HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Meteoroloji 10 il için kar uyarısı yaptı! Dışarı çıkan çok pişman olacak: İşte 31 Mart 2023 İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

Hava durumu ile ilgili son dakika açıklamaları 31 Mart 2023 Cuma günü İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar başta olmak üzere birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. 10 il için kar yağışı uyarısı yapıldı. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte 31 Mart 2023 Cuma günü İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere il il hava durumu...

Meteoroloji 10 il için kar uyarısı yaptı! Dışarı çıkan çok pişman olacak: İşte 31 Mart 2023 İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

Hava durumu ile ilgili son dakika açıklaması 31 Mart 2023 Cuma günü İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 81 il için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre; yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. 5 günlük hava durumu tahmin raporuna haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte 31 Mart 2023 Cuma günü İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere il il hava durumu...

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? (31 MART 2023 CUMA)

Hava durumu konusunda Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu(Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçecek.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yağışların, Marmara'nın kuzeyi ile Elazığ, Diyarbakır, Mardin ve Batman çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere Muş'ta kuvvetli, Ağrı, Bitlis, Iğdır’ın yüksekleri, Kars'ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek kesimleri başta olmak üzere Siirt’te yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır."

BUGÜN HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Yurt genelinde hava sıcaklıkların mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN 3 UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Muş'ta kuvvetli (10-20 cm), Ağrı, Bitlis, Iğdır’ın yüksekleri, Kars'ın güneyi, Van, Hakkari, Şırnak ve yüksek kesimleri başta olmak üzere Siirt’te yoğun kar yağışları (20 cm üzeri) beklendiğini belirtip ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi, çığ tehlikesi gibi olumsuzluklar konusunda uyarıda bulundu.

Kuvvetli rüzgar uyarısı da gelen Meteroloji'den yapılan açaklama şu şekilde:

"Rüzgârın, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir."

Meteoroloji ayrıca Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğunu duyurdu.

Saatlik, günlük, haftalık ve 15 günlük detaylı hava durumu için şehrini seç.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

KOCAELİ °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, hafif sağnak yağışlı

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 10°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

İZMİR °C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA °C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, doğusunun iç kesimlerinde kuzeybatıdan kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu

K.MARAŞ °C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu

Hava durumu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, bölgenin güneydoğusunda kuzeybatıdan kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA °C, 7°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 9°C
Parçalı bulutlu

SİVAS °C, -1°C
Çok bulutlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin( Sinop hariç) yağmur, iç kesimlerinin karlakarışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 7°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmurlu

DÜZCE °C, 14°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

KASTAMONU °C, 5°C
Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karlakarışık yağmurlu

ZONGULDAK °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde karlakarışık yağmur, iç kesimlerinin kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

AMASYA °C, 6°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

SAMSUN °C, 8°C
Çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

TOKAT °C, 4°C
Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

TRABZON °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

Hava durumu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Çok bulutlu, bölge genelinin (Malatya hariç) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Erzurum, Muş’un kuzey ve batısı ile Bitlis çevrelerinde kuvvetli, yarın Muş'ta kuvvetli, Ağrı, Bitlis, Iğdır’ın yüksekleri, Kars'ın güneyi, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin Batısında kuzeyli yönlerden, güneydoğusunda güneybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

ELAZIĞ °C, 7°C
Çok bulutlu yağmurlu

ERZURUM °C, -2°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KARS °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın güneyinde kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA °C, 6°C
Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur, karlakarışık yağmur, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 9°C
Çok bulutlu, yağmurlu

GAZİANTEP °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağmurlu

YURT GENELİ 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU

hava durumu

hava durumu

hava durumu

hava durumu

hava durumu

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler