HABER

MHP'den gazetecilere pastalı jest

MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Meclis basın bürosunda kestikleri pastayla kutladı.

ANKARA (ANKA) -MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Meclis basın bürosunda kestikleri pastayla kutladı.

Vural ve Şandır Meclis basın bürosunda düzenledikleri basın toplantısında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladılar. Şandır Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaşanan gelişmeleri normalleşme olarak tanımladığının sorulması üzerine AKP’nin 7 yıllık iktidarı boyunca bir çok konuda normalleşmenin yakalanamadığını söyledi. Şandır “Cumhurbaşkanı’nın sözleri AKP'nin başarısızlığının tescilidir. AKP’nin tanımı anormal iktidardır” dedi.

-GAZETECİLERE “LOGOLU” YAŞ PASTA-

Basın toplantısı sırasında, Vural ve Şandır, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü üzerinde gazetelerin logoları olan yaş pastayla kutladılar. Vural gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklarının sağlandığı 10 Ocak’ın çalışan gazeteciler günü olarak kutlandığını ifade ederken, AKP iktidarı döneminde ise gazetecilerin yıpranma payının bile ellerinden alındığını söyledi. Gazetecilerin görevlerini baskı ve şiddet altında yaptığını, başbakanın gazetecilere bazen ‘bölücü’ dediğini bazen azarladığını ifade eden Vural, “Gazetecilerin, düşündüğünü ve gördüğünü rahatça paylaşabileceği günler diliyoruz, şantajcı, baskıcı Erdoğan dönemi bitsin istiyoruz. Basın hürriyetindeki engellemelerin son bulacağını umuyoruz” dedi.

Mehmet Şandır da gazetecilerin toplumun beklenti ve taleplerini özgürce dile getirmek gibi anayasal bir sorumlulukları olduğunu belirtirken basını kısıtlayan uygulamaları kınadıklarını söyledi.

Gazetecilerin sorunlarını dile getirmeye devam edeceklerini ifade eden Şandır, ‘gazetecilerin ağızlarının tatlanması amacıyla böyle bir gündem değerlendirmesi’ yaptıklarını belirtti. Vural ve Şandır yaş pastayı gazetecilerle birlikte keserken basın mensuplarına da karanfil dağıttılar.

Geri Dön