HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mumcu ve Akşener'e muhalefet kulisinde yoğun ilgi

TBMM başkanvekilliklerine seçilen CHP'li Güldal Mumcu ile MHP'li Meral Akşener'e, Meclis kulisinde yoğun ilgi gösterildi.

Mumcu ve Akşener'e muhalefet kulisinde yoğun ilgi

Genel Kurula verilen arada, milletvekilleri Mumcu ve Akşener'i tebrik etti. Mumcu'ya frak giyip giymeyeceğinin sorulması üzerine, bu konuda içtüzükte bir hüküm bulunmadığını, araştırdığını söyledi. Frakın erkek giysisi olduğunu ifade eden Mumcu, smokin tarzında, çok zarif bir kıyafet giyilebileceğini belirtti.

"UMARIM OLUR"

Akşener de adının başkanvekilleri arasında geçtiğini, ancak bunu ilk kez TBMM Genel Kurulunda, isimler okunurken öğrendiğini kaydetti. İki kadın başkanvekili olmasının Meclis çalışmalarını olumlu etkileyip etkilemeyeceğinin sorulmasına karşılık Akşener, "Umarım olur. Kavgaların, gürültülerin olmayacağını düşünüyorum" dedi.

Akşener, frak konusunun da çözüleceğini dile getirerek, erkek büyükelçilerin güven mektuplarını frakla, kadın büyükelçilerin ise tayyörle sunduğunu söyledi.

CHP Adana Milletvekili Gaye Erbatur da milletvekillerinin giydiklerinin değil, yaptıkları işlerin öne çıkarılması gerektiğini belirtti.

Kaynak: AA

Express


En Çok Aranan Haberler