New York’ta Atatürk’lü savaş karşıtı gösteri

New York’ta her gün bir eyleme sahne olan Times Meydanı’nda toplanan savaş karşıtı Amerikalı eylemcilere Türk vatandaşlarda destek verdi.

New York’ta Atatürk’lü savaş karşıtı gösteri

Eylemci Türkler, meydanda tuttukları İngilizce yazılı pankartlarda Atatürk’ün “Yurtta Barış, Cihanda Barış” ve Nazım Hikmet’in “Savaşa hayır, çocuklar şeker yiyebilsinler” sözlerini haykırdılar.

ABD’nin Suriye’ye yönelik askeri müdahalede bulunacağını açıklaması sonrasında savaş karşıtı eylemcilerde başta New York’un ünlü Times Meydanı olmak üzere dünyanın ileri gelen şehirlerinde eş zamanlı gösterilere başladılar.

Times meydanında toplanan yaklaşık 2 bin kadar gösterici, Suriye savaşının tıpkı Irak savaşı gibi ABD anayasasına aykırı ve yasadışı olacağını belirttiler. Esed rejimine asla destek vermediklerini kaydeden göstericiler , olası bir ABD müdahalesinin şiddeti artıracağı ve daha fazla ölümlere neden olacağını ifade ettiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
Evet Şeker yerine kimyasal gaz yiyorlar suriyede bu daha mı doğru ? Göz mü yumsun dünya. ?
Sende makarna yiyorsun beleşe hangisi doğru?
muhaliflerin elinde adanada yakalnan oksijen miydi sanıyorsun. 2 kilo sarin gazını muhalifler ne yapacaktı?
makarna ile karnını doyurunca bu yorumu yapman nolmal masternet 99
abd nin conileri anladı ama bizimkiler anlamıyor atanın dediği yurt sulh cihanda barış ı
Anlamazmı hiç?O yüzden dünyanın taa bir ucundan gelip canının istediği her yere demokrasi getiriyor.Demokrasi getirdiği hiç bir yerdende bir daha elini ayağını çekmiyor.Sen uyanık kalmassan görürsün yurtta sulh cihanda sulhu.İçerde bizim hainler dışarıda dış güçler var güçleriyle uğraşıyorlar memleketimize demokrasi getirmeye.
erdem sen bir kes sesini deli deli konuşma !
zengin batı çocukları şeker yerken suriyedeki mazlumlar kimyasal bombalarla boğuluyorlar !!!
Kendi halkını öldüren caniden kimseye fayda gelemez
ergenekon yalakaları
makarnacı dinci fethullah yalakaları
eskinin dinazorlari..turkiyede yer bulamayinca abd ye kactilar! malum bu gunlerde baya sikintililar donmeler
durmak yok kenan98tr siz makarna yemeye devam edin
'' YURT TA BARIŞ DÜNYA DA BARIŞ '' Mustafa Kemal A T A T Ü R K
Sen yurta sulh cihanda sulh safsatasıyla vakit geçirirken elin oğlu çatırrr çatır katlediyor.Demekki yurtta sulh cihanda sulh demekle sulh olmuyor.Bazen sulh olması için illaki savaşmak gerekiyor.
Atatürk;ün ömrü savaşmakla geçti ama...o zaman yüzbinlerce insanımız öldü.savaşmasaydık mı o zaman..
büyük devlet adamının söylediği söze bak yurtta sulh cihanda sulh.diktatörün sözlerine bak çapulcu rte bu ülkede mezarın bile olmayacak seni bu topraklar hiç bir şekilde kabul etmeyecek hainlere yer yok buralarda
Cehennem boşuna yaratılmadı actor.Türk halkı hainlerinde vatan severlerinde kim olduğunu çok iyi biliyor.
yuhhh
acımı var?
tuzları kuru....
Irak ta olayın dışında kaldık ne oldu? PKK kuzey ırak ta güçlendi. biz de girseydik kuzey ırak ta pkk adım atamzdı. ırak a girmedik şimdi kuzey diye bir devlet kuruldu!
kimyasal bomba atsınlar çocuklar ve masumlar ölsün diyosunuz yani ...
TÜRK DEĞİL ÇAPULCU
Çapulcu çapulcuyu dünyanın neresinde olursa olsun dakkada bulur.
diktator tayyip bey bu habere sinirlenecek tesekkurler
Savaş olmasın barış olsun diye zaten Esad'a müdahale ediliyor.Siz hala barış diyorsunuz.Barış için savaşmıyoruz.Esad'a müdahale ediyoruz.Esad durdurulmazsa açtığı savaşta milyonlarca masum insan ölmeye devam edecek.Ayrımcılık yapmayın.Olay siyasi değil.Akp ile ilgisi yok. Sonuçta müslüman bir ülkede yaşananlar var.Bak biri ne güzel söylemiş.O zaman bu gösteriyi yapanlarda umrumuzda olmazdı.Ama canı yanan kim olursa olsun insani görevimiz yardım etmektir.Vicdanınızı dinleyin birazcıkta.Üstelik ölenler can çekişerek ölüyor biran için kendinizi yerlerine koyun.O ölen çocuklar sizin olabilirdi.
Bakıyorum herkes suriyeden bize ne, ırak'tan bizene balkanlar'dan bizene osmanlı bu ülkeleri müslümanlaştırıp türkleri oraya yerleştirmiş mi yerleştirmiş. Oralarda türkiyede olupta orada akrabaları olan milyonlarca insan var. Bize ne diyemeyiz. Adam binlerce km.'den gelsin sen dibinde banane de. O zaman avrupaya, amerikaya gurbete giden insanlarında başı sıkınşınca türkiye nerdesin dedikleri zaman banane diyelim.
Senin başbakanın reyhanlıdaki bombalı katliam sırasında patronu obama ziyaretini iptal etmeyip 10 gün sonra gitti insanları evlerine hapsedip her kesimden otobüslerle şakşakçılarını toplayıp basına reyhanlılı gibi tanıtıp taziye verince bişey demessiniz, senin kendi milletin dış ülkede olan olaylar doğrultusunda kendi askerine zeval gelmesin diye banane dedimi zorunuza gider. Binlerce km den gelenler önceki filistin, ırak yani müslüman ülkeleri katlettikleri gibi suriyeyide aynı şekilde katledip enerji kaynaklarını elde etmek amaçları yardım etmek değil gözünüzü açın.
Türkiye'nin vahim durumu , uzaklardan daha iyi görünüyor.
Şu an suriyede insanlar ölmüyormu? Devammı etsin.
bu işi tezgahlayan haçlı zihniyeti atom bombası atıp bir kerede çözsün. onların uzmanlığı bu değilmi. suriyede insanlar teröristlere silah verildiği için kan dökülüyor. kim veriyor o silahları
doğru yurdumuzda barış olsun komşumuzda çocuklae ölmeye devam etsin
Barışı Irak'a,Libya'ya,Cezayir'e,Tunus'a,Mısır'a ,Afganistan'a getirdiğiniz gibi mi getireceksiniz.?
uygundur
DÜNYANIN DÖRT BİR TARAFAINDA YÜZ BİNLERCE KM. UZAKLARDAKİ İNSAN SARI SAÇLI MAVİ GÖZLÜ ULU ÖNDERE HAYRAN. BİZEDEKİ BAZI KENDİLERİNİ TARİF EDECEK SIFAT BULAMADIĞI MAGANDALAR CADDEDEN ADI , KİTAPLARDAN RESMİNİ KALDIRI. BÜSTÜNE SALDIRIR, AÇIK AÇIK SÖYLEMEZ AMA ÜSTÜ KAPALI HAKARET EDER . ULU ÖNDERİN EN BÜYÜK ŞANSIZLIĞI BÖYLE NANKÖR BİR ÜLKENİN LİDERİ OLMASIDIR. ÖYLE ŞEREFSİZLER VAR Kİ, KURTARMÖASAYDI KARDEŞİM DİYEN VAR.
honbası mükemmel tespit ama şu ilhan safa iyi söylemişte o ırak ve suriye zaten fransa ve ingilterenin kontrolü altında o diktatörleri onlar koydu başa hadi ingiltere gitmek zorunda ençok o ilgilendi suriye ile fransa öyle birşeye izin vermez çünkü oraya girildiğinde biz de gireceğiz ve bizim çıkmayacağımızı biliyorlar ruslar ingilizler fransızlar hepsi bizi iyi biliyor girersek çıkmayız o yüzden anlaşmaya çalışıyorlar yani kendince birbirlerine politika yapıyorlar bence bence sadece ingiltere abd ve türkiye girebilir suriyeye başka çıkar yol yok anca böyle biter bu sorun
BM.DAİMİ TEMSİLCİSİVAR 5 DEVLET.BUNLARIN İŞİNE GELMEYEN TASARI TEKLİFİ BİRİ REDDEDİNCE BM.MÜEYYİDE UYGULAYAMIYOR.BUNLAR ABD,ÇİN,RUS,İNG VE FRANSA.HAL BÖYLE OLUNCA İSLAM ÜLKELERİ VE MAZLUM AFRİKA KITASI İNSANLARI ŞAMA R OĞLANI GİBİ EMPERYALİST SİLAH TACİRLERİNİN OYUN BAHÇESİNE DÖNÜYOR AMA BU ÖLÜM VE İNSANLIK DIŞI OYUNU.BUNA BİRDE AKLI KIT,UCUZ DOLMUŞA BİNEN ÜLKEMİZ VE DIŞARIDAKİ GÜYA HÜMANİST VE ÖZGÜRLÜKÇÜ OLDUĞUNU SÖYLEYENLER FARKINDA OLMADAN BU KİRLİ OYUNUN PARÇASI OLUVERİYOR.TİMES MEYDANINDAKİLERDE BUNLARDAN BİR KISMI.
Amerikan dolmuşuna binipde yaya kalanlardan mı bahsediyorsun.
Diğer Haberler