HABER

"Nerede hata yaptık?" toplantısı

ANKARA (İHA) - Anavatan Partisi Genel Başkan Vekili Ekrem Pakdemirli, partisinin, basına yansıdığı gibi borcunun bulunmadığını, bir trilyon lirasının olduğunu, bundan sonraki masraflarını ise aktif üyelerden toplanacak aylık bir milyon lira ile karşılayacaklarını açıkladı.

ANAP Genel Başkan Vekili Ekrem Pakdemirli, ANAP Genel Merkezi'nde Kadın Kolları Yöneticileri ile toplantı yaptı. Toplantıda yaptığı konuşmada, "ANAP iflas etti, arabalarını, arsalarını satacak" şeklindeki haberlerin tamamen uydurma olduğunu kaydeden Pakdemirli, "28 Kasım'da görevi devraldığım zaman bana verilen rapora göre bir trilyon 200 milyar lira borcumuz vardı. Bunların bir kısmı mükerrer, bir kısmı bazı arkadaşlarda avans olarak durmuş. Bazı kurumlara olan borçlarımızı müzakere ederek ortadan kaldırdık. Şu anda bir trilyon lira paramız var. Herhangi bir sıkıntımız yok" diye konuştu.

ANAP'ın harcamalarına önceki gibi devam edeceğini bildiren Pakdemirli, harcamalarda tasarrufa riayet edeceklerini ve lüzumsuz harcama yapmayacaklarını dile getirdi.
ANAP'ın bundan sonra Hazine'den yardım almayacağını da anımsatan Pakdemirli, partisinin aktif üyelerden alınacak aylık bir milyon lira ile bütün masraflarını çıkaracağını ve teşkilatlarına mali destekte bulunacağını vurguladı. Pakdemirli, bu yöndeki hazırlıkların sürdüğünü kaydederek, "ANAP'a gönül veren arkadaşlarımız bu yardımı partilerinden esirgemeyeceklerdir. Hazine yardımı almamamız bizim için bir handikap oluşturmuyor" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Büyük Kongre'de ele alınacak olan "Genel olarak nerede hata yaptık, bundan sonra ne yapmalıyız? Stratejimiz ne olmalıdır?" sorularının yanıtlarının görüşüldüğü toplantıda Ekrem Pakdemirli, konuya ilişkin daha önce gerçekleştirilen oturumlarda, ANAP'ın seçim yenilgisinin temel sebebinin ekonomik kriz olduğunun ifade edildiğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön