HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Özel hastane sektörünün ilk tıp ödülü

Geleneksel ‘Bayındır Tıp Ödülleri’ sahiplerini buldu.

Özel hastane sektörünün ilk tıp ödülü

Türkiye'nin tıp alanındaki öncü kuruluşlarından, Bayındır Sağlık Grubu 1996 yılından bu yana hizmet, bilim, teşvik ve araştırma dallarını kapsayan Tıp Ödülleri ile bilim insanlarımıza destek oluyor. Bu yıl 12.’si düzenlenen Bayındır Hastanesi Tıp Ödülleri’nde şimdiye kadar Prof. Dr. İhsan Doğramacı, Prof. Dr. Türkan Saylan, Dr. Kemal Bayazıt ve halen Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı Ulusal Sağlık Enstitüleri Kıdemli Bilimsel Danışmanı Prof. Dr. Ziya Kırkalı gibi birçok başarılı bilim insanı ödül kazandı.

21. yüz yılda genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temel hedefleri arasında, bilgi toplumu olmak ve uluslararası düzeyde daha saygın bir noktaya gelmek yer alıyor. Tıp alanındaki bilimsel araştırmalar bu hedeflere ulaşmada önemli katkılar sağlıyor. Öte yandan bilimsel çalışmalar ve gelişmeler bilim insanlarına sunulan desteklerle gerçekleşebiliyor. Türkiye'nin sağlık alanındaki öncü kuruluşlarından Bayındır Sağlık Grubu bu bakış açısıyla düzenlediği, hizmet, bilim, teşvik ve araştırma dallarını kapsayan Bayındır Sağlık Grubu Tıp Ödülleri ile 1996 yılından bu yana bilim insanlarımıza destek olmaya devam ediyor.

Nitelikli ve bilimsel sağlık hizmeti verme ilkesi ve tıbbı ticarileştirmemeye gösterdiği özenle alanında bir ekol olan Bayındır Sağlık Grubu, düzenlediği tıp ödülleriyle aynı zamanda Türkiye’de bu anlayışın yaygınlaşması için uğraş veriyor. Ankara’nın güvenilir sağlık kuruluşlarından biri olan Bayındır Sağlık Grubu, hizmet kalitesini İçerenköy’de açtığı tam teşekküllü hastane ve Levent’te açtığı Tıp Merkezi ile İstanbul’a da taşıdı. Bu nedenle Bayındır Sağlık Grubu, Tıp Ödülleri törenini bu yıl ilk kez İstanbul’da gerçekleştirdi. Candan Erçetin’in mini bir konserle renklendirdiği gecede hizmet, bilim ve araştırma desteği olmak üzere üç dalda ödüller sahiplerini buldu.

Hizmet Dalında Bayındır Hastanesi Tıp Ödülü’nü bu yıl; Türkiye’de Tıp Eğitimi’ne önemli katkıları, meslek kredilendirme sisteminin kurulmasındaki öncü rolü, cerrahi alan enfeksiyonu konusunda yaptığı çalışmalar, uluslararası alandaki başarılı araştırmaları ve “iyi bir doktor olmak için, iyi bir insan olmanın gerekliliği” üzerine kurduğu etik değerleriyle yetiştirdiği binlerce hekim için rol model olan Prof.Dr. İskender Sayek kazandı.

Bilim Dalı’nda Bayındır Hastanesi Tıp Ödülü’nü bu yıl; ateroskleroz ve hipertansiyon konularında yaptığı bilimsel çalışmalar ve bu alanda yoğun ilgi görerek Tıp Litaretürü’nde referans kabul edilen çok sayıdaki yayını nedeniyle Doç.Dr. Doğan Erdoğan kazandı.

Araştırma dalında destek bu yıl iki farklı araştırmaya birden verildi. Bu alanda, “Sıçanda Asetik Asit İndüklenen Kolit Modelinde Kolinerjik Sistemin Rolü ve Adipoz Doku Kaynaklı Resistin ve Visfatin ile Etkileşimin Araştırılması” ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden, Prof.Dr. İnci ALİCAN, Prof.Dr.Feriha Ercan, Yrd.Doç.Dr. Meral Yüksel ,Yrd.Doç.Dr. Ayliz Velioğlu Öğünç, Yrd.Doç.Dr. Ünal Uslu, Arş.Grv. Meltem Kolgazi ve “Meme Kanseri Modellerinde Myeloid Kökenli Hücrelerin İmmun Kompartmanlardaki Dağılımının Anti-Tümör Yanıtlara Yansıması” projesi ile Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nden Prof.Dr. Dicle GÜÇ, Biyolog Dr. Güneş Esendağlı, Biyolog Yusuf Döler ödül aldılar.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler