KADIN

Nasıl Öpüşmeli?

Nasıl Öpüşmeli?

Öpüşme şekilleri şaşırtıcı derecede fazladır 20 den fazla öpüşme şekli var…

Öpüşme denince aklımıza ilk gelen yanaktan ve dudak dudağa olandır. Aslında öpüşme şekilleri şaşırtıcı derecede fazladır 20'den fazla öpüşme şekli var…
Öpüşme iyi cinsel ilişkinin anahtarı..
Öpüşme yaşanacak cinsel ilişkinin ortamını hazırlayıcı bir unsur.. İyi yapıldığında ön sevişme döneminden cinsel uyarılar dönemine geçişi hızlandıran bir aşama… Burada öpüşmek karşılıklı olarak cinsel uyaranların artmasına neden olmakta, partnerinizle cinsel ilişkiye girme arzunuzu arttırıyor. Eğer partneriniz öpüşme aşamasında kendini engelliyorsa, rahat değilse bu öpüşmesine de yansıyacaktır ve kişi cinsel ilişkiye daha beklenmesi gerektiği mesajını almış olacaktır.. İyi bir cinsel ilişki için doğru ve yerinde uyarımlarla birlikte gelişen öpüşme bir anahtar olarak görülebilir…
Öpüşme basit bir konu değil..
Karşılıklı vücutların birbirine ilk teması olarak değerlendirilebilen öpüşmede dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Öpüşme aslında görüldüğü kadar da basit bir konu değil.. Öncelikle kadın ve erkeğin fizyolojik yapıları birbirinden farklıdır; yani bir kadının uyarım şekli, hızı erkeğinkinden farklıdır.. Erkekler cinsel ilişki ve uyarımlar söz konusu olduğunda cinsel bölgelerin direkt temasından hoşlanır ve uyarımın artmasını bekler. Kadın fizyolojik yapısı ise, erkeğinkinden farklı bir yapıda.. Kadın cinsel uyarılar dönemine erkek kadar hızlı geçemez, öncelikle periferal dediğimiz cinsel olmayan bölgelerin uyarımıyla keyif alır.


Erkek kadına nasıl yaklaşmalı?
Erkek direkt cinsel bölge uyarımından keyif aldığı için aynı şeyi kız arkadaşına da yaptığında cinsel ilişki beklentisi başlamadan biter. Birliktelikte karşılıklı uyum önemli ve bu noktada kadının uyarımı için gerekli olan ön sevişme döneminde kadının boyun, kulaklar vs. direkt cinsel olmayan bölgelerin öpülmesi, uyarılması kadının uyarılmasına neden olur. Burada da öpüşmenin acele etmeden keyifle karşılıklı uyarılara fırsat vererek genital olmayan bölgelerden boyun vs bölgelerden başlaması kadın için uyarıcıdır. Öpüşme kişilerin cinsel ilişkiye girme arzusunu artırır… Unutmayın iyi bir öpüşme cinsel ilişkiyi hazırlar…
Öpüşürken gözlerinizi kapayın
Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da; yapılan çalışmalarda partnerlerin öpüşürken gözlerin kapanması yönündeki beklentileridir. Lütfen öpüşürken gözlerinizi kapayın ve sadece partnerinize konsantre olun hissetiklerinize odaklanın keyif alın..
İyi öpüşme için yapılması gerekenler
Öpüşme cinsel ilişkiyi başlatan en önemli unsurdur ancak doğru ve yerinde dokunuşlarla desteklenmelidir. Burada iyi öpüşmede karşılıklı kişilerin rahat olması dillerini uygun şekilde kullanabilmesi, dudakların rahat olması ve uzun süreli dudak dudağa dil teması olmadan uyarım önemli..
Dudaklarınızla vücudunu keşfedin
Parterinizin vücudundaki hassas bölgeleri bulun ve bu noktaları uyarın.. Öncelikle dudaklarınızla onun vücudunu keşfedin.. Burada en önemli şey nasıl öpülmeyi istiyorsanız siz öyle öpün.. Gözlerinizi kapayın ve rahat olun… Bırakın derin bir nefes .. ve deneyin… göreceksiniz daha keyifli olacak..
Uzman Psikolog Meliha Karayay

Okuyucu Yorumları5 yorum
 • 76 Oy
  rahat:D bunu herkez bilmiyormuydu:)
 • 76 Oy
  ben gözümü açık tutmak istiyorum ama saçma
 • 75 Oy
  Gerçekten önemli bir konu ben çok önem veririm ön sevişmeye asıl mutluluğu ondan sonra tadarsın. Ve ilişki sonunda karşı tarafı hep mutlu görürüm tekrarını onlar ister. Laf aramızda birazda muzdaribim bu konuda :)
 • 72 Oy
  rahat ol yeter:)
 • 72 Oy
  tam beni anlatıyor desem doğrudur bunu bu gün okumam çok .iyii oldu birde çünkü kız arkadaşımla buşulucam bu gün

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.