HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

On numara sorgulama: On numara sonuçlarına nereden bakılır?

Ülkemizde düzenlenen birçok farklı şans oyunu bulunur. On numara oyunu da bu şans oyunları arasında yer alır. Şans oyunlarıyla alakalı hem denetleme hem de takip etme işlemlerinden görevli olan tek bir kamu kuruluşu vardır. O kamu kuruluşu da Milli Piyango olarak bilinir. On numara oyunu bu kurum tarafından insanlara sunulan bir şans oyunu olarak karşımıza çıkar. Peki, on numara sorgulama nasıl yapılır, sonuçlarına nereden bakılır?

On numara sorgulama: On numara sonuçlarına nereden bakılır?

On numara pek çok kişi tarafından sevilerek oynanan şans oyunlarından biridir. Bu şans oyununda birden fazla kolon oynama imkânı vardır. Her kolonda toplam seksen numara bulunur. Bu seksen numara içerisinden on tanesi işaretlenir. Oyunun isminin on numara olması da bu işaretlemeden gelir. Her haftanın Pazartesi ve Cuma günlerinde çekilen bu oyunun sonuçlarını öğrenmek için on numara çekiliş sonucu sorgulama işleminin yapılması gerekir.

On numara sorgulama nereden yapılır?

On numara şans oyunu bayilerden alınıp oynanabileceği gibi Milli Piyango’nun resmi web sitesi üzerinden de oynayabilen bir oyundur. Her kolonda toplam seksen sayı yer alır. Bu sayılar içerisinden yalnızca 10 tanesi işaretlenir. Eğer online platform üzerinden bu oyunu oynayacaksınız, sayıları otomatik olarak da seçtirebilmeniz mümkündür. Bu oyunu oynadıktan sonra on numara sonuçları sorgulama işlemi yapılarak kazanıp kazanılmadığı öğrenilir. Ayrıca on numara bilet sorgulama işlemleri de yine bu platform üzerinden yapılır.

Çevrimiçi siteler dışında bayilerden alınan biletlerin çekiliş sonuçları da telefon aracılığıyla sorgulanabilir. Bu bağlamda on numara sorgulama barkod konusu gündeme gelir. Akıllı telefonlarda bulunan barkod okuyucu, kontrolör gibi uygulamalardan biletin ön bölümünde yer alan QR kodu okutularak, sonuçlara kolay bir şekilde ulaşılır.

On numara sonuçlarına nereden bakılır?

Bu şans oyunuyla alakalı tüm önemli bilgiler Milli Piyango’nun resmi web sitesinde yer alır. Bu siteye giriş yapmak ve şans oyunlarını online olarak oynamak için öncelikli olarak üye olunması gerekir. Üye olduktan sonra on numara ile birlikte diğer şans oyunlarıyla da alakalı tüm detaylara ulaşım sağlanabilir. Bu bağlamda on numara sonuçları 2023 sorgulama gibi tüm işlemler bu platform üzerinden yapılabilir.

Şans oyununun sonuçlarını öğrenmek için Milli Piyango Online resmi sitesi ziyaret edilir. Bu siteye kayıt olmadan da şans oyunlarıyla ilgili her türlü bilgiye kolayca erişim sağlanır. On numara çekiliş sonuçları sorgulama için yapılması gerekenler kısaca şöyledir:

  • İlk olarak Milli Piyango’nun resmi web sitesine giriş yapılır.
  • Ana sayfanın hemen üst bölümünde sonuçlar kısmı yeri alır. Bu bölüme tıklanır.
  • Ardından çekilişler yazan yere basılır ve tüm şans oyunları karşınıza çıkar.
  • Bu şans oyunları arasından on numara yazan yere tıklanır. Bu şekilde Milli Piyango on numara sorgulama işlemi yapılır.
    Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler