Merkür geçişi ve 12 Kasım Boğa burcunda dolunay burçları nasıl etkileyecek?

11 Kasım günü Türkiye saati ile 15:30’da Merkür, Güneş ile Dünya arasından geçti. Merkür’ün bu geçişi yaklaşık 5 buçuk saat sürdü ve küçük bir karanlık oluşturdu. Bununla birlikte 12 Kasım (bugün) Salı günü Türkiye saatiyle 16:34’te 19 derece Boğa burcunda dolunay meydana gelecek. Merkür retrosunun hakimiyetinde olan bu dolunayın hem dikkat edilmesi gereken hem de pozitif tarafları olacak. İyisiyle kötüsüyle bir dolunay bizleri bekliyor. Bakalım hangi etkiler altında olacağız?

Merkür geçişi ve 12 Kasım Boğa burcunda dolunay burçları nasıl etkileyecek?

Dolunayın öncelikle Merkür retrosuyla ilgili olan kısmına odaklanalım. Tam dolunayın oluştuğu derecenin hemen yanında 17° Merkür hazır bekliyor olacak. Özellikle retro sürecinin belli konularda aksilikler yaratmayı sevdiğini düşünürsek yaptığımız her işi iki üç kere kontrol etmeliyiz. Zihnimizi de allak bullak eden Merkür retrosu sebebiyle bu dolunayda aklımı mı yoksa kalbimi mi dinlemeliyim ikilemini sıkça yaşayabiliriz. İlişkilerde ise yanlış anlaşılmalar sebebiyle küçük bir şey uzadıkça uzayabilir. O yüzden bu dolunayda özellikle cümlelerimizi iki kere düşünüp konuşmamızda yarar var.

Gelelim güzel etkilerin de olduğu bölümümüze. Bu kısımda Satürn devreye giriyor. Evet, çoğu zaman kendisini işleri zorlaştırırken bulsak da bu dolunayda destek olmaya geliyor. Hem dolunaya hem Neptün’e güzel kontaklar kurarak hayallerimizi gerçek yapmak için yardım edecek. Tabii ki Satürn bu önce emeğimizi görmek isteyecektir. Kısacası bugüne kadar çok emek verdiğiniz, çabaladığınız bir durum varsa şimdi Satürn “bu işi oldu bil” diyecek. Eğer emek vermeden bir şey olsun istiyorsanız pek umutlanmamalısınız.

Bir güzel etki de Mars-Jüpiter ikilisinden geliyor. Satürn-Neptün ikilisi “hayallerini gerçeğe dönüştür” derken Mars-Jüpiter “cesaretini topla ve hareket geç” diyecek. Şu ana kadar geri planda kaldığınız, çekindiğiniz veya olmaz deyip vazgeçtiğiniz ne vardı? Bu soruya verecek cevabınız varsa harekete geçmenin tam zamanıdır. Çünkü Jüpiter de eyleme geçtiğinizde bu konuda şans verecektir.

Dolunayı kısaca toparlarsak, ensemizde Merkür retrosunun aksilik çıkarmak için beklediğini unutmadan, emek verdiğimiz konularda hayallerimiz gerçek olabilir. Hatta hayallerimizi gerçekleştirmek için eyleme geçtiğimizde Mars-Jüpiter ikilisi şans getirerek olumlu sonuçlanmasına destek olacaktır.

İyisiyle kötüsüyle bir dolunay bizleri bekliyor. Merkür retrosu Akrep burcunda ve dolunay Boğa burcundayken, Akrep burcu olan ve Akrep’te gezegenleri olan ülkemizi de belli konularda etkileyecektir. Çocuklar ön plana çıkabilir. Spor karşılaşmaları, eğlence merkezleri risk altında olabilir. Dış politikada daha sert askeri ve siyasi bir sürece girebiliriz. Ülkemizin Venüs’ü tam da Merkür ve dolunay arasında yer alıyorken, kadınlar ve kız çocukları ile ilgili haberlerin de gündemde olabileceğini görebiliriz. Bu dolunay hava koşullarında beklentinin üstünde sorunlar çıkartabilir. Tedarikli olarak dışarıya çıkmamızda yarar var. Mars şu an dolunayda güzel etki veriyor gözükse de 24 Kasım tarihine yaklaşırken diğer yüzünü göstermeye başlayabilir. Bu tarihin yakınlarında doğal afetlerde artış olabilir. Herkesin aklında aynı soru olsa da bunlar sadece ihtimallerdir. Mühendislik biliminin netleştiremediği bir şey de bizler sadece ihtimallerden bahsedebiliriz. Özellikle doğal afetler konusunu 2020 yılı Türkiye yazısında detaylıca okuyabileceksiniz.

Aşağıda her burç için dolunayın etkilerini okuyabilirsiniz. Yükselen burcunuzu da okumayı unutmayınız.

KOÇ

koc

Merkür retrosunun söz sahibi olduğu bu retroda, gelirinizi etkileyecek bir konuda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Maaşınızda ya da priminizde kesintiler olabilir. Borç verdiğiniz paralar gelmeyebilir. Maddi değeri olan eşyalarınıza dikkat edin. Finansal işlemlerinizde aksilikler olabilir. Bu dolunayın güzel tarafı da var. Özellikle kariyer hayatınızda çok emek vermişseniz, bu dolunayla beraber geleceğinize dair hayalleriniz gerçek olabilir.

BOĞA

boga

Merkür retrosunun hakim olduğu bu dolunay, sizlerin burcunda gerçekleştiği için bugün içerisinde gergin olabilirsiniz. Gerek iş gerek gönül ilişkilerinizde takındığınız sert tavır ileride size sorun olabilir. Aklınıza ilk geleni söylemek iyi olmayabilir. Dolunayın güzel tarafı da mevcut. Sizler akademik konularınızda, yurt dışı işlerinizde ne kadar emek verdiyseniz bu dolunayla kat kat karşılığını alabilirsiniz. Spor hayatınızda da zaferlere ulaşabilirsiniz.

İKİZLER

ikizler

Sizlerin sağlığına çok dikkat etmesi gereken bir gün olabilir. Ufak rahatsızlık diye geçiştirdiğiniz durum, hastanelerde vakit harcamanıza sebep olabilir. Merkür retrosunun imza attığı bu dolunayda, eğer teşhis alırsanız hemen inanmayın. Ayrıca eski sevgiliniz de geri gelebilir. Dolunayın iyi tarafları da var. Borçlarınız konusunda geçmişten ders çıkartıp harcamalarınızı kıstıysanız hedeflediğiniz tutarlardan daha fazlası elinize geçecektir. Eşinizin maddi gelirinde artış olabilir.

YENGEÇ

yengec

Merkür retrosunun yer aldığı bu dolunayda, dostlarınıza karşı agresif olabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalardan dolayı onlara güveniniz sarsılabilir. Bulunduğunuz çevrede insanların sizi eleştirdiğine şahit olabilirsiniz. Sakin kalmanız gereken bir günde olacaksınız. Dolunay pozitif destekleri de içeriyor. İlişki ve evlilik hayatınızda hayallerinize kavuşmanızda destek olabilir. İlişkinizin yürümesi için fedakarlık yaptıysanız işler artık yoluna girmeye başlayacaktır.

ASLAN

aslan

Merkür retrosunun yanında oluşan bu dolunay, güzel giden kariyer hayatınızda sinirlerinizi gerebilir. Yöneticinizle anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Size karşı otoriter bir tavır takınabilir. İşleriniz yavaş ilerleyebilir. Dolunayın olumlu tarafları da olacak. Eğer ki bu iş hayatında çok emek verdiyseniz hedeflediğiniz yere kısa sürede geleceksinizdir. Ayrıca sağlık sorunlarınız mevcutsa ve iyileşmek için çaba harcadıysanız şifa bulacağınız bir süreçte olacaksınız.

BAŞAK

basak

Merkür retrosunun etkilediği bu dolunayda, seyahatleriniz esnasında dikkatli olmalısınız. Tüm değerli eşyalarınızın yanınızda olduğundan emin olun. Aracınızı dikkatli kullanın. Akademik hayatınızda gergin bir gün yaşayabilirsiniz. Yurt dışı başvurularınız ya da işleriniz varsa tüm belgeleri iki kere kontrol etmenizde yarar var. Dolunayın olumlu yanı da var. Aşk hayatınızda hayalleriniz gerçek olabilir. İlişkide kendinizi değiştirmeye başladıysanız hayallerinize de erişeceksinizdir. Çocuğunuzla ilgili dilekleriniz de varsa gerçek olabilir.

TERAZİ

terazi

Merkür retrosunun hakimiyetinde olan bu dolunayda, beklenmedik bilmediğiniz bir borçla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu eşinizin sizden sakladığı bir ödeme de olabilir. Bankacılık işlemlerinizde yanlışlıklar olabilir. Kredi kartlarınızı bilmediğiniz yerlerde kullanmayın. Dolunayın pozitif etkileri de olacak. Ailenizle ilgili bir süreç yaşıyorsanız ve sizi etkileyen, savaş verdiğiniz bir konuysa artık her şey yoluna girecektir. Ev değiştirmek isteyenler için de hayallerindeki fırsat karşısına çıkabilir.

AKREP

akrep

Burcunuzdaki Merkür retrosunun etkisinin aktif olduğu bu dolunayda, sevgilinize veya eşinize karşı agresif tavırlar, sert söylemler içerisinde olabilirsiniz. Aynı şekilde karşı tarafta bu psikolojide olabilir. Yanlış anlaşılmalara açık bir günde olacaksınız. Eski defterleri açmak bir işe yaramayacaktır. Dolunayın güzel etkileri de olacak. Eğitim hayatınızda çaba verdiğiniz konularda hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İletişimde olduğunuz çevrede iş hayatınızdaki emekleriniz takdir görerek kariyer hedeflerinize erişebilirsiniz.

YAY

yay

Merkür retrosunun damga vuracağı bu dolunayda, sağlığınıza önem vermeniz gereken bir gündesiniz. Tahlil sonuçlarınız yanıltıcı olabilir. Hemen inanmayın. Ofiste gergin bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa ona da dikkat edin. Dolunayın güzel etkileri de olacak. Sizler çok çabaladığınız maddi bir mesele için beklentideyseniz bu dolunayda hayalleriniz gerçek olabilir. Arzu ettiğiniz ekonomik rahatlığa ulaşabilirsiniz.

OĞLAK

oglak

Merkür retrosunun etkisi altında olan bu dolunayda, aşk hayatınızda sinirleriniz gergin olabilir. Aniden verdiğiniz tepkilerle partnerinizle sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun sebebi Merkür retrosundan ötürü birbirinizi yanlış anlamanız olabilir. Sizin de kulağınıza gelen şeyler olursa dedikodulara inanmayın. Çocuğunuzla ilgili de iletişim sorunları oluşabilir. Dolunayın güzel yanları da var. Özellikle sizler kendinizle ilgili hedeflerinize bu dolunay sayesinde bir anda erişebilirsiniz. Hayalleriniz gerçek olabilir.

KOVA

kova

Merkür retrosunun dahil olduğu bu dolunayda, aile içinde gergin zamanlar geçirebilirsiniz. Özellikle maddi bir mesele sorun yaratabilir. Söylenen sözler yanlış anlaşılmalara yol açabilir. Evinizin içindeki elektrikli aletler sorun çıkartabilir. Dolunay güzel etkilere de sahip olacak. Geçmişte adımını attığınız ve uğraş verdiğiniz bir konu bugünlerde olumlu sonuçlanabilir. Hatta hayal ettiğinizden de güzel olabilir. Sağlık sorunlarınızda boş vermek yerine her şeyi harfiyen uyguladıysanız artık sağlıklı bir hayata devam edebilirsiniz.

BALIK

balik

Merkür retrosunun da içinde olduğu bu dolunayda, elektronik aletlerinize dikkat etmelisiniz. Kardeşlerinizle veya akrabalarınızla aranızda gerginlikler yaşanabilir. Ağzınızdan çıkan kelimeler yaralayabilir. İstemeden de olsa yanlış anlaşılabilirsiniz. Dolunayın güzel etkileri de olacak. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz, bir o kadar da sizi uğraştıran konuda olumlu gelişmeleri yaşayabilirsiniz. Şansınız bile bu dolunayda açılıyor denilebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler