'Palalı'ya yakalama kararı kaldırıldı

Gezi Parkı eylemleri sırasında Taksim'de göstericilere palayla saldıran Sabri Çelebi hakkındaki yakalama kararının kaldırıldığı öğrenildi.

'Palalı'ya yakalama kararı kaldırıldı

Taksim'de 1.5 ay önce düzenlenen Gezi Parkı eylemleri sırasında göstericilere palayla saldıran Sabri Çelebi için mahkemeden yeni karar çıktı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Sabri Çelebi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianame İstanbul 53’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

5 Ağustos'ta görülen duruşmada, Sabri Çelebi hakkındaki yakalama kararını kaldırıldığı öne sürüldü.

'TEHDİT EDİLİYOR'
Avukatı Turan Öner, Sabri Çelebi'nin tehdit edildiği için dönmediğini belirterek, "Bu nedenle telefonu kapalı. Şikâyetçi olmak için delil topluyoruz" dedi.

27 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR
Sabri Çelebi, Taksim'de 6 Temmuz'da düzenlenen Gezi Parkı eylemleri sırasında göstericilere palayla saldırmış, 3 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

Gözaltına alındıktan sonra “kaçma şüphesi yok” denilerek serbest bırakılan Çelebi, 10 Temmuz’da Fas'a gitmiş, 11 Temmuz'da savcının itirazı üzerine tutuklama kararı verilmişti.

Sabri Çelebi hakkında 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Kendisi dönmedi eşini ve çocuğunu yolladı
Talimhane’de Gezi Parkı olayları sırasında göstericilere pala ile saldırdığı gerekçesiyle hakkında 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan ve şuan Fas’ta bulunan Sabri Çelebi’nin eşi ve çocuğu İstanbul’a döndü.

Sabri Çelebi’nin eşi Daoui Hanae Çelebi ve çocuğu Havin Nilda Çelebi dün saat 21.15’de Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla Fas’ın Kazablanka kentinden İstanbul’a geldiği öğrenildi.

Fas’a gittikten sonra Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede hakkında 9 yıl 9 aydan, 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi, gittiği Kazablanka’dan DHA muhabirine telefonla yaptığı konuşmada bayramdan sonra Türkiye’ye döneceğini açıklamış ve şöyle konuşmuştu: "Hakkımda 27 yıl istenmiş, adam öldürenler bile 4 yıl yatıp çıkıyor. 50 yıl istense umrumda değil yine de Türkiye'ye döneceğim. 1,5 yaşında çocuğum var. Ben ekmeğimi orada kazanıyorum. İşim gücüm İstanbul'da. Ben Fas'ta ne yapacağım. Çocuğumun rahatsızlığı nedeniyle dönüşüm gecikti. Ramazan Bayramı'ndan sonra Türkiye'de olacağım."

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
İsabet olmuş şimdi yurda dönüşünde kırmızı halı ve devlet protokolü ile karşılanmalı karşılama heyetinde Adalet Bakanı,İçişleri bakanı,İstanbul valisi,İstanbul emniyet müdürü ve HSYK başkanı mutlaka bulunmalı.ayrıca Eli sopalı,tabancalı AKP nin SS güçlerinden bir heyette bulunmalı.
Sabri ÇELEBİ Vatandaşımız bir Esnaf. AKP HÜKÜMETİ de Esnafı DESTEKLEDİĞİNİ İddia ediyor... ! ALIN SİZE CANLI KANIT....AKP ELİ PALALI SALDIRGAN ESNAFINI DESTEKLİYOR....
TAM BİR REZALET.... AKP PALALIYI ---- CHP MOLOTOFLUYU, HAVAİ FİŞEKLİYİ DESTEKLİYO......ALLAH KORUSUN, BUNLARIN ARASINA DÜŞEN YA KUŞBAŞI DOĞRANIR, YA DA YAKILIR......
KOCA HÜKÜMETİN GÜCÜ Bİ LAVUGU GETIRMEYE YETMIYOMU ... YADA GETİRTMİYOMU ......
KOCA HÜKÜMETİN GÜCÜ Bİ LAVUGU GETIRMEYE YETMIYOMU ... YADA GETİRTMİYOMU
KESER DÖNER SAP DÖNER --- GÜN GELİR SABRİ DÖNER.......
taksimde asında herkese ibret olsun
Sabri gibi vatan hainleri serbest kalır.
döner döner nasılsa aslı varsa yakalama kararı kaldırılmış deniyor.yok kaldırılmadıysa delimide dönsün.herif bide haklı çıkacak yanlış anlamadıysam avukatı delil topluyormuş şikayetçi olacakmışbirde saldırıya uğrayanlarla adama laf koyanlar hakkında şikayetçi olunup bu vatandaş la ceza alırsa şaşırmayın olurmu olur.
bu kişiyi tanımam ama ekmek parası için çalışan dükkanına ve c evresine saldırı olduğunda herkes ekmeğini kollar kusura bakmayın asılsız yorum yapanlar bu kişinin acaba çocuklarına kaç öğün yemek verecek aynı olay herkesin başı nada gelebilir
CEZAYI YER kanımca...
ffff
hele şu görüntüdeki lise formalı kıza bak tam dayaklık iyi yapmış ayağına sağlık güzel tekmeydi
Diğer Haberler