Muharrem İnce'den flaş 'Fatih Portakal' açıklaması

Fransa'daki 'Sarı Yelekliler' eylemi sonrası sarf ettiği "Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa?" sözleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından topa tutulan Fatih Portakal'a bir destek de Muharrem İnce'den geldi.

FOX Haber spikeri Fatih Portakal, geçen hafta FOX TV'de yayınlanan ana haber bülteninde Fransa'daki 'Sarı Yelekliler' eylemlerini gündemine almış ve hükümetten isimlerin polis şiddetine dair açıklamalarını hatırlatarak şunları söylemişti:

"Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da farketmiyor açıkçası."

TWITTER'DAN DESTEK VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bunun üzerine Denizli'de yaptığı konuşmada "Bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor ahlaksıza bak. Sen ne yapıyorsun, burası Paris mi? Gezi olaylarında, 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu tür olaylara girişenler bunun bedelini ağır öderler'' demişti. Erdoğan, "Birileri çıkmış portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir sokağa çağırıyor. Haddini bil haddini. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni." ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Portakal'a çok sayıda kişi ve dernekten destek geldi. Destek verenlerden biri de CHP'li Muharrem İnce oldu.

İnce sosyal medya kanalı Twitterdan, "AKP Genel Başkanı’nın Fatih Portakal’ı tehdit etmesi, hedef göstermesi Türkiye’deki yeni rejiminin niteliğini gösteren son örneklerden biridir. Anayasasında “herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir” hükmü varken bu Anayasal Hakkı hatırlatan Fatih Portakal’a AKP Genel Başkanı’nın söylediği sözler sadece Fatih Portakal’a yönelik söylenmiş sözler değildir." dedi.

İnce'nin tweetleri şu şekilde:

1

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 55 yorum
Gezi Vandallarının vermiş olduğu 157 milyar dolar zararı sn. Portikel mi ödedi. Sokağa davet etmek kolay. Ama o zararı biz elektrik, d.gaz ve akaryakıt zammı olarak ödedik. Ödemeye de devam ediyoruz. Porkakal sıkılma söyle sokakta verilen zararı ben ödeyeceğim de. Biz de çıkalam hadi.. hadi..
@benomi Yok Pampa 900 milyar dolar euro sterlin az söyledin ...
@benomi @benomi Bir şeyi doğru hatırlamışsın oda 157 milyar dolar yaklaşık olarak kamunun dış borcu gezi vandallarının verdiği zarar 140 milyon tl araştırıp bakarsan daha isabetli yorum yapabilirsin. Zam olarak ödediğine gelince o üretim değil tüketim ekonomisinin ve liyakata değil tanıdığa bakan sistemin bedeli başka bir şeyin değil!
Ya sayıları bilmiyorsun, yada milyar doların ne olduğunuldan haberin yok..
@benomi boşkonuşan trol sonra beni niye%45 ten emekli ettiler diye ağlar ah aziz nesin nasıl bildin?
@benomi YANDAŞLARA HARCANAN PARA 150 MİLYAR DOLAR AKÖKÜZ AKSĞIR AKTROL
@benomi keşke bi de kendi ağzınla konuşabilsen .daha neyin ne olduğunu bilmıyorsun
@benomi 140 milyon azmı arkadaşım utanmadan yazmışsın
Neticede insan kendi gemisini batırmaz
atma birader çok uçtun be.
hava alanında çalışıyorum tayyibi ait sırf 17 uçak var. allahtan korkmazlar
Itibardan tasarruf olmaz ! 17 uçak ne ki..17 de, Saray lazim..
@baranberfin2011 Hadi birini biliyoruzda 16'sını senmi aldın
bozacının şahidi şuracı misali marrem sen hiç konuşma dış kapının mandalı oldun belediye başkanı bile yapmadılar seni yakında tweette attırmazlar:)
@vahitok muharreme deyil 2019 sonlarında İMF ye söyle
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler