HABER

Obama'nın kutlama balosu

ABD'nin 44. Başkanı Barack H. Obama ve First Lady Michelle Obama, dün akşam Beyaz Saray'daki ilk kabine toplantısının ardından Washington Convention Center'da düzenlenen baloda binlerce konukla dans etti.

Obama'nın doğum yeri olan Hawaii ve Senatörlük yaptığı Illinois eyaletleri de, Washington Convention Center'da Obama onuruna iki ayrı bola daha düzenledi.

Obama için düzenlenen balodan özel fotoğraflar

Obama baloda yaptığı açıklamada, "Herkese merhaba, hoşgeldiniz. Bu çok özel bir balo, çünkü köklerimizi temsil ediyor. Hawaii ve Illinois, her ikisi de bize çok şeyler verdi. Birçoğunuz kampanyalarımda bulundunuz. Ama bulunmayanlar da, yıllar yıllar önce hayatlarıyla bu sürecin içindeydiler" dedi.

Tüm Amerikan halkının başkanlık görevinde kendisine yardımcı olmasını isteyen Obama, "Bu ülkeyi daha iyi bir yer haline getirmek, sadece benim veya yönetimimin meselesi değil. Bu, çocuklarımıza, torunlarımıza bırakmak istediğimiz yeni dünyayı oluşturabilmek için, hepinizin birlikte çalıştığı ve farklılıklarımızı geride bıraktığımız bir mesele" ifadelerini kullandı.

Obama için düzenlenen balodan özel fotoğraflar

Obama, "Sloganımızı hatırlarsanız, 'Evet yapabiliriz' dedik ve bunu bu seçimlerde yaptık. Şimdi de, evet çocuklarımız, torunlarımız ve onların torunlarının başarılı olabileceği bir dünya oluşturacağız. Hepinizi seviyorum. Tanrı sizi korusun, Tanrı Amerika Birleşik Devletleri'ni korusun" dedi. Obama çifti bu konuşmanın ardından binlerce konukla birlikte başkanlığını dans ederek kutladı.

Michelle Obama baloda beyaz bir şifon tuvalet giydi

First Lady Michelle Obama, eşinin yemin töreninden sonra verilen baloda beyaz bir şifon tuvalet giydi. Bayan Obama'nın tek omuzlu ve üzerinde tüyden süslemeleri olan tuvaleti, moda dünyasında sevilen ancak pek tanınmayan 26 yaşındaki Jason Wu tarafından tasarlandı. Michelle Obama, tuvaletini omuzlarına değen şık küpelerle tamamladı.

Obama için düzenlenen balodan özel fotoğraflar
Washington'daki Convention Center'da verilen baloda ilk dansı, Başkan Barack Obama ve eşi Michelle yaptı. First Lady'nin, değerli taş renklerini ve parlak tonları tercih etmesine rağmen bu kez alışılmadık bir renkte seçtiği tuvaleti, geleneksel olarak Smithsonian eğitim enstitüsüne bağışlanacak.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön