Mutfak lavabosundan gelen kötü kokuyu bitirecek 5 mucize

Döktüğümüz yiyecekler, içeride donan atık yağlar, tesisat problemleri gibi birçok nedenden dolayı mutfak lavabosundan kötü bir koku gelebilir. İşte bu durumlar için size vereceğimiz 8 mucize formül var.

Mutfak lavabosundan gelen kötü kokuyu bitirecek 5 mucize

Mutfak lavabosundan gelen kötü kokuları bitirecek mucize karışımlar

Karbonat-sirke karışımı

Evinizde mutlaka hurma sirkesi bulundurun

Bir fincan karbonatla iki fincan sirkeyi lavaboya dökün. Bu işlem bir köpürmeye neen olacaktır. Bu köpürmeyi geçene kadar bekleyin ve ardından üzerine sıcak su dökün.

Karbonat-limon suyu karışımı

Açken karbonatlu su içerseniz ne olur?

1 su bardağı ısınmış limon suyunun içine 1 su bardağı kabartma tozu ekleyin ve karıştırın. Oluşan köpüğü lavaboya dökün ve 10 dakika bekletin. İşlemin ardından lavaboyu ılık suyla temizleyin.

Kahve telvesi ve sıcak su

Meğer bu zamana kadar Türk kahvesini yanlış pişiriyormuşuz

Her zamanki kahve keyfinizin ardından bu kez fincandaki telveyi temizlemek yerine lavaboya boşaltmaya ne dersiniz? Mutfal lavabonuza telveyi dökün ve biraz bekledikten sonra üzerine sıcak su dökün.

Limon kabuğu ve su

limon kabugu
Tertemiz ve mis kokusuyla limonun mucizesinden yararlanmamak olmazdı. Limon kabuklarını atmak yerine onları temizlik için kullanabilirsiniz. Kabuklarıyla lavabo giderini ovalayın ve ardından sıcak suyla durulayın.

Karbonat-tuz-sirke karışımı

Tuzun kötü kokuları giderdiği bilinen bir gerçek. Mutfak lavabosundan gelen kötü kokulara tuzla son verebilirsiniz. Bir tencerede su ısıtın ve içine bir su bardağı sirke ve bir avuç tuz ekleyin. Karbonatı da ekleyerek ısınan suyu lavabodan dökün. Sıcak su içine karışan bu karışım borulardaki artıkları temizleyecek ve donmuş yağı da çözecektir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler