HABER

Mudanya esnafı sandık başına gitti

BURSA (İHA) - Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde, Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi'nin kongresinde, mevcut başkan Nurettin Özgür ve ekibi güven tazeledi.

Eski başkan Emir Ali Usta'nın, ocak ayındaki olağan mali kongrede, kooperatifin iyi yönetilmediğini ileri sürüp 101 ortağın imzasını toplayarak yeniden seçim istemesi üzerine başlayan süreç, Nurettin Özgür'ün bugün üyelerin büyük çoğunluğunun oylarını alarak güven tazelemesiyle sonuçlandı.

Divan başkanlığını İnegöl Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Öke'nin yaptığı ve 4 hükümet komiserinin hazır bulunduğu kongrede, olay çıkma ihtimaline karşı Çevik Kuvvet ekipleri geniş güvenlik tedbirleri aldı. 2001 ve 2002 yıllarına ait faaliyet, hesap ve denetleme raporları oy birliğiyle kabul edildi. Ardından kooperatifi 4 yıllığına yönetecek kadroyu belirlemek için seçimlere geçildi.

Bu arada, mevcut başkan Nurettin Özgür, rakibi Emir Ali Usta'nın 2000 yılında kullandığı krediyi ödemeyerek hakkında icra takibi açıldığını, ilgili tüzüğün 43 maddesi uyarınca kendisinin bu seçimlere aday olamayacağını ileri sürünce, ortalık bir anda karıştı. Duruma el koyan hükümet komiseri de, bakanlık talimatı gereği Usta'nın aday olmayacağını, seçilmesi halinde bile listesinin düşeceğini hatırlattı.

Daha sonra yapılan seçimlerde, Usta'nın listesi 206 oy alırken, Özgür 364 oy alarak yeniden başkanlığa seçildi. Kongre sonrası bir konuşma yapan Özgür, "12 ay önce bizi yine iş başına getirdiniz. O zaman sizlere hiç bir vaatte bulunmadım ama dürüst bir yönetim olacağını söyledim. Hiç bir zaruri harcama yapmadık, bizzat kooperatif masraflarını kendi cebimizden karşıladık. Ama gelin görün ki, bizim kooperatifi iyi yönetmediğimizi ileri süren arkadaşlarımız, bugün raporları oylarken bizi akladılar . Madem doğru yönetmiyorduk, neden bizi akladınız? İşte seçim oldu ve esnaf dürüst olanın arkasında dimdik ayakta durarak, bizi yeniden 4 yıllığına seçti. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım, sözlerimizin arkasında durarak size hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.
Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Nurettin Özgür, Ersin Çetin, Kadir Kahraman, Kadir Biçer, Ercan Samast, Hayri Portakal, Cemal Deniz. Denetleme kuruluna ise Atıf Üstündağ, Nedim Erzan ve Ali Beki girdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön