KADIN

Mükemmel dudaklara kavuşmak hayal değil! Öncesi ve sonrası dudak dolgusu

Mükemmel dudaklara kavuşmak hayal değil! Öncesi ve sonrası dudak dolgusu

İnternette dolaşırken Kylie Jenner’ın fotoğrafına rastlamamızla başladı her şey!

Bir dudağın insanı nasıl bu kadar değiştirebileceğine olan şaşkınlığımız bir yerden sonra kocaman bir acabaya dönüştü: Biz de mi yaptırsak?

Tabii ki her şey bu cümleyle olup bitmedi! Oturduk araştırdık neymiş bu botox, bir sürü örneğine baktık, aklımızdaki sorulara yanıtlar aradık. İşlemin neredeyse acısız ve geçici olmasından da cesaret alarak denemeye karar verdik.

İstikametimiz BBM’nin Üsküdar’daki kliniği oldu. Bizleri çok sevgili Dr. Aslı Berker karşıladı. Her ne kadar internetten araştırmış olsak da, aynı soruları tekrar tekrar kendisine sorduk. Her sorumuza güler yüzle ve sabırla cevap vermesinin yanında, estetik dünyasına ve işleme dair yaptığı objektif açıklamalarla kendisine olan güvenimizi bir kat daha arttırdı ve kendimizi Aslı Hanımın, tüyden hafif ellerine bırakıverdik :)

ÖNCESİ VE SONRASI DUDAK DOLGUSU

**/

**

İşlemden sonra dudaklarımızın şişecek olmasına hazırlıklıydık ama yine de insan bir garip oluyor kendini öyle görünce. Neyse ki bol bol soğuk kompres yapınca ertesi güne şişlikten eser de kalmıyor, yani korkmanıza gerek yok. Yine de aynı gün çok da insan içine çıkmamakta fayda var bana göre.

Ertesi günlerde ise insanların yüzünüze bakıp “sende bir değişiklik, bir güzellik var” diyip de sebebini anlayamamaları kesinlikle çok eğlenceliydi.

En çok merak edilen sorulara gelecek olursak…

Botox işlemi sırasında anestezi kullanılır mı?

Aslı hanım anestezik krem kullanmayı tercih ediyor. 5 dakika içerisinde krem etkisini göstemeye başlıyor zaten.

İşlem ne kadar sürüyor?

Anestezik kremin uygulanmasını ve etki etmesi için gereken süreyi de sayarsanız 15 - 20 dakikada her şey tamamlanıyor.

Ne kadar süre kalıcılığı var?

Ortalama olarak 6 ay olsa da kişiden kişiye değişebiliyormuş. Dolgu malzemesinin vücuttaki emilimi bazı kişilerde çok daha çabuk olabiliyor.

Tekrar uygulanması için geçmesi gereken süre ne kadar?
İlk uygulama sonrası revizyon yaptırmak için 2 hafta beklemenizi öneriyor Dr. Aslı Berker. 2 Hafta sonraki kontrol seansında istediğiniz takdirde, işlemi tekrarlayabliyorsunuz.

İşlem sonrasında dikkat etmeniz gereken şeyler neler?

Dudaklarınız uyuşuk olacağı için bir iki saat bir şey yiyip içmekten kaçınmakta fayda var. Bu, dudaklarınızı ısırmamamanız için bir önlem tabi yoksa kati suretle bir şey yiyip içmek yasak gibi bir kural yok.

Sıcak yiyecek, içeceklerden uzak durmakta fayda var. Yine sıcak duştan da kaçınabilirsiniz.
Dudaklarınıza bol bol soğuk kompres yapmalısınız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön