HABER

Milli Piyango'nun büyük ikramiyesi devlete

Talih Kuşu, yılbaşı özel çekilişinde vatandaşın yanı sıra Hazine, diğer kamu kuruluşları ve bayilere de büyük paralar kazandıracak.

ANKARA (A.A) - Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yılbaşı özel çekilişi için bastırılan 360 milyon liralık biletin yüzde 74,09'ı olan 267 milyon liralık bölümü 20 Aralık akşamı itibariyle satıldı. Satış işlemi, yılbaşı çekilişinin yapılacağı 31 Aralık Cumartesi günü çekiliş saatine kadar devam edecek.

Yılbaşı özel çekiliş biletlerinin tümünün satılması halinde, vatandaşa 216 milyon 20 bin lira ikramiye dağıtılacak. Bunun 40 milyon lirası da büyük ikramiye olarak verilecek. Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira olacak.

Talih Kuşu, yılbaşı özel çekilişinde diğer ikramiyelerle birlikte toplam 3 milyon 15 bin 926 adet ikramiye verecek.

Yılbaşı çekilişinde 360 milyon liralık biletin tümünün satılması halinde Hazinenin kasasına 92 milyon 981 bin 898 lira girecek. Bunun 54 milyon 565 bin 780 liralık bölümünü Katma Değer Vergisi geliri meydana getirecek. KDV çıktıktan sonra brüt satış tutarına uygulanan Şans Oyunları Vergisinden de Hazineye 30 milyon 543 bin 422 lira girecek.

Savunma Sanayi Destekleme Fonu, Tanıtma Fonu, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), Olimpiyat Oyunları Düzenleme Kurumu gibi kuruluşlara da kamu payı adı altında 7 milyon 872 bin 697 lira verilecek. Böylece vergilerle birlikte 360 milyon liralık hasılatın 92 milyon 981 bin 898 lirasını devlete aktarılan kaynaklar oluşturacak.

Bilet satışı karşılığında yüzde 15'lik satış komisyonu alan bayiler, tüm biletlerin satılması durumunda İdareden 41,5 milyon lira dolayında komisyon alacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
her zaman sen yalancı ben kani...her zaman orta yerde bir mani...her zaman sen uzakta ben müştak...her telakkide bir hayalin berrak...şöyle ahmet kaya nın kendine özgü türkçesiyle...ada sahillerinde bekliyorum..derken...karşına yılbaşı biletini de koymuşsun...bir efkar bir efkar...şarkı bitince avuçta kalan ne olacak...bakalım...
Ne olacak Tayyip efendi sevinecek ellerini ovuşturarak muhtemelen Şöyle diyecek : o ŞİRİN SÖZLERİNE HAYRANIM GÖZLERİNE BAKMA EL SÖZLERİNE GEL YANIMA GEL GEL GEL GEL YANIMA GEL,TOMURCUK NAĞMELERİN ÇÖZÜVER DÜĞMELERİN GÖREYİM SİNELERİN GEL YANIMA GEEL GEL GEL YANIMA GEEEEL..!
Geri Dön