HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mustafa Balbay: Yolsuzlukları unutmayacağız

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, Afyonkarahisar'ın Çay İlçesi'nde partisinin belediye başkan adayı Yaşar Çengel'in tanıtım törenine katıldı.

Hükümetin yolsuzluklarla anılır olduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, "Yolsuzlukları unutmamızı istiyorlar ama unutmayacağız. 30 Mart seçimlerinde yolsuzluğu unutmadığımızı göstereceğiz. Yepyeni bir Türkiye kuracağız" dedi.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, İl Başkanı Yalçın Görgöz ve çok sayıda partilinin katıldığı tören öncesinde Balbay ve beraberindekiler, esnafı ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden Balbay ve beraberindekiler, kol kola girerek Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Tören alanında beyaz güvercin uçuran Balbay, yolsuzluk ve tarım politikaları üzerinden hükümete yüklendi.

'YOLSUZLUĞU UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR'

17 Aralık'tan itibaren hükümetin yolsuzlukla anılır hale geldiğini belirten Balbay, hükümet yetkililerinin bu yolsuzluğu unutturmak için ellerinden geleni yaptığını söyledi. Balbay, "Osmanlı'da Lale Devri vardı, bunlarda 'sülale dönemi' var. Yolsuzlukları unutmamızı istiyorlar ama unutmayacağız. 30 Mart seçimlerinde yolsuzluğu unutmadığımızı göstereceğiz. Yepyeni bir Türkiye kuracağız" diye konuştu.

HÜKÜMETİN TARIMLA TEK İLGİSİ TARIM BAKANININ SOYADI

Türkiye'de tarımın bitme noktasına geldiğini savunan Balbay, "Bu topraklar 100 milyon kişiyi doyuracak kadar bereketli, fakat hükümetteki 30 kişiyi doyurur mu bilemem?" dedi. "Hükümetin ekip biçmekle ilgili tek ilgisi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in soyadı" diye eleştirilerini sürdüren Balbay, CHP iktidarında tarımı yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.

'KENDİMİ ÖZGÜR HİSSETMİYORUM'

Ergenekon soruşturması kapsamında haksız davalar sonucu tutuklandığını vurgulayan Balbay, 30 Mart'ta haksız davalar döneminin de hesabının sorulacağını belirtti. Kendisini hala özgür hissedemediğini kaydeden Balbay, "Ne zaman özgür hissedeceğim biliyor musunuz? Engin Alan, Tuncay Özkan ve diğer yurtseverler özgürlüğüne kavuştuğunda, bu meydanlara geldiklerinde kendimi özgür hissedeceğim" dedi.

Mustafa Balbay konuşmasının ardından CHP Çay Belediye Başkan adayı Yaşar Çengel'i tanıttı. Tanıtımın ardından semt pazarını da ziyaret eden Balbay, buradan ceviz alarak yanındakilere dağıttı. (DHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler