HABER

Oyuncak alırken dikkat edin

Pedagoglar, bebeğin benlik gelişimi ile sosyalleşmesinde önemli etkisi olan oyuncakların seçiminde dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor.

Oyuncak alırken dikkat edin

Uzmanlar seçilecek oyuncağın, sadece bebeğin hoşuna gidecek olmasına değil, aynı zamanda zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyecek olmasına da dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Sitede, çocuklarına oyuncak alacak olan anne ve babalara şu tavsiyelerde bulunuldu:

- Alacağınız oyuncak, bebeğinizin içinde bulunduğu gelişim dönemine uygun olmalıdır. Kendisinden küçüklere uygun olan bir oyuncak ilgisini çekmeyebileceği gibi daha büyükler için tasarlanmış bir oyuncak da becerilerini aşarak cesaretini kırabilir.

- Alacağınız oyuncağın şekli ve tasarımı çok önemlidir. Bebeğin yutamayacağı büyüklükteki parçalardan oluşan, keskin kenar veya yüzleri olmayan, kolay tutulabilen, hafif oyuncakları tercih etmelisiniz.

- Çevrelerindeki dünyayı büyük bir merakla tanımaya çalışan bebekler, her türlü nesneyi ağızlarına sokma eğiliminde olurlar. Bu nedenle, bebeğin zehirlenmesine yol açabilecek boyalar veya kimyasal maddeler içermediğinden emin olduğunuz oyuncakları seçmelisiniz.

- Oyuncak seçimini yaparken her zaman kaliteyi ön planda tutmalı, güvenilirliğini kanıtlamış markaları tercih etmelisiniz.

AFYON (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler