HABER

Milli Eğitim Bakanlığı affetmedi

30 yaşındaki Selahattin S., geçen yıl 8 kız öğrencisine tacizde bulunduğu suçlamasıyla 9 ay tutuklu kaldıktan sonra ailelerin ve öğrencilerin şikayetten vazgeçmesi üzerine tahliye oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı affetmedi

Erzurum'un Horasan İlçesi'ndeki Kurtuluş İlköğretim Okulunda beden eğitimi öğretmenliği yapan milli atlet 30 yaşındaki Selahattin S., geçen yıl 8 kız öğrencisine tacizde bulunduğu suçlamasıyla 9 ay tutuklu kaldıktan sonra ailelerin ve öğrencilerin şikayetten vazgeçmesi üzerine tahliye oldu.

Açığa alınan 2 çocuk babası öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından meslekten atıldı. Olay, Horasan İlçesi'ndeki Kurtuluş İlköğretim Okulu'nda Aralık 2011'den sonra meydana geldi. Beden eğitimi öğretmeni Selahattin S., yaşları 13 ile 15 arasında değişen okulun 7- 8'inci sınıf öğrencileri Ç.Y., G.B., K.Y., N.Y., S.D., F.K., Y.F. ve H.K.'ye iddiaya göre elle ve sözle tacizlerde bulundu. Okuldaki rehber öğretmenlerine başvuran öğrenciler ile ailelerin şikayeti üzerine Selahattin S. 24 Nisan 2012 günü tutuklanarak Horasan Cezaevi'ne konuldu.

Horasan Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Selahattin S., suçlamaları kabul etmeyerek öğrencilerden Ç.Y.'nin kendisine ilgi duyduğu için böyle bir komplo kurduğunu öne sürdü. Antalya'da yapılan 12 bin 900 metrelik dağ koşusunda, Büyük Erkekler kategorisinde 50.06'lık dereceyle Türkiye ikincisi olan, 2009 yılında İtalya'da yapılan Dağ Koşu Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden Selahattin S., öğrenci Ç.Y.'nin yönlendirmesiyle iddiaların ortaya atıldığını ileri sürerek beraatini istedi. Psikolog eşliğinde ifadeleri alınan öğrenciler ise, öğretmen Selahattin S.'nin kendilerini odasına çağırıp cinsel içerikli sözler söylediğini ve dokunarak taciz ettiğini öne sürdü.

'ÇOCUKLARI MAĞDUR OLMASIN' DİYE
Tüm öğrenci ve aileleri, öğretmenin eşi ve çocuklarının mağdur olmaması için şikayetinden vazgeçtiklerini söylemesi üzerine, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 24 yıldan 64 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Selahattin S., 9 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olay sonrası açığa alınan öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından meslekten men edildi. 30 yaşındaki Öğretmen Selahattin S., meslekten men kararının iptali için Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurdu. dha

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Kendi çocukları mağdure olmuşlar hala bilincinde değil bu aileler..Bu tür suçlu kişileri affederseniz,yarın çocuklarınıza başkaları daha beterini yapacaklardır bunu da aklınızdan çıkarmayın...
suçlu muymuş hoca? Hayır buna sen karar vereceksen o kadar hakim savcı katip mübaşir boşa maaş alıyor. Hukuk fakültelerini kapatalım olayları sana maille bildirelim sen de cezasını ver. Az akıl az vicdan az insaf yahu.
Yüce Rabbim şaşırtmasın kulunu çok ayıp evli bir öğretmene çocuklarımızı emanet edemiyeceksek kime emanet edeceğiz şerefsiz öğretmen gül gibi mesleğinde adını çıkartmaya utanmadınmı böylelerini ifşa edeceksin her türlü basında insan içine çıkamasın meslekten atılmış şimdi gider özel okulun birinde çalışır gene buna bugün çözüm bulumazsa şimdi taciz etmiş yarın tecavüz eder cinsel suçlara ağır cezalar gelmeli hele suçu işleyen kamu görevlisiyse ceza 2 kat arttırılmalı
belki suçlu egil nerden biliyorsun
hiç bir anne bana çocuğuna tacizi affetmez kesinlikle. bence işin içinde farklı bir durum var haksız da olabilirler öğretmenin dediği de doğru olabilir.
Müslüman Anadolu'da bunlardan çok var!
gavur çocuğu bence bunlar sizden...
Burası Allah'a şükür hala müslüman diyarı. Lakin sen hangi diyardansın?
akp saltanatlartı bitirdi yırtın k ı cı nızı chp
bu haber doğrudur yalandır bilemeyiz ama 13 yaşındaki kıza tecavüz eden 26 kişinin (çoğunluğu akp üyesidir) kız kendi rızasıyla yaptı diyerek serbest kaldığı , 14 yaşındaki engelli kıza yıllarca tecavüz eden kişinin serbest kaldığı, hüseyin üzmezin 10 yaşındaki kıza tecavüz davası sonucu serbest kaldığı hesaba katılırsa bu yalnızca öğretmene kasıtlı yapılmıştır diye çünkü nede olsa tecavüz yasal bu ülkede( HÜSEYİN ÇELİKİN, EVLİ VE 1 ÇOCUĞU BULUNAN SEKRETERİNİ AYARTIP ONUNLA YAŞADIĞINI VE BU İLİŞKİDEN BİR ÇOCUĞU OLDUĞUNU, EŞİNDEN AYIRDIĞI SEKRETERİN EŞİNİN İNTİHAR ETTİĞİNİ BİLİYORMUYDUNUZ?)
sen akp avukatlığı için makarna mı alıyorsun, kömür mü....
Geri Dön