KADIN

Orgazm nedir, kadınlar nasıl orgazm olur? İşte mükemmel orgazmın 10 yolu

Orgazm nedir, kadınlar nasıl orgazm olur? İşte mükemmel orgazmın 10 yolu

Orgazm, cinsel uyarılma sırasında sıkılan tüm kaslar gevşediğinde cinsel uyarılmanın zirvesidir. Bir erkeğin orgazma genellikle ejakülatör sıvının salınması eşlik eder ve kadınların yaklaşık yüzde 10'u bir orgazm sırasında boşalır. Bir orgazm sırasında, endorfin adı verilen hormonlar kan dolaşımına salınır ve bu da yoğun zevk ve rahatlamaya neden olur. Gelin en çok merak edilen orgazm nedir sorusuna cevap arayalım ve kadınların nasıl orgazm olduğuna bakalım.

Orgazm, bir organizmaya ulaşılabilecek en yoğun zevklerden biridir, ancak altta yatan mekanizması tam olarak anlaşılamamıştır. Gelin orgazm nedir, kadınlar nasıl orgazm olur öğrenelim. Mükemmel orgazmın 10 yolunu detaylarda bulabilirsiniz.

ORGAZM NEDİR?

Orgazm, cinsel uyarılma sırasında sıkılan tüm kaslar gevşediğinde cinsel uyarılmanın zirvesidir. Bir erkeğin orgazma genellikle ejakülatör sıvının salınması eşlik eder ve kadınların yaklaşık yüzde 10'u bir orgazm sırasında boşalır. Bir orgazm sırasında, endorfin adı verilen hormonlar kan dolaşımına salınır ve bu da yoğun zevk ve rahatlamaya neden olur. Gelin en çok merak edilen orgazm nedir sorusuna cevap arayalım ve kadınların nasıl orgazm olduğuna bakalım.

Birçok insan için orgazm oldukça zor. Herkes onları tecrübe etmez, ancak kendi başınıza denemek ve vücudunuz için neyin işe yaradığını bulmak için buna değer. Sonuçta, penisi olan birinin orgazmı olduğunu söylemek kolaydır. Gözle görülür şekilde boşalırlar. Ancak klitorisi olan insanlar, her zaman akıcı olmayan daha ince bir reaksiyona sahiptir ve sonuç olarak, birçoğu seks sırasında duygularını aşmak için baskı hissediyorlar. Bir kişi cinsel heyecanın zirvesine ulaştığında orgazm olur. An, cinsel organlarda zevk ve kas kasılmaları hissi ile gelir. Bazı insanlar için, bu aynı zamanda boşalma anlarıdır. Orgazm, cinsel uyarım yoluyla, genellikle vajinadaki en hassas organ olan klitorisinkiyle ortaya çıkan fiziksel bir reflekstir. Cinsel uyarılma sırasında cinsel organlara kan akışı artar ve kaslarınız vücudunuzda gerilir. Bir orgazm sırasında "endorfinler kan dolaşımına salınır ve bu kimyasallar sizi mutlu, sersemlemiş ve uykulu hissettirebilir.

KADINLAR NASIL ORGAZM OLUR?

Daha büyük ve uzun orgazm anları pek çok kadın için büyük bir hayal. Peki, orgazmı kolaylaştırmak ve mükemmel hazza ulaşmak için neler yapmak gerekiyor? İşte mükemmel orgazmın 10 yolu...

 • Bacaklarınız için en uygun pozisyonu seçin

Bacaklarınız doğru pozisyonda olduğunda orgazm olmanızın kolaylaştığını biliyor muydunuz? Bazı kadınlar için bacakların çok açık olduğu pozisyonlar etkili olurken, bazıları için ise partnerlerine sarılmış olduğu pozisyonlar daha fazla cinsel haz sağlamaya yardımcı oluyor. Daha önceki deneyimlerinize dayanarak sizin için en uygun bacak pozisyonunun hangisi olduğuna karar verin ve orgazm olmaya bir adım daha yaklaşın.

 • Nefes alın

Orgazm, fiziksel olarak ritmik kas kasılmalarına verilen addır. Bu tip ritmik kasılmalar için kaslarınıza yeterli miktarda oksijenin ulaşması gerekir. Daha iyi orgazm olmak için seks esnasında nefes alıp vermeye devam ederseniz, mükemmel hazza ulaşmanız için hiçbir engel kalmayacak.

 • Uyarılmayı artırmak için orgazm taklidi yapın

Cinsel ilişki sırasında pek çok kadının orgazm taklidi yaptığı bir gerçek. Bu durum kulağa pek hoş gelmese de aslında orgazm olmak için önemli bir adımdır. Seks esnasında bir parça da olsa orgazm taklidi yapıp kendinizi uyarılmaya teşvik edebilir ve doruk noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • Konuşun

Seks esnasında kelimelerin sihirli gücünü kullanarak orgazma ulaşabilirsiniz. Sevişme esnasında partnerinizin kulağına seksi ve ateşli sözler söyleyebilir aynı şeyi ondan da isteyebilirsiniz. Seks öncesi ateşli bir konuşmanın çiftleri cinsel hazza doğru motive ettiğini de unutmayın!

 • Orgazma giden yolu anlatın

Herkesin orgazma ulaşma evresi farklı şekilde olabiliyor. Kimileri yavaş ilerlemekten zevk duyarken kimileri hızlı hareketlerle cinsel hazza ulaşıyor. Bu sebeple nasıl orgazm olduğunuzu partnerinizle paylaşın ve sevişme esnasında bu duruma göre yol alın. Eğer bunu hiç dile getirmezseniz, partneriniz durumdan hoşnut olduğunuzu sanacak ve devam edecektir.

 • Hassas noktalara odaklanın

Seks esnasında partnerinizin göğüs uçlarınızla oynamasına izin verin. Sinir uçlarının hassas olduğu bölgelerden biri olan meme uçları, erojen bölgedir. Partneriniz göğüs uçlarınızla oynadığında vücudunuz oksitosin hormonu sağlar ve orgazm olmak bir adım daha kolaylaşır.

 • Kendinizi uyarın

Kadınlar, kendi orgazm noktalarını daha iyi bildiklerinden mastürbasyon yaptıkları sırada kolaylıkla orgazma ulaşırlar. Pek çok ilişki uzmanı, haz noktanızı bulmanız için mastürbasyon yapmayı öneriyor. Unutmayın kendi hassas noktalarınızın farkına varamazsanız bunu partnerinizden de bekleyemezsiniz. Mükemmel orgazm için mastürbasyon şart!

 • Fantezi kurun

Seks esnasında kafanızı tamamen boşaltın ve fantezi kurmaya odaklanın. Sevişme esansında yalnızca bu düşüncelere odaklanırsanız orgazm olmanız hem kolay hem de daha keyifli olacaktır. Dilerseniz partnerinizle birlikte fantezi kurabilir ve cinselliğin doruklarına birlikte ulaşabilirsiniz.

 • Seks esnasında hareketlenin

Pek çok kadın sevişme esnasında partnerinin onu orgazma ulaştırmasını bekler. Ancak seks esnasında hareketsiz durmak sizi mükemmel orgazmdan uzaklaştıracaktır. Sevişirken yalnızca partnerinizi izlemeyin, siz de biraz hareketlenin. Eğer vücudunuzun bu tip kıvrımlı hareketlere uygun olmadığını düşünüyorsanız yoga ya da pilatesi deneyebilirsiniz.

 • Pelvik kaslarınızı güçlendirin

Orgazma ulaşmak için vajinal bölgedeki pelvik kaslarınızı kuvvetlendirmeniz şart. Pelvik kaslarınızı geliştirmek için Kegel egzersizi yapabilir ve daha güçlü orgazmlar yaşamaya zemin hazırlayabilirsiniz. Kegel egzersizi yapmak için idrarınızı yapıyormuş gibi kendinizi aralıklarla sıkıp bırakın. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayarak kaslarınızı güçlendirin ve cinsel hazza ulaşmayı kolaylaştırın.

Çoğu kadın, vajinal penetrasyondan ziyade klitoral stimülasyon yoluyla orgazm yaşar. Bu nedenle, bir kadın orgazma ulaşmakta zorluk çekiyorsa, vajinal ilişki veya oral seks sırasında, öncesinde veya sonrasında klitoral stimülasyonu denemek isteyebilir. Klitoris oral, manuel veya vibratör gibi bir seks oyuncağı ile uyarılabilir. Bir partnerle orgazma ulaşan kadınların çoğu, mastürbasyondan bir orgazm yaşadı. Hiç orgazm olmamış kadınlar, nasıl dokunulmak istediklerini öğrenmek için mastürbasyon yapmaya çalışabilirler. Unutmayın, her kadının vücudu çeşitli seks türlerine farklı tepki verir ve her kadının nasıl uyarılmayı sevdiğine dair farklı tercihleri vardır. Bu yüzden bir partnerle iletişim çok önemlidir. Partneriniz aklınızı okuyamazlar, bu yüzden neyin iyi hissettiklerini, neyin iyi olmadığını, ne yaptığınızı ve ne yapmak istemediklerini netleştirmek önemlidir. Kadınlar ve erkekler için cinsel zevk, duygu ve rahatlama ile çok ilgilidir. Rahatsızlık duyuyor, sıkılıyor veya veya partnerleriniz hakkında pek doğru şeyler hissetmiyorsanız seks yapmaktan zevk almak ve orgazma ulaşmak zordur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Orgazm olduda mukemmeli kaldi...
Geri Dön