HABER

Örgüt üyeleri İzmir'de yakalandı

İZMİR (İHA)- İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK'nın (KADEK) kuryeliğini yapan bir bayanı ve TİKKO'nun Ege Bölge Sorumlusu bir genci bayram ziyaretine geldiği İzmir'de yakaladı.

Edinilen bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren Terörle Mücadele Şube ekipleri, HADEP içerisinde faaliyetlerde bulunan ve yasadışı PKK örgütünün kuryeliğini yaparak kırsala eleman temin ettiği belirlenen Rojde Erdoğan'ın (22), İzmir'e geldiği ihbarını alarak, genç kızı takibe aldı. Otobüsle garaja gelen örgüt üyesi, Bayraklı'da ailesini ziyaret ettiği sırada gözaltına alındı. İfadesi alınan genç kız, çıkarıldığı DGM tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çalışmalarını sürdüren ekipler, İstanbul'da TİKKO adına faaliyet gösteren ve üniversiteli öğrencileri örgüte kazandırdığı ve Ege Bölge Sorumlusu olduğu öğrenilen Edebiyat Fakültesi Öğrencisi Taylan Özgür'ü (24), Balçova'da gözaltına alındı. Taylan Özgür'ün yapılan sorgusunda, 1 yıl önce İstanbul Kartal'da bombalama, pankart asma olaylarına karıştığı ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön