HABER

MGK toplandı

ANKARA (İHA) - Milli Güvenlik Kurulu, 2002 yılının son toplantısında Irak sorunu konusunda değerlendirmelerde bulunacak. Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer başkanlığında saat 13.40'da Çankaya Köşkü'nde toplandı. 2002 yılının son MGK toplantısına Cumhurbaşkanı Sezer'in yanı sıra Başbakan Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Başbakan Yardımcıları Abdüllatif Şener, Mehmet Ali Şahin ve Ertuğrul Yalçınbayır, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, kuvvet komutanları ve Kurul'un diğel doğal üyeleri katılıyor.

Toplantıda ana gündem maddesi olarak Irak sorunu ele alınacak. Kurul, Irak konusunda Türkiye'nin bundan sonra izleyeceği yolu tespit edecek. ABD'nin Türkiye'ye yönelik taleplerinin de ele alınacağı toplantıda ABD'ye verilecek cevap belirlenecek. Toplantıda Kıbrıs konusu ile iç ve dış tehdit konularına ilişkin değerlendirmelerde de bulunulacak.

Öte yandan, Başbakanlık Takip Kurulu Başkanı da olan Başbakanlık Müsteşarı Fikret Üçcan da toplantıya katılıyor. Üçcan'ın, irticayla mücadele konusunda Kurul'a bilgi sunacağı öğrenildi. Kurul, her üç ayda bir Başbakanlık Takip Kurulu'nun irticayla mücadele konusunda yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön