inancımızı yükseltiyor. Ektiğimiz güzellikleri, niyetimizin karşılığını almak istiyoruz. Bizi duyarlı kılıyor. Her şey güzel olacak, olmalı diye düşündürüyor. Kaderin ne olduğunu, tevekkülün anlamını artık biliyoruz. Ancak tabii ki hayalci davranmayacağız. Hesabımızı da iyi yapmalıyız. Bu tutulmanın gerçekleştiği günkü gökyüzüne baktığımızda görüyoruz ki, aşk hayatımız canlanıyor, kendimizi ifade gücümüz yükseliyor. Harekete geçiyoruz. Çünkü maddi ve manevi anlamda güçlenmekten yanayız.

23-31 Mart arası: Maddi konularda 25 Mart tarihindeki görünüm, gayet olumludur. Bir işin başarılı sonuçlanmasını, maddi açıdan sizi tatmin edici olmasını sağlar. Parasal açıdan hoş bir gün ve getiri anlamında da rahatlatıcıdır. Çok çalışıyor, mücadele ediyorsunuz ancak karşılığı da alındığında insan mutlu oluyor tabii ki.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 2-3-7-8-12-13-17-21-29-30
Zayıf enerjili günler: 5-6-19-25
Aşkta en şanslı günler : 21
Parasal açıdan şanslı günler: 14-15

Yeniay : 12-13-14

(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 24-25-26

(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Oğlak burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Oglak-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

OĞLAK BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihinde Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay uzakları işaret edecek. Sıkı çalışarak, kendimizi restore ederek doğru ve düzgün işler yapmak isterken,gerçekten huzur bulacağımız şeyleri yapabilmek için moral gücümüzü yüksek tutmamız gerekiyor.

13 Mart tarihinde Merkür balık burcunda seyrine başladığında bir çok şeyi daha ılımlı ele almanız anlamına geliyor. Her şeyin geri planda bir hazırlık döneminin olduğuna da işaret eder.

14 Mart-2 Ağustos tarihleri arasında yöneticiniz Satürn iki ayrı burçta gerileyecek. İlk bölümü Yay'da olacak. Oğlaklar pek dışarı yansıtmasalar da iç dünyalarında bir çok meseleyi geri planda Satürn geri hareketinde tekrar gözden geçirecekler. Biraz bakış açılarını, ne beklediklerini, umutlarını, etrafındakilerle olan meselelerini bir yana koyarak bakacaklar, gözden geçirecekler.
İç dünyalarındaki moral ve motivasyonlarını tazeleyecekler.

17 Mart tarihinde Venüs-Boğa geçişi olacak. Aşkı getirecek. Sağlam ve uzun vadeli bir aşk olması söz konusu.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması balık burcunda, aşk hayatımızla ilgili olan alanda meydana gelecek. Finansal anlamda da destek görülmesini isteyecek, hayalleri süsleyen bir aşkın isteği içerisinde olacağız. Ailevi hayatın önemi vurgulanacak. Bir yanımız tatlı rehavet duygusu içindeyken, en çok aktif olduğumuz alan evimiz olacak.

21 Mart tarihinde güneş Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu yeni bir bahar döngüsü olacak.Hesabınızı bilmenizde fayda var. Refleks hareketler aile içinde sıkıntı yaratabilir.

31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcu geçişi başlayacak. Aşkın güzel yanları ile birlikte dayanıklılık ve güç Oğlak'larla olacak.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihindeki görünümde bizi bir şeylerin hareketlendirdiğini fark edeceğiz. Ben de önemliyim diyeceğiz. Yaşama hevesimiz gayet yüksek. Kendimize dönük olacağız.

4 Mart tarihindeki görünüm, ev-aile-yerleşim-büyüklerinizle olan ilişkiniz-aynı evi paylaştığınız kişilerle olan paylaşımlarınız anlamında önemlidir. Kişi böyle bir etki altında son derece hızlı ve heyecanlı bir biçimde değişimler yaşayabilir. Yerleşim alanını değiştirebilir, aile kurabilir veya yuvasından ayrılabilir, iş hayatıyla ilgili yeniliğe kalkışabilir, üzerindeki tüm baskılardan uzak durmak isteyebilir, yaşamıyla ilgili konularda radikal kararlar verebilir.

9-15 Mart arası: 11 Mart tarihindeki Mars-Uranüs kavuşumu başka bir eve taşınmak, satın almak veya oturduğunuz yerle ilgili bir değişimin işaretçisidir. Ancak bu olumlu değişimlerin yanı sıra aile içi ilişkilerde tartışmalara da neden olabilir. Bir anda eski bir mesele veya yeni gelişen bir olay, kavgaya neden olabilir. Tartışma uzar da uzar. Önemli olan sonuç değil, soruna neden olan durumun ortadan kaldırılmasına çalışmaktır. Eş-anne-baba-çocuklar arasında yaşanabilecek gerginlikten kaçınmakta yarar var.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde Boğa burcunda ilerleyecek Venüs, aşkta güven, huzur ve mutluluk gibi ilkeleri önemsediğimiz zaman dilimidir. Güzelliklere düşkün olacağız. Keyifli yaşamak isteyeceğiz. İlerisi adına düşüneceğiz. Gelir geçer aşklardan uzak duracağız. Bir yuva kurmak, evlenmek, aile olmak isteyeceğiz. Hedeflerimizi gözden geçireceğiz. İş ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Hem sıkı çalışacağız hem de hakkımız olanı isteyeceğiz. Sağlam kararlar alarak güçlenmek, yeteneklerinizi değerlendirmek, varsa çocuklarınızla alakalı meseleler üzerine eğilmek, dönemin etkileri arasında yer alıyor.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, sizleri rahatlatıcı, güven duygusuyla sarıp sarmalayıcı, ideallerinize sahip çıkmanızı destekleyicidir. Size yararı olabilecek girişimler için şifalandırıcıdır. Dışarıda aradığınız gücü, kendi içinizde bulabilmenizde yardımcıdır. Zor deneyimlerin yarattığı endişeleri gidermenizde size fırsatlar sunabilir. Tam aşkı kaybettim derken, sizi aşkla yeniden buluşturabilir. 31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcunda geçişine başlayacak. Aşk hayatınızı ilgilendiren her konuda, gayet olumlu bir dönem geçirebilir, sadakat, güven, kalıcılık, tutarlılık, ihtiras, tutkular, cinsellik gibi duyguların tadına varabilirsiniz. Güzel ortamlarda bulunmak, evin içinde her an hissedilen huzuru demlemek, sevgi ve barış duygusu içinde hareket etmek, bu tarihler arasında yaşanan etkiler olarak göze çarpabilir.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, iş hayatımız ve sorumluluklarımız bizi yorduğunda, dış dünya ile aramızdaki sınırı koruyacağız. İçimizde ne kadar gergin olsak da, iş hayatında gerekli kişi ve gereken durumlarda geleceğimizi düşünerek dengeli hareket etmemiz yerinde olur.

5 Mart tarihinde, her işin altından kalkabilirsiniz. Tutkularınız sizi yönlendiriyor. İhtirasınız gayet yüksek. Ancak başarısızlığa bir an bile tahammülünüz yok. Ektiklerinizi başarıyla biçmek niyetindesiniz. Bu tarih, sizi mücadele etmeye ve ne olursa olsun kazanmaya teşvik ediyor. Ajandanıza işaretlemenizde fayda var.

6 Mart tarihindeki Dolunay, eğitim hayatınız başta olmak üzere, mesleki ihtisas konularında, yayıncılık alanında, bulunduğunuz konumdaki yerinizi belirlemeniz adına yaşayabileceğiniz deneyimleri göstermektedir. Hedefinize varabilmek için tüm gücünüzle gayret ediniz. İnandığınız yolda karşınıza çıkabilecek engellerde pes etmek yerine, amacınıza odaklanarak mücadelenizi sürdürünüz. Öyle seçimler yapınız ki, daha sonra pişmanlık duymanız mümkün olmasın.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihinde Merkür-Balık burcu geçişi, çalışma hayatınız, sağlık, yurtdışı, eğitim, ihtisas, tayin terfi, inanç ve hayata bakış açınızla da birebir ilgilidir. Hayali düşünmeye, ayrıntıları gözden kaçırmaya neden olur. Biz akıllı olalım. Bu süreçte çalışma hayatımızı da ele alalım. Nasıl bir ortamda görev yapıyoruz. Çabuk dağılıyor muyuz. Kolay etki altında kalıyor muyuz? Mesleğimizden memnun muyuz? Bunlara bir bakalım. Bazen çok iyi niyetli davranırız. Ancak bir bakarız bazı kişiler bu iyi niyeti suistimal ediyor. Sonra oturup üzülürüz. Neden böyle davrandı, niye böyle konuştu diye. İşte bu dönemde bunları bir gözden geçirelim. İyi niyetin sınırları nereye kadar olmalı bunları ele almalıyız.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde ruhumuza iyi gelen, kafamızı rahatlatan, güzel duygular hissetmemizi sağlayan iletişimin bizim için önemi büyük. Yakın çevremizde bulunan kişilerle duygusal temasımız bir hayli yüksek olacak. Aslında bütün bunlar tabii ki iyi. Fakat içimizde bir yerlerde hala bizi kaygılandıran, duygularımızı sınırlayan ve bizi kısıtlayan düşünceler yüzünden tatmin olamıyoruz. Bugüne dek yaşadıklarımızın üzerimizdeki izleri için kendimize zaman tanımamız gerekiyor.

23-31 Mart arası: 31 Mart tarihinde Merkür-Koç burcunda seyrine başlıyor. Güneş de bu bölgede ilerliyor. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim.

PARA

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, bir yanıyla finansal anlamdaki gelişim, yenilik ve fırsatların işaretçisi olurken, diğer yanıyla da ev içinde, ailevi konularda, yerleşim yerinizle alakalı değişimlerin 2018 yılına kadar tamamlanacağını gösteriyor. Yeni ortaklıklar, kazanımlar, destekler sayesinde büyümekte olduğunuzu, gelişeceğinizi, canlanacağınızı söylüyor. Elinize geçeni veya geçecek olanı değerlendirmeniz için size destek veriyor.

9-15 Mart arası: Maddi konularda ev veya farklı bir yatırım düşünüyorsanız piyasanın durumuna, faiz oranlarına, yatırım yapmak istediğiniz alana göre bilgi sahibi olmanızda yarar var. Enerjiler bir hayli aktif edici gözükse de, biz yine bastığımız yeri bilelim.

16-22 Mart arası: 20 Mart tarihinde Balık burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, başkalarıyla olan her türlü maddi ve manevi anlamdaki paylaşımlar, evliliğimiz, iş ortaklığımız, ikili ilişkilerimiz yönünde iç görümüzü yükseltiyor. Duyarlıyız, insanız, şefkatliyiz ve güzellikleri diliyoruz. Kavgaları bir yana bırakıp çevremizle bir bütün halinde olmamızı destekliyor. Güzel niyetlerle hayatı ele almamızda yardımcı oluyor. Bu tutulmanın gerçekleştiği günkü gökyüzü konumlarına baktığımızda, ailevi ilişkilerimiz, yerleşim yerimiz, yuvamızla ilgili konularda bir hayli aktifiz. Yenilik istiyoruz, girişimde bulunmaktan yanayız. Artık bir şeylere tahammül etmek, aynı hayatı sürdürmekten yana değiliz. Ayrıca bu Tutulma, aşk hayatımızla ilgili konular da huzuru bilhassa önemsediğimizi gösteriyor.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki görünüm, ailevi, iş veya bir başka şekildeki mali ortaklıkların, gelirlerin, desteklerin işaretçisidir. Ancak bütün bunların hesabının dikkatli bir şekilde yapılmasında yarar vardır. Ev almak, satmak, kiralamak, aileyi ilgilendiren konular, tümüyle kıymetli. Her şeye uygun tarzda ve hesaplar iyice gözden geçirilerek yapılırsa iyi olacaktır. Ayrıca bir bölüşme, bir pay ediş söz konusu olduğunda her bir nokta titizlikle gözden geçirilmesi halinde düzgün ilerleyecektir.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 5-6-10-11-14-15-19-23
Zayıf enerjili günler: 1-7-8-21-27-28
Aşkta en şanslı günler: 23
Parasal açıdan şanslı günler: 17

Yeniay: 14-15-16

(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 1-26-27-28-29

(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Kova burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Kova-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

KOVA BURCU MART AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Mart tarihi Başak burcundaki dolunayla aya adım atacağız. Bu dolunay özellikle finansal konularda etkili olacak. Bu dolunay elimizde olmadan kayıplar verdiğimiz,ilişkilerde aradığımızı bulamadığımız, sıkıldığımız meseleleri de gündeme getirecek.

Eğer karşımızdaki insanla çıkarlarını yalnızca kendinden yana kullanan, bizde şüphe endişe veya kuruntu oluşturan bir beraberliğimiz varsa bunu anlamaya çalışacağız. Bu dolunayda belli bir ilişki baskısı söz konusu olacak. İlişkilerinizi derinlemesine ele almalısınız.

13 Mart tarihinde Merkür finansal kazanç evinizde seyrine başlayacak. Merkür-Balık'ta hesaplarınızı çok daha iyi bilmek gerekecek. Fazla iyi niyet birilerine elinizin açık oluşu ve gelir-gider dengesini oturtamamak bu geçişi doğru değerlendirememek olur.

14 Mart-2 Ağustos tarihlerinde Satürn gerileme hareketi yaşanacak. Satürn dayanıklılık gücü verecek. Aralık ayından bu yana adım attığınız plan ve projeleri yeniden ele alacaksınız.
Çevre ilişkiler düzenlenecek ve kendi içinizi rahatlayacak.

17 Mart tarihinde Venüs yuva eviniz Boğa'da seyrine başlıyor. Bu seyirde aile içinde huzur olgusu çok önemli olacak. Problem çıkarıcı bir geçiş olmayacak.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması finans evimizde balık burcunda gerçekleşiyor.İki yönlü bir tutulma olduğunun işaretçisi olurken mali yönden dikkat derken, bilinçli bir şekilde bütçemizin ayarını bilirsek aktivite kazandıran bir tutulma olacak. Hesabı şaşmamak gerekiyor.

21 Mart tarihinde güneş Koç burcunda seyrine başlayacak. Yakın çevre ilişkilerinde, iletişimde, haberleşmede, yolculukta hızlanma yaşanacak. Farklı bir çevreye yerleşme ihtiyacı doğacak. Kendi hayatınızın kontrolünü kendiniz kurmak isteyeceksiniz. Bilmediğiniz yola değil planladığınız yola girmenizi tavsiye ederim.

31 Mart tarihinde Mars-Boğa burcu geçişi yaşanacak. Venüs Boğa destek olduğu için bir değişim, yeni bir yere taşınmak ya da bulunduğunuz yeri restore etmek söz konusu olabilir. Evli olanlar eşlerin birbirine saygıyı ve sevgiyi önde tutmaya çalıştıkları bir dönem yaşayacaklar.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki önemli görünüm, olumlu değişimlerin, yeniliklerin hayatımıza dahil olacağını işaret eden bir enerji. İlişkimiz yoksa hayatımıza girecek olan insanla bir yerde bir şekilde karşılaşabiliriz. Eskisi gibi değiliz. Seçmesini biliyoruz. Nasıl biri istediğimizin farkındayız. Bu görünüm de, farkındalığı yüksek Kovalara beklentilerine yönelik bir aşkı müjdeliyor.

4 Mart tarihindeki görünüm, hem ailevi hem ilişki, hem eğitim hayatınız hem de yakın çevrenizle alakalı konularda yaşanabilecek hızlı gelişmelerin ve kararların işaretidir. Uranüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yaptığı için artık sizin açınızdan değişim olmazsa olmaz bir hale gelmiş durumda. İletişim-yakın çevre- hayata bakış açınız- inancınız ile alakalı her konuda yenilikten yanasınız.

5 Mart tarihinde aşkta ışıldıyorsunuz. Güzelliğinizi, cesaretinizi, farklılığınızı öne sürmek arzusu duyabilirsiniz. Gizli ve oldukça derin tutkularınız şaha kalkmış durumda. Karmik bağınız olan bir kişiyle karşılaşmanız an meselesi. Ruhunuz öyle coşkulu ki, her türlü çılgınlığı yapabilecek güçte olduğunuzu düşünebilirsiniz. Öylesine yoğun duygular içindesiniz.

9-15 Mart arası: 10 Mart tarihindeki görünüm, bir ilişkinin başlaması, devam eden ilişkinin güçlenmesi yönünde gayet olumludur. İletişimin önemi büyük. Kendinizden emin bir şekilde söylediğiniz her sözcük karşı cinsin size yönelmesini sağlayabilir. Arzu ettiğiniz kişiye onu ne kadar önemsediğinizi ve sevdiğinizi söyleyin. Sizi geri çevirmeyecektir. Şansınız gayet yüksek. Karşı cins üzerinde etkiniz gayet olumlu. Bu tarihte, ilişkilerin internet ortamında, arkadaş çevresinde, iş ortamında birdenbire başlaması gayet kolay olur. 13 Mart tarihindeki Merkür-Balık burcu geçişi, aşk evinizin yöneticisi olması sebebiyle, aşka bakış açınız, aşkın hayatınızdaki önemi üzerine düşünmenin de belirtecidir. Sözgelimi tanıştığımız kişinin mali durumu, iş hayatı, borcu harcı var mı, bu konularda doğru mu konuşuyor, yalan mı? Bunları bilmek lazım.

16-22 Mart arası: 17 Mart itibariyle Boğa burcunda seyrini sürdürecek Venüs huzurlu ve güvenli bir yaşam sürebilme, ailevi ilişkileri düzenleme, yaşadığınız yeri güzelleştirme, maddi-manevi anlamda güçlenme arzusu duyduğumuz zaman dilimidir. Eğer ailevi konularda sorunlar varsa, bu süreçte birbirinize karşı ılımlı şekilde yaklaşmak, birçok meselenin çözümlenmesini sağlar. Bu dönemde evlenmek isteyenler, evini yenilemekten yana olanlar, yatırım yapmak isteyenler, karar vermeden önce hesabınızı çok iyi yapınız.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü ilişkiler açısından da önem taşıyor. Partnerinizle aranızdaki meseleleri dürüstçe, samimi bir şekilde konuşmanızda yarar var. Tabii ki başkalarına göre değil, sizin aranızdaki sevgi birliğine göre değerlendirmek lazım. Birileri konuşur veya farklı şekilde iletir. Bunlara bakmayacağız. Birbirinize karşı sorumluluk çerçevesinde hareket ederseniz gayet olumlu olur. Yeni birisiyle tanışan Kovaların, mutlaka yaşama bakış ve ilişki anlamındaki düşüncelerinizi açık bir dille ifade etmenizde yarar var.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, dışarıda ve evimizdeki iletişimin önemi bir hayli büyük. Bir yandan uzaklara açılmak, hiçbir şey düşünmeden yaşamak, canlanmak istiyoruz. Öylesine arzuluyuz ki, risk olgusu umurumuzda bile değil. Yenilik anlamındaki işlerimize, insanlarla olan ilişkimize, bilgimizi yaymaya, kendimizi göstermeye hevesliyiz. Biz geleceğimizi düşünmeliyiz. Çünkü görünen o ki, ne kadar dışa açılırsak o kadar insanların dikkatini yaptığımız işe, kendimize çekebiliriz.

9-15 Mart arası: 11 Mart tarihindeki görünüm, sosyal gruplar içindeki liderlik gücünüzün işaretçisidir. Bir projenin başında yer alabilirsiniz. Yeni bir işe adım atabilirsiniz. Sosyal çevreniz değişir. Yeni arkadaşlar edinirsiniz. Rutin bir iş yerine, hareketli bir iş ve meslek seçiminde bulunabilirsiniz. Uzun zamandır düşündüğünüz bir değişim için start verebilirsiniz. Ancak bu enerjinin dikkat edilmesi gereken gölgeli yanları da vardır. Düşünmeden kararlar vermek, tartışmalara girmek, etrafınızla bağınızı çabucak koparmak ve aniden yeni bir yere taşınmak gibi. Bunları bilirsek, en azından daha dikkatli olabiliriz.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihinde, önceden düşündüğümüz işlerimizi bitirebiliriz. Ev veya büro satın alma, kiralama, gibi konularda iyice düşünelim. Fiyatlara ve şartlara bakalım. Önemli olan uzun vadeli düşünmektir. 20 Mart tarihindeki Tam Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. İkili ilişkimizde ve çalışma hayatımızla ilgili konularda kazanç anlamındaki işlerin dikkatlice gözden geçirilmesi önem taşıyor. Yaptığımız işin, bize verdiği haz kadar, kazanç getirici oluşu da önemli tabii ki. Kazanç derken, bu Tutulmanın özünde başka faktörler de önem taşıyor. Gökyüzüne baktığımızda görüyoruz ki bu Tutulma, hem girişim hem cesaret anlamında da gayet hırsla öne atılacağımızın göstergesi. Girişimci olacağız, hedefimize kitleneceğiz ve amacımıza yönelik tarzda hareket edeceğiz. Ayrıca ev içinde, ailevi ilişkilerimizdeki huzur olgusunu gözeteceğiz. Hatta bir ev sahibi olmak, bir yuva kurmak, evimizi güzelleştirmek isteyeceğiz.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, ilerisi adına hedeflerin belirlenmesi ve girişimlerde bulunulması yönünde kıymet taşıyor. Ancak bu girişimlerin, planların, projelerin çok titizlikle, kurallara, kanunlara uygun şekilde yapılmasında yarar var. Bugün yapılacak görüşmeler, halledilecek işler, her türlü noktanın dikkatlice ele alınması halinde başarıyla sonuçlanır. Ortaklaşa yürütülecek işlerde, kiminle görüşürseniz mutlaka şartlar üzerinde birlikte konuşmakta, anlaşmakta yarar var. Size gelen teklifler veya karşınıza çıkan fırsatları da şartları iyice inceleyerek gözden geçirmeniz yararlı olur. 31 Mart tarihindeki Merkür-Koç geçişini eğitim, iş, mali konular, çevresel değişimler yönündeki durumlar için olumlu buluyorum. Zihin hızlı çalışıyor. Çözümler de bir o kadar hızlı tespit edilebilir. Ulaşım, haberleşme, bilgi aktarımı, merak edilenlerin öğrenilmesi anlamında işinize yarayabilir. Ancak trafik kurallarına uyalım lütfen. Aynı gün, Mars-Boğa burcunda geçişine başlıyor. Mesleki konularda home-ofis tarzı çalışma şeklini veya size aşina gelen ve kalıcılığı olan bir ortamda çalışmayı tercih etmeniz anlamına da gelmektedir. Burada belli bir zamanın geçmesi ve tasarlanan işin olgunlaşması lazımdır.

PARA

2-8 Mart arası: 6 Mart tarihindeki Dolunay, borç ve alacaklarınız, finansal ve manevi kazanımlarınız, giderleriniz, bütçenizin tanzimiyle ilgili her mevzuda dikkatli olmanız gerektiğinin göstergesidir. Dolunay zamanları bir bitiş ve sonuç alma zamanıdır. Ekilenlerin toplanma vaktidir. Yani hasat mevsimidir. Daha önce yaptığınız girişimlerin, planlamaların, projelerin sonuçlarını görebilme anıdır. İşinizden kazandığınız paranın veya başkalarıyla olan ortaklıklarınızın maddi anlamında geldiği son durumu anlamanızı sağlayıcıdır

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihindeki Merkür-Balık burcu geçişi, parasal kazançlarınız başta olmak üzere parayı harcama şeklinizle de yakından ilgilidir. Dikkat etmemiz gereken konu, neye yatırım yaptığımızı, neye para harcadığımızı bilmektir. Uygulanabilir hayallerin peşinden gitmek tabii ki güzeldir. Ancak bir varsayımla yola çıkmak, nasılsa ödenir, halledilir demek yanlış olur. Alacağımıza vereceğimize dikkat etmeli, borçlarımızı zamanında ödemeliyiz.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde maddi konularda tabii ki bilinçli düşünmek gerekiyor. Getirisi, götürüsüyle bir işi değerlendirmek lazım. Artık öylesine projeler içinde olamayız. Ciddi anlamda kendimizi, işimizi, sosyal ilişkilerimizi düzenlemek, dikkat etmek gerekiyor. Birileri ne kadar yeterli olup olmadığımızı sınayabilir, test edebilir. Şimdi para kazanmak için daha istikrarlı daha sağlam planlamalara ihtiyacımız olacak. Paramızı harcarken daha dikkatli olalım. Kolay kazanılmıyor çünkü.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, hedefimize ulaşmadaki kararlılığımızın bize maddi ve manevi güç kazandıracağını işaret ediyor. Kişi kendi dünyasında sağlam bir hedef üzerinde kararlı bir şekilde ilerlediğinde, aslında ne kadar güçlü olduğunun farkına varıyor. İşte bu görünüm hem değerli olanı korumanızı hem de ideallerinize sıkı sıkıya yapışmanızı sağlıyor. Hayallerinizin uzakta değil, bir adım ötenizde durduğunu, isterseniz en doğru adımı atabileceğinizi işaret ediyor.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 7-8-12-13-17-21-25
Zayıf enerjili günler: 2-3-10-11-23-29-30
Aşkta en şanslı günler: 25
Parasal açıdan şanslı günler: 19

Yeniay: 16-17-18

(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay : 2-3-4-29-30-31
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,


[Nasıl TV - Balık burcu 2015 Mart ayı burç yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Balik-burcu-2015-Mart-ayi-burc-yorumlari-nelerdir)

BALIK BURCU MART AYINA GENEL BAKIŞ

5 Mart'ta karşıt burcunuzda oluşacak dolunay etkisi altında ayı karşılayacaksınız.

Bu dolunayda 3 önemli vurgu karşınızda olacak. Birincisi ilişkiniz olacak.Özü anlamak için biraz zorlanma ve endişe yaşayacaksınız.
İlişkinizin muhasebesini iyi yapmanız gerektiği bir süreçte olacaksınız. Sosyal ilişkilerinizde ise nasıl insanlarla beraber olduğunuzu gözden geçirmeniz gerekiyor.

13 Mart tarihinde Merkür burcunuzda ilerleyecek. Etrafınızdaki olayları bir radar vazifesi görerek size iletecek olan Merkür, Balık burcu insanı için soyut dünyanın kapılarını açacak ve zorlayıcı olmayacak. Huzur verecek, zihninizi dinlendirecek ve sizi gerçekçi kılacak.

14 Mart-2 Ağustos tarihleri arasında Satürn gerileyecek. İki ayrı burçta oluşacak bu gerileme hareketinde 15 Haziran'a kadar olan kısmına bakacağız. Bu da kariyer anlamında önemli hareketlenmeler demek oluyor.

17 Mart tarihinde Venüs son derece güçlü olduğu Boğa burcunda seyrine başlayacak.Bu balıklar için hem yakın çevreleriyle olan ilişkilerinde hem de iletişim ticaret konularında sağlamlık, güvenilirlik ve sadakat olgusunu önemsedikleri bir zaman olacak.

20 Mart tarihinde tam güneş tutulması burcunuz üzerinde gerçekleşecek. Bu bir gelişim aşamasıdır. Bütün bunların anlamı iki yönlü etki demektir. Balıklar parasal konuları son derece önemserken diğer taraftan da rehavet yaşanacak.

21 Mart tarihinde güneş koç burcunda ilerleyecek. Aktivite ve hırs, para kazanma arzusu yüksek olacak. Bunun ardından ise 31 Mart tarihinde Mars-Boğa geçişi olacak. Yakınların desteği görülecek ve kendinizi daha huzurlu hissedeceksiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, ilişkide isteklerimizi elde etmek isteyeceğiz. Değerlerimizin kabulünden yanayız. Ayaklarımızı sağlam olarak yere basmak kadar arzularımızın da tatmin olması bizim için önemli olacak.

6 Mart tarihindeki Dolunay, karşı cinsle olan ilişkiniz başta olmak üzere, iş ortaklığı, sözleşme ve kontratlar, yasal davalarınızla ilgili geniş bir yelpazede etkisini hissedeceğiniz güçlü bir oluşumdur. Bizleri sınayabilir, kendimizi ve içinde bulunduğumuz durumu net olarak görebilmemizi sağlar. Sizler bu yansıma altında, partnerinizle aranızdaki veya genel olarak ilişki anlamındaki her türlü detayı tekrar gözden geçirme gereği duyabilirsiniz.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihinde Merkür burcunuzda seyredecek. Ev-ailevi-yerleşim-ilişkinizle alakalı meseleler üzerinde kişisel kararlarınızı gözden geçirmeniz ve bunu gerçekçi bir şekilde yapmanız gereken zaman dilimidir. Merkür, Balık burcunda hayali düşünmeye, bazen gereğinden fazla özverili davranmaya, sevdiklerinize aşırı düşkünlüğünüz nedeniyle iyi niyetinizin kullanılmasına yol açabilir. Bu nedenle ben derim ki, bu konularda lütfen bilinçli olunuz. Ancak her ayrıntının gözden geçirilmesinde yarar vardır. Alışkanlıklarımız bizi bir hayli etkileyebilir. Eğer evlilik, iş veya başka amaçlı ailemizden uzakta kalacaksak, onları çok özleriz. Ailemize düşkün oluruz. Yeni bir yere taşınmışsak oraya alışmamız zor olabilir. Evliliğimizde huzursuzluk varsa, ilişkimizde problemler yaşanıyorsa hassaslaşırız.

16-22 Mart arası: 17 Mart tarihi itibariyle etkili olacak Venüs-Boğa burcu sürecinde, çevrenizde bulunan kişilerle sağlam, güvenilir, huzurlu, uyumlu, ılımlı şekilde anlaşmayı tercih edersiniz. Sevgi, saygı ve güven ilkelerini ön planda tutarsınız. Rahat, konforlu bir yaşam sürmekten yana olursunuz. Bu dönemde ayaklarınızın sağlam olarak yere bastığına inanmadan hiçbir konuda karar vermezsiniz.

23-31 Mart arası: 24 Mart tarihinde, Venüs-Neptün görünümü, güven veriyor ve eğreti olan ne varsa sağlamlaştırıyor. Gelecek vadeden alanlara yöneliyoruz ve hayallerimizi gerçekleştirmede fırsatlarla karşılaşıyoruz. Maddi ve manevi anlamda yüreği güzel insanlardan destek görmeniz mümkün. Çaba sarf ettiğiniz halde sizi anlamamakta ısrar eden kişilere karşı başarılı olabilirsiniz. Yeteneklerinizi sergileme, bir konuyu tatlıya bağlama, çıkarlarınızı koruma yönünde bugün hayli şanslısınız. Eğer bir evlilik veya bir tanışma durumu söz konusuysa, bu kişi hakkında sağlam bilgiler elde edebilirsiniz. Nicedir düşündüğünüz ancak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmeniz bir konuda yardım görebilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

2-8 Mart arası: 3 Mart tarihindeki görünüm, iş yoğunluğunun artışı ve gündelik hayatın temposunun yükselişidir. Ordan oraya koşturursunuz. Hem sıkı çalışırsınız hem de mali açıdan güçlenmek için karşınıza çıkan fırsatları çabucak değerlendirirsiniz. Tabii ki ben sağlığınıza da özen göstermenizden yanayım. Bu görünüm, belki kariyer anlamında sizi zirveye taşımak ancak şunu belirteyim ki, canlandırır, güven duygunuzu yükseltir, kendinizi geliştirmenizde yardımcı olur ve yeteneklerinizi değerlendirmenizi sağlar.

9-15 Mart arası: 13 Mart tarihinde Merkür burcunuzda seyrine başlıyor. Bu süreç home ofis tarzı çalışanlar, yeni bir yere taşınmayı düşünenler, evle alakalı değişiklik düşünenler, aileyi ilgilendiren kararlar vermek isteyenler için önemli bir zamandır. Mistik konularla ilgili çalışanlar, meslek sahipleri, sanatçılar, dansçılar, müzisyenler, şairler için verimlidir. Çünkü soyut çalışmalara uygun bir zamandır.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde dış dünya ile temasımızda mantığımızdan ziyade, duygusal düşünmeye açığız. Çünkü iş hayatındaki sorumluluklar, iş ortamındaki insanlarla olan fikir anlaşmazlıkları bizi bir hayli yoruyor. Bizim inandığımız değerler, dışarıyla uyuşmayabilir bugün. İdeallerimizi gerçekleştirmede zorlandığımızı hissedebiliriz. 17 Mart itibariyle Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Sağlamcı düşünürsünüz, seçkin olanı istersiniz. Var olan değerlerinize sahip çıkarsınız. Kiminle hangi konuda görüşüyor, bağlantıda bulunuyorsanız dürüst olup olmadığına bakarsınız. Birileriyle iş yapıyorsak sözlerinin doğruluğu sizin için gayet önemlidir.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn arasındaki görünüm, kariyer hayatınızla ilgili konularda da etkilidir. Kişisel anlamda hakkınızı almak, değerlerinize sahip çıkmaktan yanasınızdır. İdeallerinize uygun şekilde hareket edersiniz. Ancak şu andaki mevcut şartlar, iş anlamında sizi pek tatmin etmediği için daha düzgün ancak hoşunuza gidebilecek bir iş arayışında bulunabilirsiniz. Şartlar pek kolaylaştırıcı gözükmese de, 31 Mart sonrası Mars-Boğa burcunda ilerlediğinde arzu ettiğiniz girişimlerde bulunabilirsiniz.

PARA

2-8 Mart arası: 2 Mart tarihinde, Mali konularda da durum böyle. Çıkarlarımızı ister istemez öne almaktan yanayız. Sürekli anlayış gösteren taraf olmak bir yere kadar diye düşüneceğiz. İlişkilerimize, iş ortaklıklarımıza bakacağız. Dengeli olmayan, bizi de kendisi kadar düşünmeyen kimsenin artık bizi üzmesine izin vermekten yana değiliz. Ancak bir konuda dikkatli olmanızı istiyorum. Parasal konularda sıkışıklık yaşıyorsanız, lütfen risk olgusunu göz önüne almadan hareket etmeyiniz.

4 Mart tarihindeki görünüm, parasal kazanç, yetenekleriniz, maddi ve manevi anlamdaki değişimler adına sizleri iteklemektedir. -Ne olursa olsun kazanan ben olmalıyım, ihtiyaçlarımı elde etmeli, hedefime varmalı ve özgür olmalıyım diyebilirsiniz.

5 Mart tarihindeki görünüm, sizin için olmazsa olmaz değerler adına verdiğiniz mücadelenin göstergesidir. Parasal konularda yaşanan gelişmeler rahatlatıcıdır ancak yeterli değildir. Daha fazla kazanmak adına neler yapmalıyım diye düşünmeniz mümkündür. Hedeflerinizi gerçekleştirme arzunuz, tanınma hevesiniz yoğundur. Birilerinin sizi fark etmesini, hakkınız olanı artık vermesini istersiniz.

9-15 Mart arası: Maddi konularda 10 Mart tarihinde aktif bir enerjiniz devrede olacak. Bu iki yönlü kullanılabilecek bir enerjidir. Bir işi öğrenmek ve sonrasında para kazanmak istiyorsanız, bugün harekete geçebilirsiniz. Eğer bir sunum yapmak, insanların ilgisini çekmek bundan da para kazanmak istiyorsanız, yine bu enerji size destektir. Ancak şu noktaya dikkat çekmek isterim. Yaptığınız iş, sizi doyurmuyorsa ve kazanç anlamında zorlanıyorsanız ve gelirinize göre fazla para harcıyorsanız, bugün dikkatli olunuz. 11 Mart tarihindeki Mars-Uranüs kavuşumu, parasal konularda yaşanması muhtemel hızlı değişimlerin göstergesidir. Para ansızın gelir ve ansızın harcanır biter. Tutumlu olmak neredeyse zordur. İstediğiniz bir şey varsa, kimse ona sahip olmaktan sizi geri tutamaz. Tabii ki bu görünüm kazanç anlamında bir Balık burcu insanını cesur kılabilir. Bu yönüyle iyidir. Ancak tutmayı bilirsek, içgüdüsel değil de mantıklı düşünebilirsek yararlı olacaktır.

16-22 Mart arası: 20 Mart tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Tam Güneş Tutulması, çalışma hayatınız, sağlığınız, aşk yaşamınız, çocuklarla ilgili konularda güzel bir niyetle, hayatı kucaklama, ilerleme arzunuzu simgeliyor. Yaşamınızı güzelleştirecek, canlandıracak, keyifle yol alabileceğiniz, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bir yaşam düşlüyorsunuz. Her şey ahenkli, birlik ve bütünlük içinde olsun, neyse gönlümden geçenler, onlar bana nasip olsun diye dileklerde bulunacaksınız. Bu Tutulmanın gerçekleştiği günkü gökyüzüne baktığımızda kazanç anlamında bir hayli istekli, girişimci ve cesur olduğunuzu söylemek isterim. Bunun için canla başla çalışabilirsiniz. Bu tutulma, hayatınıza yön vermeniz için size güç aşılıyor. Güzellikler ve huzur duygusuyla kazanç elde etmeniz için ışık oluyor.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, finansal konular üzerinde bilhassa önem taşıyor. Gelir getirici, kazancı yüksek işlere yöneliyoruz. Şu andaki durum, iş şartları, otoritelerle ilişki, mevcut işinizden elde edilen gelir anlamında sizi doyurmuyorsa, bugünlerde daha hırslı bir şekilde bu zorlukları aşmak için mücadele verebilirsiniz. Maddi konularda heveslisiniz. İş girişimlerinde başarılı sonuçlar almak istersiniz. Ancak şartları göz önünde bulundurmakta yarar var. 31 Mart tarihinde ilginç bir durum var. Merkür kazanç evinizde seyrine başlıyor. Aynı gün kazanç evinizin yöneticisi Mars da-Boğa burcunda ilerleyecek. Bunlar birbirinden ayrı nitelikte enerjiler. Bir yanıyla kazanç elde etmeye yönelik sabırsız düşünmek, diğer taraftan, aklı başında hareket ederek girişimde bulunmak. Balıkların öncelikle kalıcı olan, köklü ve hakikaten gelir sağlayan projelere yönelmelerinde yarar var. Parasal konularda da geleni tutmaları yararlı olur.

Mart ayı astroloji takviminiz

Pozitif enerjili günler: 1-10-11-14-15-19-23-27-28
Zayıf enerjili günler: 5-6-12-13-25
Aşkta en şanslı günler: 1-27-28
Parasal açıdan şanslı günler: 21

Yeniay: 18-19-20

(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır.)

Dolunay: 4-5-6-7-31

(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mart ayında sizlere bol şans, huzur, başarı ve güzellikler diliyorum. Kalben sevgilerimle,

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön