HABER

MHP'li Vural telefon dinlemelerini sordu

MHP'li Vural telefon dinlemelerini sordu

ANKARA (ANKA) -MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e telefon dinlemelerini sordu. Vural, yeni Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun yürürlüğe girmesinin telefon dinlemesine etkisi olup olmadığı sorusunu yöneltti.

Vural Meclis Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde, 2005 yılında dönemin Adalet Bakanı Cemil Çiçek tarafından bir soru önergesine verilen yanıtta, 2002 yılında 14 bin 874, 2003'te 16 bin 18 ve 2004'te de 22 bin 938 telefonun dinlendiğini açıkladığını kaydetti. Vural "Sayın Bakan bu konuda yaptığı basın mülakatlarında da yeni Ceza Muhakemeleri Kanununun yürürlüğe girmesi ile birlikte haberleşme özgürlünün esas alınarak yapılan düzenlemeler sonucunda telefon dinlemenin zor hale getirileceği ve en son başvurulacak yöntem olarak uygulanabileceğini belirtmiştir" dedi.

Vural, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e "2005, 2006, 2007 yıllarında kaç adet telefon dinlenmiştir? Yeni Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun yürürlüğe girmesinin telefon dinlenmesine nasıl bir etkisi olmuştur" sorularını yöneltti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön