HABER

MHP'ye yardım eli BDP'den

MHP'ye yardım eli BDP'den

Kuliste rahatsızlanan MHP’li vekil Lütfu Türkkan’a, BDP’li milletvekilleri yardım ederek revire götürdü.

BDP’liler Türkkan’ın revirdeki işleri bitene kadar yanından ayrılmadı. MHP’li Türkkan, bu olayı daha sonra sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan takipçileri ile paylaştı.

Geçen cuma günü Genel Kurul’daki bütçe görüşmeleri sırasında MHP Kocaeli Milletvekili Lütfu Türkkan bir anda rahatsızlandı ve kulise çıktı. CHP, BDP ve bağımsız milletvekilleri ile paylaştıkları kulisteki koltuklara oturarak rahatlamaya çalıştı. Radikal gazetesinin haberine göre, Bu sırada TBMM İdare Amiri BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, MHP’li Türkkan’ın rahatsız olduğunu fark ederek yanına gidip “İyi değilsiniz, neyiniz var, yüzünüz çok kızarmış” dedi. Sakık, hemen doktor olan BDP’li İdris Baluken’i de çağırarak MHP’li Türkkan’ı Meclis’teki revire götürdü. Revirde doktor Türkkan’a müdahale ederken Sakık da orada bekledi. MHP’li Türkkan, bu olayı daha sonra sosyal paylaşım sitesi twitter’dan takipçileri ile paylaştı.

Türkkan, Twitter’da “Dün öğleden sonraki oturumda ateşim yükselince kuliste otururken, yanıma gelip en çok ilgilenen kim? Şaşıracaksınız ama Sırrı Sakık. Doktor olan bir BDP milletvekilini çağırtıp beni revire götürdüler” diye yazdı. Türkkan, böylece Meclis’te sadece kavga edilmediğinin, insani yardımlaşmaların da yaşandığının mesajını da kamuoyuna vermiş oldu.

Konuya ilişkin soruları yanıtlayan Türkkan, bunun insani bir davranış olduğunun altını çizerken, kendisinin de aynı yardımda bulunacağını söyledi. Türkkan, “Sokakta gördüğüm herhangi birisi, kim olursa olsun, onun siyasi kimliğine değil insan olduğuna bakarım. İnsansa bizim için yeterli yani” dedi.

[

****](http://cevaplar.mynet.com/soru-cevap/mhpli-milletvekili-rahatsizlandiginda-neden-sadece-bdpli-milletvekilleri-yardimda-bulundu-digerleri-kavgalardan-insani-degerlerini-mi-kaybetti/5523979)

Geri Dön