HABER

Öner: "Şampiyonlar önceden belirleniyor"

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, maçtan sonra sert açıklamalarda bulunarak, "Şampiyonlar önceden belirleniyorsa, birileri bir iki takımı götürmek istiyorlarsa götürsünler" dedi.

Maçta futbolu güzelleştirmeye çalışan, net pozisyonlar bulan takımın kendileri olduğunu kaydeden Kenan Öner, maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Çok şanssız iki gol yedik. Ben bütün yorumculardan, 1-0'dan 1-1'e oluncaya kadar maçı izlemelerini istiyorum. Hakem maçın 70. dakikasındaki bir pozisyonda ikinci sarı kartı göstererek Deivid'i atamadı. Son dakikada herkes oyunun içinde gol atıyoruz, kutlamalar oluyor, ama gol verilmiyor. Böyle bir şey yok, yazık değil mi? Yürek olmadan bu hakemlik zor, adaletli olsunlar" diye konuştu.

Öner, yapılan bu taktikleri bildiklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her maçta baskı taktiği, hakem mesajı alıyor. Geçen sene şampiyonluk maçında hakem hataları bizi yaktı, gıkımız çıkmadı. Devamlı baskı baskı, çok gerginiz, isyan ediyoruz. Şampiyonlar önceden belirleniyorsa, birileri bir iki takımı götürmek istiyorsa götürsünler. Göğsünde 'Ay-yıldız'ı taşıyan şerefli Beşiktaş olarak her zaman sahaya çıkarız, ama şampiyon belirleniyorsa maçlara PAF takımıyla çıkarız."

Öte yandan, güvenlik gerekçesiyle maç sonrasında statta bekletilen Beşiktaşlı taraftarlar, "Yönetim uyuma Beşiktaş'ı ligden çek" diye tempo tutarken, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy aleyhine de bağırdılar.

Geri Dön