Öpülesi dudaklara sahip olmak için istiyorsanız bu ruju kullanmayın

Dudaklarımız melanin pigmenti taşımadığı için güneşe, soğuk havaya karşı oldukça duyarlıdır. Sağlıklı, düzgün ve öpülesi dudaklara sahip olmanız için birkaç ipucunu bir araya getirdik.

Öpülesi dudaklara sahip olmak için istiyorsanız bu ruju kullanmayın

Mat rujlardan kaçının

1

Evet, modaya uygun ancak mat rujlar dudaklarınızın kurumasına yol açar. Bu nedenle Instagram fenomenleri, makyaj yaparken dudaklarının hasar görmesinin önlemek için nemlendirici kullanırlar.

Eksfoliasyon (peeling) sağlıklı dudaklar için çok önemlidir, ancak asitli exfoliantlar zararlıdır, bu nedenle doğal tedavilere sadık kalınması daha iyidir. Shea veya hindistancevizi yağını baz olarak kullanabilirsiniz.

2

Çatlamış ve kuru dudaklar için maske

3

Organik bal, kakao yağı ve zeytin yağını ince bir macun haline getirin ve yatmadan önce dudaklarınıza uygulayın.

Yeterli su içtiğinizden ve vüdunuzu nemlendirdiğinizden emin olun. Kuru dudakların büyük nedeni evdeki ve iş yerindeki kuru havadır. Duş alırken banyo kapısını açık bırakmak, bazı ev bitkileri satın almak ya da bulunduğunuz ortama su dolu kaseler koymak bulunduğunuz ortamı daha neml hale getirecektir.

6

Salatalık maskesi

7

Salatalığı gözlerimize koymaya alışkınız ama aynı şeyi dudaklarımıza da yapabiliriz. İnce dilim salatalığı alın ve 5-10 dakika boyunca dudaklarınıza uygulayın.

Asitli gıdalardan ve baharatlardan kaçının

8

Asit ve baharatlı yiyecekler dudaklarınızın doğal koruyucu tabakasını bozarak çatlamasına yol açar. Çatlamış ve tahriş olmuş dudaklar istemiyorsanız, bu tür gıdalardan kaçının.

Güneş ışınlarına karşı SPF 15 içeren güneş koruyucu krem kullanın.

9

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler