Mihail Gorbaçov'u hacker'lar öldürdü

Sovyetler Birliği’nin son yöneticisi 82 yaşındaki Mihail Gorbaçov’un dün akşam öldüğünü dünyaya duyuran Rusya’nın resmi RİA ajansı, hem Gorbaçov’dan hem de abonelerinden özür diledi.

Mihail Gorbaçov'u hacker'lar öldürdü

Haber ajansı ölüm haberinin hacker saldırısı sonucu yayına verildiğini açıkladı.

Mihail Gorbaçov öldü haberi Çarşamba akşamı RİA ajansının Almanca yayınında “yıldırım” ibaresiyle anons edildi. Aradan iki saat geçtikten sonra Gorbaçov ekrana çıkarak, “Birçok kişi beni ölü görmek istiyor ama boşuna beklemesinler. Daha ölmek gibi bir niyetim yok” açıklamasını yaptı.

Haberin asparagas olduğu anlaşılması üzerine RİA ajansında “Bunu yayına kim verdi?” soruşturması başlatıldı. Gece boyunca devam eden inceleme sonucunda Almanca yayın bandının hackerler tarafından ele geçirildiği anlaşıldı.

Ancak hacker saldırısının başarıya ulaşması için ajans elemanlarından birinin siber saldırganlara yardımcı olduğu da tespit edildi. Şimdi sabotajın gerçekleşmesine yardımcı olan o eleman aranıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Ölsün ne olacak, arkadaşları hepsi öldü Reaganı öldü margriti ölsdü, kohlu öldü ister bilerek ister bilmiyerek prestroykası ile Emperyalist dunyanın ruhunu uzate
sayın Gorboçov Ölme yaşa Dünya senden Çok Şey gördü keşke Başkan şimdi olsaydın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler