HABER

Öğretmen dayağı intihara sürükledi

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde 12 yaşındaki Meryem S.'nin intihar etmesinin ardından benzer olayda Nevşehir'de yaşandı.

Öğretmen dayağı intihara sürükledi

Ağrı'nın Somkaya köyündeki ilköğretim okulunda okuyan ve arkadaşına verdiği, 'Seni Seviyorum' notunun öğretmeninin eline geçmesinin ardından 12 yaşındaki Meryem S. intihar etmişti.

Nevşehir'deki benzer olay ise Avanos ilçesinde yaşandı. Kozaklı Lisesi'nde öğrenim gören lise 3. sınıf öğrencisi Tolga Ü., 2 yıl önce aynı okuldaki Esra G.(17) ile tanıştı. Teneffüste sürekli beraber olan liseli aşıklar, aynı zamanda trafik dersine giren okul müdürü H.S.'den uyarı aldı. Sınıfta arkadaşlarının arasında Tolga Ü.'yü azarladığı ileri sürülen okul müdürü H.S. öğrenciyle birlikte odasına geçti.

Okul çıkışı koşarak eve gelen Tolga, dayısına ait evin anahtarını aldı. Gittiği evde Esra G. ile konuşan Tolga, intihar edeceğini söyledi. Tolga'nın kardeşi Tuna, kendisine Esra G.'den gelen telefon üzerine arkadaşı Süleyman Korkmaz ile birlikte koşarak dayısının evine gitti. Kapının kilitli olduğunu gören Tuna ile Süleyman pencereye tırmandı ve internet kablosuyla kendisini asan Tolga'nın cansız bedeni ile karşılaştı. Pencereden giren Tuna ile Süleyman, Tolga'yı bulunduğu yerden indirerek durumu ailelerine ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Tolga'nın cansız bedeni ile karşılaşan sağlık ekipleri, ambulansla Tolga'yı Kozaklı Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan müdahalelere Tolga cevap vermedi. Olayı anlatan 17 yaşındaki Tuna, "Okul müdürü aynı sınıfta okuduğum ağabeyime, kız arkadaşıyla görüştüğü gerekçesiyle azarladı. Odasına çağırarak ağabeyimi dövdü. Okul çıkışı bir anda kaybolan ağabeyimi aramaya başladım. Daha sonra kız arkadaşından bana telefon geldi. Ağabeyimin intihar etmek üzere olduğunu ve kurtarmamız gerektiğini söyledi.

Ben bunu duyunca şok oldum ve koşarak dayımın evine gittim. Gördüğüm manzara karşısında ne yapacağımı şaşırdım ve elim ayağım titredi. Arkadaşım Süleyman ile kendisini su borusuna internet kablosuyla bağladığı yerden çıkardık. Okul müdürü her zaman ağabeyime yükleniyordu" dedi.

Yaşanan olayların ardından okul müdürünün sessizliğini koruduğunu söyleyen Tuna, "Okul müdürü ağabeyimin bulunduğu ve kendisine dayak attığı bölümü güvenlik kameralarından silmiş. Şimdilerde ise kayıplarda. İnşallah cezasını görür" diye konuştu.

Tolga'yı ipten alan arkadaşı Süleyman Korkmaz ise, arkadaşının okul müdürü tarafından dövüldüğünü iddia etti.

Acılı baba ise evladına karşı işlenen suçun, suçlular tarafından cezalarının verilmesi için sonuna kadar gideceğini söyleyerek, "Gelecek otopsi sonucunu bekliyoruz. 3 evladım vardı birini kaybettim. Hala yaşanan olaya inanamıyorum" diye konuştu.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ise, şu anda olayı araştırdıklarını, ilk izlenimin okulla alakalı olmadığı kaydederek, "Gerekirse olayla ilgili inceleme başlatacağız" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön