HABER

Pakistan'da mitinge canlı bomba saldırısı: 12 ölü

Pakistan'da, Avami Ulusal Partisi'nin (ANP) mitingi sırasında bir saldırganın üzerindeki bombayı infilak ettirmesi sonucu ilk belirlemelere göre, milletvekili adayı Harun Bilur da dahil 12 kişi öldü, 35 kişi de yaralandı.

Pakistan'da mitinge canlı bomba saldırısı: 12 ölü

Peşaver polisi, Peşaver'in Yakatoot bölgesinde, Bilur'un seçmenleriyle buluştuğu sırada meydana gelen patlamanın bir canlı bomba saldırısından kaynaklandığını açıkladı.

Saldırının ardından ağır yaralanan Harun Bilur ve diğer yaralılar, bölgedeki bölgedeki Lady Reading Hastanesine kaldırıldı.
AA muhabirine konuşan hastane sözcüsü Zulfikar Babaheil, patlamada ağır yaralanan Bilur'un hastanede yaşamını yitirdiğini, bazı yaralıların durumunun ise ağır olduğunu söyledi.

Hastane tarafından Harun Bilur dahil 12 kişinin öldüğü, aralarında Bilur'un oğlunun da bulunduğu 35 kişinin ise yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Bilur'un babası Beşir Ahmet Bilur da Peşaver'de 2012'de düzenlenen bir parti toplantısı sırasında düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybetmiş, saldırıyı da Pakistan Taliban'ı üstlenmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
hiç şaşırmadım
beyinler yıkanmıştı çünkü fikir yoktu iman yoktu cennet ve huri vaadiyle kandırılan adam unutmuştu kuranın hükümlerini peygamberimizin sünnetini tüm müslümanlar kardeşti ve en büyük günahlardandı insan öldürmek ve intihar. ölüp dirildiğnde şok olacak o kişi karşısında onu bekleyen azap melekleri huri değildi halbuki
Sonumuz malesef
Geri Dön