KADIN

Nadir görülen bir hastalıkla mücadele eden minik kız fenomen oldu

 Nadir görülen bir hastalıkla mücadele eden minik kız fenomen oldu

7 yaşındaki Nethery, Diamond-Blackfan anemisi denilen nadir rastlanılan bir hastalıktan mustarip.

4-7 milyonda bir görülen bu hastalığa dikkat çekmek için çekilen birbirinden sevimli videolarıyla Audrey internet fenomeni oldu. Geçen yıl yaptığı zumba dansıyla izlenme rekorları kıran Nethery, şimdi de Selena Gomez'in I Love You Like A Love Song şarkısını seslendirdi.

Dans ve söylediği şarkılarla fenomen olan Audrey 13 milyonu aşkın kişi tarafından izlendi. Küçük kızın ünü o kadar yaygın ki Diamond Blackfan Anemia Fonuna yardım yağıyor.

audrey 4

Peki milyonda bir görülen Diamond-Blackfan anemisi nasıl bir hastalık? Kemik iliği yeterli miktarda kırmızı kan hücresi üretemiyor. Hastalık tıp literatürüne 1936 girdi. Genellikle yeni doğan bebeklerde görülüyor. Hastaların %33'ünde cücelik, iskelet anomalileri, kalp hastalıkları ve yeleli boyun gibi anomaliler bulunuyor. Hayatta kalmaları için sıklıkla kan transfüzyonu yapılması gerekiyor.

/

Audrey'in geçen yıl yaptığı zumba dansı

/

Ailesi Audrey'in doğduğu günü, ömürlerinin en güzel ve aynı zamanda endişelendikleri gün olarak anlatıyor. 7 yaşındaki Audrey'e de bugüne kadar 20'den fazla kan tranfüzyonu yapılmış. Hayata tutunması için her 3 ila 5 hafta arasında transfüzyon işlemi yapılıyor.

audrey 6

Yarık damak ve kalbi delik bir şekilde doğan Audrey yaşıtları gibi hızlı büyüyemiyor belki ama enerji ve sevgi dolu. Onun bu kadar güçlü davranması onu izleyenlerde şaşkın bir izlenim bırakıyor. Audrey'in anne ve babası Scott Nethery and Julie Haise bu nadir görülen hastalık sebebiyle yaşadıkları sorunları başkaları da yaşamasın diye farkındalık yaratmayı amaçlıyorlar. Bu nadir hastalıktan mustarip diğer çocuklar için bağış toplanmasına destek oluyorlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön